Sprzedaż Osiedla Życia w Rezydencji Własnej

Sposób, w jaki IRS przetwarza wyłączenie z zysku, ma być dostępny tylko dla osoby, która zbywa swoje całe udziały w głównym miejscu zamieszkania. Zgodnie z tą interpretacją, agencja wydała pozytywne orzeczenie o wykluczeniu dla osoby, która ma mniejszy niż określony interes w domu i sprzedaje wszystkie te interesy.

Weźmy na przykład Sebastiana Morana, samotnego człowieka, którego głównym miejscem zamieszkania przez wiele lat jest dom, w którym posiada jedynie prawo do życia. Prawnicy określają ten rodzaj ograniczonego zainteresowania jako âlife estate.â” To dlatego, że kończy się on wraz ze śmiercią osoby, która jest właścicielem tego życiowego majątku.

Sebastian może liczyć na wykluczenie aż $ 250,000 dla zysku ze sprzedaży jego majątku życia, zgodnie z orzeczeniem wydanym przez IRS, gdy prawo teraz-obsoleta upoważnił wyłączenie aż $ 125,000 dla kogoś, kto osiągnął wiek 55 lat. Tutaj, powody IRS, co sprzedaje jest wszystkie z jego mniej niż pewne zainteresowanie nieruchomością (Revenue Ruling 84-43).

Podczas gdy wykluczenie dla kogoś w wieku 55 lat było nadal w książkach, IRS wydał kolejny wyrok, który jest złą wiadomością dla starszych właścicieli domów, którzy chcą korzystać z podwyższonych wartości ich domów, ale pozostają w nich. Orzeczenie to wykorzystuje wykluczenie starobrzędowe przez osobę, która sprzedaje swoje mieszkanie, zachowując prawo do życia w nim bez czynszu do końca życia. Tutaj to, co sprzedaje, jest tylko częścią jej całego interesu, nie całego interesu (wyrok 8029088).

Bardziej powszechna byłaby umowa, w której sprzedaje ona swoje miejsce zamieszkania na podstawie umowy sprzedaży, która pozwala jej pozostać w jego posiadaniu przez pewien okres czasu na podstawie umowy najmu. Niekomunikatywny IRS musi jeszcze ujawnić wytyczne dotyczące tego rodzaju umów. Nieoficjalnie wskazano jednak, że wyłączenie do 250 000 USD lub 500 000 USD będzie prawdopodobnie dostępne tak długo, jak długo leasing będzie zobowiązywał ją do zapłaty godziwej wartości czynszu.

Pytanie: Kiedy moja żona się wyprowadziła, zabrała ze sobą wszystkie moje meble. Czy w okresie podatkowym mogę ubiegać się o odszkodowanie za kradzież mebli?

Odpowiedź: To wszystko zależy od tego, co prawo mówi o miejscu zamieszkania. Nie masz prawa do żadnych odliczeń, chyba że prawo w twoim stanie mówi, że kradzież miała miejsce, gdy twoja żona wzięła nieruchomość bez twojej zgody.

Pytanie: Uważaliśmy, że rozsądnie jest nie zgłaszać roszczenia do ubezpieczyciela naszego domu z tytułu szkód wyrządzonych przez huragany. Obawiamy się, że roszczenie da firmie ubezpieczeniowej pretekst do zwiększenia udziału własnego, podwyższenia składek, a nawet anulowania naszej ochrony ubezpieczeniowej. Jak nasza decyzja wpływa na nasze potrącenia, jeśli w ogóle?

Odpowiedź: Z zasady zapomnij o wszelkich potrąceniach, jeśli jesteś ubezpieczony na pełną stratę i nie złożysz roszczenia, ponieważ nie chcesz ryzykować anulowania ochrony. Ta zasada nie ma jednak zastosowania do żadnej części szkody, która nie jest objęta ubezpieczeniem, jak np. potrącenie. IRS przyznaje, że tak jest nawet jeśli nie złożysz roszczenia, ponieważ twoja polisa nigdy nie zwróciłaby ci udziału własnego (deductible).