Standardowe stawki kilometrowe IRS Wzrost 1 stycznia

IRS opublikował ostatnio opcjonalne standardowe stawki kilometrowe na 2013 r. stosowane do obliczania kosztów uzyskania przychodu z eksploatacji samochodu w celach biznesowych, charytatywnych, medycznych lub związanych z przeprowadzkami.

Od 1 stycznia 2013 r. będą obowiązywały standardowe stawki kilometrowe za korzystanie z samochodu osobowego (również furgonetki, pickupy lub panel trucks):

  • 56,5 centa za przejechaną milę służbową (wzrost o 1 procent w stosunku do 2012 r.)
  • 24 centy za milę przejechaną w celach medycznych lub ruchowych (w górę 1 % od 2012 r.)
  • 14 centów za milę przejechaną w służbie organizacji charytatywnych (takie same jak w 2012 r.)

Standardowy wskaźnik przebiegu dla przedsiębiorstw opiera się na rocznym badaniu stałych i zmiennych kosztów eksploatacji samochodu. Stawka dla celów medycznych i związanych z przeprowadzką jest oparta na kosztach zmiennych.

Podatnicy zawsze mają możliwość obliczenia rzeczywistych kosztów użytkowania swojego pojazdu, zamiast stosować standardowe stawki kilometrowe.

Podatnik nie może stosować standardowej biznesowej stawki kilometrowej dla pojazdu po zastosowaniu jakiejkolwiek metody amortyzacji w ramach Zmodyfikowanego Systemu Przyspieszonego Odzysku Kosztów (MACRS) lub po wystąpieniu o odliczenie przewidziane w pkt 179 dla tego pojazdu. Ponadto standardowej biznesowej stawki kilometrowej nie można stosować do więcej niż czterech pojazdów użytkowanych jednocześnie.

Te i inne wymogi dotyczące stosowania przez podatnika standardowej stawki kilometrowej w celu obliczenia kwoty kosztów działalności gospodarczej, kosztów przeprowadzki, kosztów leczenia lub kosztów działalności charytatywnej znajdują się w Rev. Proc. 2010-51. Zawiadomienie 2012-72 zawiera standardowe stawki kilometrowe, kwotę, którą podatnik musi zastosować do obliczenia obniżek podstawy amortyzacji w ramach standardowej stawki kilometrowej dla działalności gospodarczej oraz maksymalny standardowy koszt samochodu, który podatnik może zastosować do obliczenia ulgi w ramach planu stałych i zmiennych stawek.

Źródło: Komunikat prasowy IRS