Society of Louisiana CPAs Puts Kids on Path to Financial Success

przez Deanna C. White

Zapytaj siedmioletnią Kylie France, co jest «tajemnicą» życiowego sukcesu finansowego, a ona przedstawi Ci gotową analizę, która jest niewiarygodnie słodka w swojej dziecięcej prostocie, a jednocześnie niewiarygodnie głęboka w swoim zakresie.

Jest to również analiza, która wydaje się przyćmiewać wielu dorosłych dzisiaj.

«Powinieneś oszczędzać pieniądze, jeśli jest coś, co naprawdę, naprawdę chcesz kupić», mówi.

Więc gdzie Francja rozwinęła swoją finansową akumetykę?

Była tylko jedną z drugich klas w klasie Ellen LeBlanc w Szkole Podstawowej w Schriever w Luizjanie i jedną z ponad 145 drugich klas w tej szkole, która miała być traktowana na pierwszej lekcji umiejętności finansowych. Wolontariusze z Society of Louisiana Certified Public Accountants (LCPA) i studenci księgowości z Nicholls State University w Thibodaux, Luizjana, odwiedzili szkołę 30 listopada, aby nauczyć zarządzania pieniędzmi.

Ich wysiłki były częścią programu LCPA’s scholastic literacy book, ogólnokrajowej współpracy pomiędzy lokalnymi oddziałami LCPA, Scholastic, i firmą Gilsbar, Inc. z siedzibą w Luizjanie, zajmującą się zarządzaniem zdrowiem i świadczeniami, aby spróbować zwiększyć świadomość dzieci w zakresie zarządzania pieniędzmi.

«Myślę, że wszyscy możemy uznać, że obecnie mamy problem z analfabetyzmem finansowym w naszym społeczeństwie, a ten program polega na próbie wpajania dzieciom od najmłodszych lat, jak ważne jest, aby w przyszłości były odpowiedzialne finansowo», powiedział dr Shawn Mauldin, CPA, profesor rachunkowości i dziekan szkoły biznesu w Nicholls State. Mauldin jest również wybranym prezesem LCPA.

Według Susan Tham, CPA, przewodniczącej Komitetu ds. umiejętności finansowych LCPA, społeczeństwo angażuje się w promowanie umiejętności finansowych we wszystkich grupach wiekowych, niezależnie od tego, czy wysiłki te obejmują wizyty u młodszych dzieci, takich jak uczniowie Schrievera, programy osiągnięć młodzieży na poziomie szkoły podstawowej i średniej, czy też dostarczanie informacji dorosłym, którzy nadal rozumieją koncepcję planowania swojej emerytury lub zakupu pierwszego domu.

Ale kluczem do prawdziwego sukcesu finansowego, powiedział Tham, jest rozpoczęcie dyskusji na temat zarządzania pieniędzmi tak wcześnie, jak to możliwe.

Tham przyznaje, że na początku może wydawać się zbyt ambitne uczenie małych dzieci o stosunkowo złożonych i dalekosiężnych koncepcjach, takich jak znaczenie oszczędzania i niebezpieczeństwa związane ze wzrostem oprocentowania kart kredytowych, ale wolontariusze LCPA korzystają z bardzo znanego forum, aby pomóc dzieciom w osiągnięciu tego celu. Jako sposób na rozpoczęcie dyskusji wykorzystują książki dla dzieci dostosowane do konkretnych poziomów wiekowych.

W Schriever, na przykład, wolontariusze dali każdemu uczniowi kopię Alexandra, który był bogaty w ostatnią niedzielę . Jest to książka o młodym chłopcu, który frywolnie wydał pieniądze na zasiłek, który dał mu dziadkowie, tylko uświadomić sobie, że w niedzielę nie miał pieniędzy na rzeczy, które naprawdę chciałby kupić.

Wolontariusze przeczytali książkę z dziećmi, a następnie omówili podstawowe idee inteligentnego wydatkowania i ustalania celów oszczędnościowych. Uczniowie nie tylko musieli zatrzymać swoje książki, powiedział Tham, ale zostali również wysłani do domu z datkami dla swoich rodziców, które dostarczyły im pomysłów na zainspirowanie podobnych rozmów w domu.

LeBlanc powiedziała, że jej uczniowie uwielbiają tę prezentację i naprawdę przyjęli to przesłanie – przesłanie, które jest kluczowe w życiu wielu dzieci, uważa, że gdy dorosną, słyszą rodziców mówiących więcej o problemach finansowych, takich jak płacenie rachunków za prąd, niż o rozwiązaniach dotyczących pieniędzy.

«Moi uczniowie byli z tego dumni, bo to było pozytywne… nauczyło ich, że można mieć poczucie kontroli», powiedziała. «Teraz wiedzą, że mogą pójść do sklepu z przekąskami i wydać dolara na coś, czego naprawdę nie potrzebują, albo mogą to zapisać na coś specjalnego. Wiedzą, że mogą [mieć udaną przyszłość finansową], jeśli naprawdę się na to zdecydują.»

Aby dowiedzieć się więcej o finansowych programach LPCA lub zapoznać się z ich sugerowaną listą czytelników, odwiedź sekcję Financial Literacy na swojej stronie internetowej. LPCA poleca również 360 stopni umiejętności finansowych jako doskonałe źródło informacji dla rodziców i osób w każdym wieku.

Artykuły pokrewne:

Freshman Finance 101: Umiejętności zarządzania pieniędzmi dla studentów szkół wyższych

Ohio CPAs Teach Local Students ‘Smart Money Management’ Skills