Stopy procentowe utrzymują się na stałym poziomie przez 3 kwartał 2016 r., IRS mówi

Po podniesieniu w kwietniu po raz pierwszy od prawie sześciu lat stóp procentowych od nadpłat i niedopłat podatkowych, IRS powiedział wcześniej w tym tygodniu, że stopy te nie ulegną zmianie w nadchodzącym kwartale kalendarzowym.

Ponieważ federalna stopa krótkoterminowa wzrosła z 0% do 1%, IRS podniósł stopy procentowe w drugim kwartale tego roku – była to pierwsza zmiana od czwartego kwartału 2010 roku, kiedy to federalna stopa krótkoterminowa spadła z 1% do 0%. Oprocentowanie nadpłat i niedopłat podatkowych pozostanie na obecnym poziomie przez trzeci kwartał 2016 roku, począwszy od 1 lipca.

Według Revenue Ruling 2016-12, który został wydany 6 czerwca, stawki za trzeci kwartał będą wynosić:

  • Cztery procent dla nadpłat (3 procent dla korporacji).
  • Półtora procenta za część korporacyjnej nadpłaty przekraczającej 10 000 dolarów.
  • Cztery procent za niedopłaty.
  • Sześć procent w przypadku dużych niedopłat korporacyjnych.

Stopy procentowe są obliczane na podstawie federalnej krótkoterminowej stopy procentowej ustalonej w kwietniu na dzień 1 maja, na podstawie dziennej składanki.

Zgodnie z Kodeksem Podatkowym, stopy procentowe są ustalane co kwartał. Dla podatników innych niż korporacje, stawka nadpłaty i niedopłaty jest krótkoterminową stawką federalną plus 3 punkty procentowe.

Generalnie, w przypadku korporacji, stopa niedopłaty jest krótkoterminową stopą federalną plus 3 punkty procentowe, a stopa nadpłaty jest krótkoterminową stopą federalną plus 2 punkty procentowe, zgodnie z IRS.

Stawka dla dużych niedopłat korporacyjnych to federalna stawka krótkoterminowa plus 5 punktów procentowych. Stawka za część nadpłaty podatku od osób prawnych przekraczającą 10.000 USD w okresie podatkowym to krótkoterminowa stawka federalna plus pół punktu procentowego.

Powiązany artykuł:

Stopy procentowe Wzrost na drugi kwartał 2016 r., IRS Mówi