Spadek stawki audytu IRS do najniższego poziomu od 11 lat

Wskaźnik kontroli IRS dla osób fizycznych spadł do 0,84% w roku fiskalnym 2015, najniższy poziom od ponad dekady, według wstępnych danych.

Zgodnie z artykułem USA Today IRS skontrolował nieco ponad 1,2 miliona osób w ciągu roku podatkowego, co oznacza spadek o 1,1% w stosunku do roku 2014 i 22,3% w stosunku do roku podatkowego 2010.

Wskaźnik ten był najniższy od 2004 r. i trzeci rok z rzędu wyniósł poniżej 1%.

Ponadto, jak do tej pory, zbiory audytorskie w tym roku spadły do 7,32 mld dolarów, najniższy poziom od 2002 roku, według artykułu. W latach 2005-2010 przychody generowane przez audyt wynosiły średnio 14,7 mld dolarów rocznie, ale od tego czasu średnia ta spadła do 10,5 mld dolarów rocznie.

Podczas przemówienia przed praktykami podatkowymi na Krajowej Konferencji Podatkowej American Institute of CPA w Waszyngtonie w dniu 3 listopada komisarz IRS John Koskinen obwiniał cięcia w budżecie agencji za ciągły spadek liczby poszczególnych kontroli.

âRząd rezygnuje z miliardów tylko po to, aby osiągnąć oszczędności budżetowe w wysokości kilkuset milionów dolarów, ponieważ szacujemy, że każdy zainwestowany w IRS $1 daje 4 dolary dochodu,â» powiedział.

Mniej audytów i redukcji usług IRS może prowadzić do zwiększenia oszustw podatkowych i innych problemów, dodał szef IRS.

Jeśli ludzie myślą, że nie dadzą się złapać, jeśli będą oszukiwać, albo po prostu mają dosyć, bo nie mogą uzyskać od nas pomocy, której potrzebują, aby złożyć swoje podatki, system będzie zagrożony, a dobrowolne podporządkowanie się prawdopodobnie ucierpi, â» Koskinen powiedział.