Stealth Price Increase Oczekuje na użytkowników QuickBooks 2008

Przez Davida H. Ringstroma, CPA

Od 31 maja 2011 r. Intuit nie będzie już zapewniał wsparcia technicznego na żywo ani usług dodatkowych dla wersji 2008 QuickBooks Pro, Premier i Simple Start. Nie będzie to miało wpływu na osoby korzystające z tych produktów w wersjach 2009, 2010 lub 2011. Intuit zauważa, że jeśli nie potrzebujesz pomocy technicznej lub dodatkowych usług, możesz kontynuować korzystanie z programu QuickBooks 2008 tak długo, jak chcesz. Usługi dodatkowe, których to dotyczy, obejmują obsługę płac, przetwarzanie kart kredytowych, płacenie rachunków, bankowość internetową, pocztę elektroniczną, niektóre produkty innych firm oraz inne usługi.

Ukryty wzrost cen dotyczy każdego, kto korzystał z QuickBooków z maksymalnie pięcioma użytkownikami jednocześnie. Z dotychczasowego limitu pięciu użytkowników QuickBooks Pro 2011 może korzystać jednocześnie tylko do trzech osób. Jeśli potrzebujesz czterech lub pięciu użytkowników, musisz dokonać aktualizacji do wersji QuickBooks Premier 2011.

QuickBooks Premier 2011 nadal umożliwia dostęp do pięciu użytkowników, ale nie można kupić licencji dla pięciu użytkowników, jak to było w przeszłości. Zamiast tego należy zakupić kombinację pakietów jedno-, dwu- lub trzy-użytkownikowych, aby dostosować liczbę użytkowników do potrzeb.

Każdy, kto potrzebuje sześciu lub więcej użytkowników, musi dokonać aktualizacji do wersji QuickBooks Enterprise Solutions 11.0. Dla użytkowników przechodzących z wcześniejszej wersji QuickBooks do produktu Enterprise Solutions dostępne są zniżki.

Aby dowiedzieć się więcej o cenach aktualizacji dla wersji 2011 Pro i Premier, odwiedź www.quickbooks.com i poszukaj linku Aktualizacja. Ceny wersji 11.0 QuickBooks Enterprise Solutions są dostępne na stronie http://enterprisesuite.intuit.com .

Przeczytaj więcej artykułów Davida Ringstroma.

O autorze:

David H. Ringstrom, CPA kieruje firmą Accounting Advisors, Inc. z siedzibą w Atlancie, świadczącą usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie baz danych w całym kraju. Skontaktuj się z Davidem pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] lub śledź go na Twitter . David przemawia na konferencjach o programie Microsoft Excel i prezentuje webcasty dla kilku dostawców CPE, w tym dla partnera AccountingWEB .