Stopy procentowe Wzrost za II kwartał 2016 r., IRS mówi

W poniedziałek IRS poinformował, że stopy procentowe nadpłat i niedopłat podatku wzrosną za kwartał kalendarzowy rozpoczynający się 1 kwietnia, co oznacza pierwszą od prawie sześciu lat zmianę stóp procentowych.

Według Revenue Ruling 2016-06, wydanego przez IRS 14 marca, stawki za drugi kwartał 2016 roku będą wynosić:

  • Cztery procent dla nadpłat (3 procent dla korporacji).
  • Półtora procenta za część korporacyjnej nadpłaty przekraczającej 10 000 dolarów.
  • Cztery procent za niedopłaty.
  • Sześć procent w przypadku dużych niedopłat korporacyjnych.

Stopy procentowe są obliczane na podstawie federalnej krótkoterminowej stopy procentowej ustalonej w styczniu na dzień 1 lutego 2016 r. na podstawie dziennej składanki. Ponieważ krótkoterminowa stopa federalna wzrosła z 0% do 1%, stopy procentowe nadpłat i niedopłat podatków zmieniły się po raz pierwszy od czwartego kwartału 2010 roku, kiedy to krótkoterminowa stopa federalna spadła z 1% do 0%.

Zgodnie z Kodeksem Podatkowym, stopy procentowe są ustalane co kwartał. Dla podatników innych niż korporacje, stawka nadpłaty i niedopłaty jest krótkoterminową stawką federalną plus 3 punkty procentowe.

Generalnie, w przypadku korporacji, stopa niedopłaty jest krótkoterminową stopą federalną plus 3 punkty procentowe, a stopa nadpłaty jest krótkoterminową stopą federalną plus 2 punkty procentowe, zgodnie z IRS.

Stawka dla dużych niedopłat korporacyjnych to federalna stawka krótkoterminowa plus 5 punktów procentowych. Stawka za część nadpłaty podatku od osób prawnych przekraczającą 10.000 USD w okresie podatkowym to krótkoterminowa stawka federalna plus pół punktu procentowego.

Powiązany artykuł:

IRS: Brak zmian w stopach procentowych dla I kwartału 2016 r.