Spraw, by aplikacje księgowe działały dla Ciebie

W miarę jak księgowi wracają do prawdziwej roli doradcy, jesteśmy w stanie wykorzystać technologię do rozwiązywania problemów jak nigdy dotąd. Klienci zaczynają domagać się lepszych, szybszych, bardziej innowacyjnych, zintegrowanych systemów i oczekują, że będziesz miał na nie rady. Zbadajmy, jak zaangażować się w tę całą nową linię usług, aby przyjąć holistyczne podejście do usług doradczych.

Krok 1: Naucz się kochać technologię

Zostaliśmy przeszkoleni do robienia rzeczy w ten sam sposób, w jaki zawsze były robione. Czas na zmianę sposobu myślenia. Jeśli zaczniesz od założenia, że technologia może i ułatwi ci życie, będziesz wyprzedzać stado. Zacznij szukać narzędzi, które odciążążą procesy ręczne i w jak największym stopniu zautomatyzują.

Zawsze zaczynaj w domu. Jeśli masz zamiar na kimś eksperymentować, eksperymentuj na sobie. Najpierw przyjmij nową technologię w swojej firmie.

Etap 2: Wynająć technologa

Jeśli twoja praktyka jest wystarczająco duża, aby wspierać innego człowieka, zatrudnij technologa teraz . Używam terminu “technolog” szeroko, ponieważ ta osoba może mieć wiele różnych doświadczeń. Tradycyjne pochodzenie to systemy informatyczne lub stopień naukowy z zakresu informatyki. Nie ograniczajcie się jednak. Starasz się znaleźć kogoś, kto ma doświadczenie w sprawdzaniu i wdrażaniu systemów księgowych i operacyjnych. Szukasz kogoś, kto wierzy, że technologia rozwiąże problemy, może zidentyfikować i zbadać rozwiązania, udoskonalić procesy i wdrożyć te systemy dla swoich klientów. Jeśli nie możesz wesprzeć kogoś w roli wewnętrznej, zatrudnij specjalistę na zewnątrz.

Etap 3: Sprzedać usługę

Nie oddawaj tej usługi za darmo. Identyfikacja i zakładanie nowych systemów jest WARTOŚCIOWĄ usługą i powinna być opłacana, nawet jeśli dopiero się uczysz.

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży usług doradczych w zakresie aplikacji jest dotarcie do własnej bazy klientów. Skontaktuj się z klientami, którzy mają nieefektywne systemy lub operacje i zobacz, co możesz zrobić, aby im pomóc. Zacznij zadawać pytania typu: “Co zajmuje dużo czasu i denerwuje Cię?” lub zadzwoń do administratora właściciela i zapytaj: “Co robisz ręcznie codziennie lub co tydzień?”. Obiecuję, że znajdziesz obszary do poprawy, gdzie technologia może być odpowiedzią.

Krok 4: Spełnienie Twoich obietnic

Nie przesadzaj i nie sprzedawaj zbytnio. Nawet jeśli sprzedawca technologii powie ci, że oprogramowanie jest do czegoś zdolne, nie wierz im, dopóki nie spróbujesz i nie zobaczysz go na własne oczy. Zbudować w fazie rozpoznawczej zaangażowania. W tej fazie, za niską kwotę, Twój technolog będzie badał i demonstrował aplikacje, aby rozwiązać konkretnie zidentyfikowane problemy. Jeśli nie ma rozwiązania, klient jest tylko na małą stałą kwotę w dolarach. Ustalam tę kwotę w dolarach na poziomie break-even, aby być sprawiedliwym, bo jeśli coś znajdę, stoję, aby zrobić dobrą marżę, ale jeśli nie, mój klient nie jest zdenerwowany.

Zacznij od łatwych procesów, jak w przypadku kont płatnych. Istnieją proste rozwiązania problemów związanych z przepływem pracy, które budują zaufanie klienta do tego, aby najpierw coś naprawdę dobrze działało.

Krok 5: Zrób to jeszcze raz

Doradztwo App nie jest usługą “ustaw i zapomnij o tym”. Musisz na bieżąco przeglądać rozwiązania i technologie, które posiadasz. Ponieważ wiele aplikacji, z których na co dzień korzystamy, poprawia ich funkcjonalność, jesteśmy w stanie wyeliminować wcześniej potrzebne aplikacje. Dodatkowo, zawsze pojawiają się nowi gracze na rynku. Twój technolog z linii doradztwa aplikacyjnego powinien być na bieżąco ze zmieniającym się ekosystemem i stosować tę wiedzę do swoich klientów.

Powiązane artykuły

Księgowi strumieni dochodów nie są włączeni

Co należy wiedzieć o “Botach” w księgowości