Stars Bring Home a Shiny Oscar, Serious Swag, and a Big Tax Bill

Przez personel KsięgowościWEB

Wszyscy wiedzą, że to zaszczyt być nominowanym do Oscara, ale ci, którzy nie wrócili do domu z błyszczącą statuetką Oscara, mogą się pocieszyć afrykańskim safari, operacją plastyczną lub dwoma nocami w luksusowym ośrodku.

Ale uważajcie na nominowanych, kochających wymianę: The Taxman Cometh.

Według IRS torby upominkowe, które właściwie nazywają się Everyone Wins w Oscars Nominee Gift Bags, nie są tak naprawdę prezentami. Dodaj to wszystko i jest to dochód podlegający opodatkowaniu. Wartość safari? $15,580. Zabiegi na skórę dodają kolejne $1,645 do całości, a luksusowy apartament dodaje $3,350. W rzeczywistości, wartość całego pakietu, który był wart $75,000 w zeszłym roku, musi być podana w zeznaniach podatkowych nominowanych. Pięciodniowe safari Premier Tours w Botswanie nie brzmi już tak zabawnie.

Odbiorcy toreb na prezenty, wśród których są nie tylko nominowani, ale i inni zaangażowani w pokaz, prawdopodobnie otrzymają formularz IRS 1099 informujący o wartości tego, co było w środku, według eksperta podatkowego Forbesa Roberta Wooda. Jedną z nich jest ponowne przekazanie toreb na rzecz wykwalifikowanej organizacji charytatywnej i potrącenie z niej składki na cele charytatywne. Jednak uczciwa wartość rynkowa darów musi być nadal zgłaszane.

Wyróżniające się aktywa stworzyły torby na swapy 10 lat temu i ogłaszają, że “zapoczątkowały rozprzestrzenianie się swagów nagród”. Firma mówi na swojej stronie internetowej”, Jesteśmy w stanie wykorzystać nasz pożądany dostęp do gwiazd, aby pomóc naszym klientom wykorzystać siłę gwiazd Hollywood, aby lepiej dotrzeć do konsumentów”. Nie wszystkie freebie są luksusowe. Niektóre z nich są praktyczne, jak środek do higieny rąk i spray do nosa.

W każdym razie, Distinctive Assets nie jest jedyną firmą rozpieszczającą rozpieszczonych. Hollywoodnews.com informuje o kilkunastu “apartamentach upominkowych” rozdających swagi prezenterom, nominowanym i innym gwiazdom w tygodniu poprzedzającym niedzielny wieczór.

Popularnym przystankiem był Roger Neal Style Hollywood Oscar Suite w hotelu L’Ermitage w Beverly Hills, z Penelope Ann Miller z “The Artist”, która pojawiła się podczas pobytu w Belleek Castle w Irlandii. Wendi McLendon Covey, prezenterka Oscara i gwiazda “Bridesmaids” oraz Annie Mumolo, nominowana do Oscara za najlepszy scenariusz filmu, byli zadowoleni z pierścieni Raju Rasiah Beverly Hills, jak wynika z raportu na BeckSmithHollywood.com.

Chociaż HollywoodNews.com powiedział Oscars obdarowanie “wziął hit” z wiadomościami o IRS chce swój udział kilka lat temu, ale “win-win” praktyki był w tym roku w pełnej krasie. “Gwiazdy ładują się na bajeczne graty, podczas gdy twórcy produktów i projektanci otrzymują cenne wsparcie gwiazd przy stosunkowo niskich kosztach”.

Terry Topalek, założyciel firmy Terry’s Toffee z Chicago, z pewnością by się zgodził. Jego toffi znajduje się w torebkach na prezenty i wystarczyło tylko zapytać, czy jest w porządku. Zadzwonił do Akademii Sztuki i Nauki Filmowej około dekady temu i poprosił o prezydenta. Powiedział oddziałowi NBC w Chicago: “Dostałem jego asystentkę i opowiedziałem jej swoją historię i powiedział: “Czy kiedykolwiek wkładasz jedzenie do torebki z prezentami?” Powiedziała: “Tak, czasami tak robimy. Powiedziałam, “Cóż, chciałabym, żebyś nas rozważyła. Powiedziała: “Dobrze, wyślij nam swój produkt. Zrobiłem to, a oni się w nim zakochali. Teraz to specjalny prezent. To nasz ósmy rok.”