Sprawa o odroczenie pieniędzy na Roth IRA

To, jak większość księgowych oferuje usługi w zakresie planowania podatkowego, jest moim ulubionym zajęciem. Chociaż popełniłem błędy, kiedy zaczynałem swoją praktykę, zmieniłem sposób podejścia do tego tematu około 10 lat temu, głównie z jednego ważnego powodu: Każdy ruch podatkowy, który wykonujesz dzisiaj, będzie miał wpływ na klienta od 20 do 30 lat w dół drogi.

W związku z tym zacząłem podejmować decyzje z myślą o tej zasadzie. Dla przykładu, po przejściu przez TCJA, przekształciłem około 80 procent moich klientów S-corporation w C-corporations. Zrobiłem to, ponieważ ci klienci albo nie kwalifikowali się do odliczenia IRC §199A, ponieważ ich AGI był albo zbyt wysoki, albo byli profesjonalistami, którzy zostali wykluczeni z odliczenia 20 procent na ich QBI.

Jeśli chodzi o planowanie podatkowe, patrzę na każdego klienta inaczej. Co więcej, jeśli przerobiłem ich z S- na C-corp, rozmawiałem z nimi i pytałem na co wydają swoje wypłaty. Co ciekawe, ponieważ 2% udziałowiec lub właściciel S-corporacji lub spółki osobowej jest wykluczony ze świadczeń pracowniczych, większość moich klientów twierdziła, że wydaje pieniądze na opiekę zdrowotną, konta oszczędnościowe (HSA), pojazdy, członkostwo w siłowni itp. Ponadto większość z nich miała plany Solo 401(k) lub Safe Harbor 401(k) mające na celu zmniejszenie ich osobistych dochodów.

Kiedy wszedłem w życie, powiedziano mi i uwierzono, że wpłacając 401 tys. składek na poziomie pracownika, otrzymałem odliczenie podatkowe w latach «zarobkowania», kiedy twój przedział podatkowy był wyższy. Wtedy, kiedy wypłacałeś swój fundusz emerytalny, teoria była taka, że twój przedział podatkowy będzie niższy.

Jednak kilka lat temu przeczytałem artykuł. Zwykle nie robię tego często, ponieważ są one zazwyczaj niczym więcej niż czyjąś opinią. Jednak ten przykuł moją uwagę, zwłaszcza że dotyczył przejścia na korporację C. Roth IRA otrzymują wpłaty po opodatkowaniu i podlegają ograniczeniom AGI. Jednak wkłady te są zwolnione z podatku, a jeśli zostaną pozostawione na rachunku przez okres pięciu lat, po ich wycofaniu są zwolnione z podatku. Nie oznacza to, że nie ma kary za wcześniejsze wycofanie, ale nie ma podatku dochodowego.

W 2019 r. maksymalny wkład Roth IRA wynosi 6.000 dolarów dla osób poniżej 50 roku życia i 7.000 dolarów dla osób powyżej 50 roku życia. Jednakże, jeśli jesteś osobą samotną, wpłaty te zaczynają się wycofywać z MAGI w wysokości 122,000$, a jeśli jesteś żonaty, wycofanie zaczyna się od MAGI w wysokości 193,000$.

W rzeczywistości, większość planów 401(k) ma wbudowaną opcję Roth. Limit składek na odroczenia pracowników wynosi 19 000 $, a dla tych 50 i więcej lat limity wynoszą 25 000 $. Kiedy inne dochody są usuwane z indywidualnego poziomu opodatkowania, większość klientów nie znajduje się w sytuacji podatkowej. Dlatego też, odroczenie 401(k) do części Roth nie zwiększy ich indywidualnej sytuacji podatkowej do bardzo wysokiego poziomu.

Wracając do artykułu, który czytałem. Stwierdzono w nim, że gdy podatnicy przechodzą na emeryturę, wydają od 70 do 80 procent swoich dochodów na opiekę zdrowotną. Na pokrycie tych wydatków pobierają z kont emerytalnych wypłaty podlegające opodatkowaniu. Powoduje to zwiększenie dochodu podlegającego opodatkowaniu i daje niewiele możliwości odliczenia tych wydatków. Jednakże, gdyby ci sami ludzie używali do tego celu Roth’a, nie miałoby to żadnego skutku podatkowego.

W sumie: Jeśli chodzi o planowanie podatkowe, nie wierz we wszystko, co przeczytałeś lub czego nauczyłeś się we wczesnych latach swojej praktyki. Traktuj każdego klienta jak osobę prywatną i sprawdź, czy konto emerytalne, na które wpłacają pieniądze, naprawdę odpowiada ich planom na 20 do 30 lat w przyszłości.

Powiązane artykuły

5 kluczowych strategii dla klientów przechodzących na emeryturę

Korzyści z otwarcia przedpłaconego planu przejścia na emeryturę