Special App Watch on OfficeTools Conference

Głównym punktem imprezy OfficeTools Accelerate 2017 w Las Vegas w zeszłym tygodniu był podgląd prac rozwojowych firmy nad internetowym wydaniem jej pakietu do zarządzania praktykami.

Niedawne przejęcie przez ambitną grupę prawniczą AbacusNext potwierdziło, że OfficeTools jest poważnym konkurentem na rynku oprogramowania do zarządzania praktyką i umożliwi mu wprowadzenie na rynek w ciągu roku wersji nowej generacji. Dzięki przejściu do chmury, OfficeTools stanie się znacznie wygodniejszą opcją dla osób posiadających wiele firm lub lokalizacji.

«Chcemy iść dalej», powiedział założyciel OfficeTools, Mike Giardina. «Wypatroszyliśmy [pulpit] system i uczyniliśmy go niezwykle potężnym.»

Sercem nowego programu WorkSpace jest prosty ekran listy klientów (na zdjęciu powyżej) z nawigacją «jednym kliknięciem» do śledzenia zadań, fakturowania, zarządzania personelem zarządzającym zasobami i modułami projektu.

Oprócz dostępnych w OfficeTools timesheets i timerów, nowa edycja będzie zawierać kalendarze dla zespołów projektowych i osób indywidualnych w firmie.

Moduły WorkSpace integrują się z pakietem, ale są też plany rozszerzenia tych interfejsów na zewnętrzne aplikacje, w tym Microsoft Outlook, QuickBooks Online, Xero i Google Apps.

Zadania projektowe przychodzą z domyślnymi ustawieniami dla różnych procedur, więc proces składania zeznań podatkowych rozpocznie się od spotkania z klientem, utworzenia spotkania w kalendarzu i automatycznego przypisania go do listy pracy wyznaczonego pracownika. Zadania mogą być dostosowane do potrzeb klienta i zawarte w szablonach dla wstępnie przypisanych zespołów projektowych.

Bazując na reakcji tłumu w Las Vegas, najbardziej popularnymi ulepszeniami w WorkSpace będą:

Nieograniczone niestandardowe pola kontaktowe.

Nieograniczone adresy i e-maile.

Menedżer dokumentów, który przydziela pliki do projektów i klientów oraz pozwala użytkownikowi na podgląd zawartości bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Deweloper planuje rozpocząć beta testy pod koniec lata, powiedział Giardina, który zaoferował otwarte zaproszenie dla każdego, kto chce dostać w swoje ręce nową edycję. Do końca roku ma on nadzieję, że wcześnie rozpocznie pozyskiwanie klientów na edycję produkcyjną – w porę na pracowity sezon.

Nowa edycja chmury WorkSpace będzie miała trzy poziomy cenowe: dla małych firm, Praktyka WorkSpace dla firm średniej wielkości oraz edycja dla przedsiębiorstw.

«To będzie bardzo przystępne, ale będzie więcej niż teraz płacisz», powiedział Giardina. «Teraz musimy płacić za infrastrukturę. Kiedy przechowujesz gigabajty danych, to kosztuje dużo więcej pieniędzy.»

Niemniej jednak, uderzył pewnym tonem, gdy popisał się swoim nowym dzieckiem online. «Jeśli zbudujesz program zarządzania praktykami wystarczająco długo, w końcu będziesz miał rację. Zapewniamy najlepszy interfejs, jeśli chodzi o złożoność zarządzania gabinetem», powiedziała Giardina.