Sprawozdanie NTA wskazuje na niedociągnięcia IRS

8 stycznia 2020 r. działająca NTA Bridget Roberts opublikowała swój raport roczny za rok 2019 dla Kongresu (IR-2020-30, 1/8/20). Mimo, że Roberts wkraczała na ten obszar jako szefowa straży IRS, to jednak poruszyła kilka znanych jej tematów z ostatnich lat.

Roberts wydał również trzecie wydanie «Purpurowej Księgi» NTA. Publikacja ta przedstawia 58 zaleceń legislacyjnych mających na celu wzmocnienie praw podatników i poprawę administracji podatkowej.

W raporcie zwrócono uwagę, że pierwsza ustawa o podatnikach, która weszła w życie 1 lipca 2019 r., dokonała najbardziej kompleksowych zmian w procedurach IRS w ciągu ponad dwóch dekad. Nowa ustawa nakłada na IRS obowiązek opracowania czterech planów strategicznych:

1. Kompleksowa strategia obsługi podatnika (planowana do 1 lipca 2020 r.)

2. Kompleksowy plan reorganizacji struktury organizacyjnej ZSZ (w terminie do 30 września 2020 r.)

3. Kompleksowa strategia szkolenia pracowników obejmująca szkolenia z zakresu praw podatnika (w terminie do 1 lipca 2020 r.)

4. Wieloletni plan spełnienia potrzeb w zakresie technologii informatycznych IRS (IT)

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

«Przyjmując Pierwszą Ustawę o Podatniku, Kongres wysłał do IRS jasny komunikat, że musi ponownie przemyśleć sposób, w jaki działa – usługi, które świadczy, strukturę organizacyjną, sposób szkolenia pracowników i technologię, którą wykorzystuje», napisał Roberts.

Oto kilka innych kluczowych kwestii objętych działającą NTA.

  • IRS otrzymał około 100 milionów telefonów w roku podatkowym 2019, ale przedstawiciele działu obsługi klienta odebrali tylko 29 procent z nich. W związku z tym Kongres NTA powiedział, że musi zaoferować IRS fundusze na odpowiednią liczbę pracowników i budżet, który może zapewnić lepszą obsługę klienta.
  • IRS szacuje, że jego obecny wieloletni plan poprawy infrastruktury technologicznej będzie kosztował od 2,3 do 2,7 mld dolarów. Po pełnym wdrożeniu, plan ten sprawi, że agencja podatkowa stanie się bardziej efektywna.
  • NTA konsekwentnie skarży się na kurczący się budżet IRS. Jej siła robocza została zredukowana, co zwiększyło obciążenie pracowników. Pozostaje to kwestią sporną.
  • IRS zaprojektował filtry, które zapobiegają oszustwom związanym ze zwrotem podatku, ale to spowalnia legalny zwrot podatku. Stawki fałszywie dodatnie» wyniosły aż 71 procent.
  • Ze względu na technologię, niewykwalifikowanym osobom sporządzającym zeznania podatkowe łatwiej jest rozpocząć działalność gospodarczą bez znajomości prawa podatkowego. Podczas gdy adwokaci i CPA muszą zdać egzaminy i spełniać wymogi edukacyjne, obecnie nie ma wymogów licencyjnych dla niewykwalifikowanych osób sporządzających zeznania podatkowe.
  • Agencje federalne są zobowiązane do zapewnienia systemu, który umożliwia dostęp do usług Amerykanom z ograniczoną znajomością języka angielskiego. Niemniej jednak, IRS tłumaczy tylko niektóre ważne informacje na język hiszpański, a żadna z nich nie jest przetłumaczona na języki inne niż angielski lub hiszpański.
  • W 16 % swoich audytów w latach obrotowych 2015-2019 IRS stosowała kombinację pism, która obejmowała wstępne pismo kontaktowe i 30-dniowe zawiadomienie. NTA twierdzi, że nie jest to wystarczająco dużo czasu na dostarczenie dokumentacji i rozwiązanie problemów.

Wreszcie, Roberts zauważył, że długoletnia NTA Nina E. Olson przeszła na emeryturę pięć miesięcy temu, ale nie wyznaczono jeszcze stałego zastępcy. «Jestem zaszczycony, że mogę pełnić funkcję p.o. Krajowego Rzecznika Podatnika», napisał Roberts, «Biuro Rzecznika Podatnika – i podatnicy – zasługują na stałą nominację».. . . Biorąc pod uwagę obecne rozdroże, na którym znajduje się IRS, jest bardzo ważne, aby stały Krajowy Rzecznik Podatników został powołany jak najszybciej, aby pomóc zapewnić, że IRS chroni prawa podatników i wypełnia swoje obowiązki wobec podatników».

Powiązane artykuły

Co zmieniła pierwsza ustawa o podatniku z 2019 r.?

IRS ogłasza nowy plan modernizacji operacji