Stresuję się. Dlatego jestem!

Tak wiele liczb, tak mało czasu!

Praca w zawodzie księgowego może być stresująca, zwłaszcza w sezonie. Jakiego rodzaju stresorów może doświadczyć zwłaszcza typowy profesjonalista (czyli ktoś taki jak Ty)? Różnorodność może być szeroka, ale kiedy już zidentyfikujesz swoje podstawowe źródła stresu, będziesz w stanie lepiej opracować osobiste strategie zmniejszania ich skutków.

Potencjalne źródła stresu

Właściwie, prawie wszystko w twoim otoczeniu może działać jak stresor. Na przykład:

Twój szef. Wredny szef, niesprawiedliwy szef, zdezorganizowany szef, lub ktoś, z kim odczuwasz napięcie, może być dla ciebie ogromnym źródłem stresu. Taki szef może uprzykrzyć ci codzienną rutynę pracy. W skrajnych przypadkach może skrócić twoje życie, podobnie jak wiele innych stresorów.

Współpracownicy. Wszystko, co zostało powiedziane o powyższych szefach, może dotyczyć również współpracowników.

Podwładni. Osoby, które się do ciebie zgłaszają, mogą być skrajną przyczyną stresu, zwłaszcza jeśli są niekompetentne, spóźnione, opieszałe, nierzetelne lub niegodne zaufania.

Relacje. Czy to twoja żona, mąż, matka, brat, teść, teść, wujek, siostra, drugi kuzyn dwukrotnie usunięty, pradziadek po stronie twojej matki, itp. Stres związkowy jest przewidywalny dla prawie każdego. Kto nie czuł się zestresowany z powodu związku w swoim życiu?

Stres związany z pracą. Niezależnie od konkretnej osoby, samo miejsce pracy może być stresujące. Co więcej, stres związany z pracą wydaje się być coraz większy. Niezależnie od tego, czy chodzi o przejęcia, redukcje zatrudnienia, fuzje i przejęcia, nowe organizacje, czy też sprostanie wyzwaniu hiperkonkurencji, dzisiejszy pracownik zawodowy może odczuwać stres, który przejawia się w martwych karierach, zaburzeniach emocjonalnych i rodzinach rozdartych na kawałki.

Złe odżywianie. Być może nie zastanawiałeś się nad swoimi nawykami żywieniowymi, ale jeśli przez całe życie spożywałeś śmieciowe jedzenie i brakuje ci ważnych składników odżywczych, możesz nie mieć fizjologii, która zapewni ci wsparcie w razie potrzeby. Czy jesz jakieś kwadratowe posiłki w ciągu dnia? Czy jesz jakieś warzywa i owoce? Czy bierzesz witaminy? Wiele osób tego nie robi, a potem zastanawia się, dlaczego tak ciężko jest im przetrwać dzień.

Śpij. Badanie po badaniu pokazuje, że Amerykanie, jak i profesjonaliści z całego świata, stale nie mają wystarczającej ilości snu na co dzień. Brak snu obniża twoją odporność i zwiększa podatność na choroby, zwłaszcza na stresory w środowisku.

Presja monetarna. Spłacanie miesięcznego kredytu hipotecznego lub czynszu, gdy brakuje ci funduszy, bycie zwolnionym i nie oszczędzanie, przerzucanie dzieci do college’u lub płacenie za tę operację dla twojej matki może przyczynić się do wzrostu poziomu stresu. Po prostu związanie końca z końcem stało się stałym źródłem stresu dla wielkich mas społeczeństwa. Wydawanie więcej niż ty bierzesz w, mieć co nazywają âchampagne smak na piwie budżecie, â» gryzie ciebie raz po raz.

Bycie samemu. Czy twój partner w życiu spotkał swojego stwórcę? Albo walczysz o znalezienie kumpla? Czy ktoś, kto się liczy, wyjechał, czy stacjonuje daleko? Bycie samemu może być stresujące dla ludzi i prowadzić do wszystkich rodzajów aberracji, jeśli nie niezdrowego zachowania.

Nie mam czasu samemu. Przeciwieństwem bycia samemu. Jeśli nigdy nie dostaniesz wolnej chwili, aby pomyśleć, zrelaksować się, zastanowić się, może pojawić się narastająca forma stresu. Prototypowy âSuper Momâ» z dnia dzisiejszego, który dostaje dzieci gotowe do szkoły rano, ma pełny etat, i ledwo wraca do domu na czas, aby zająć się dziećmi ponownie, może należeć do tej kategorii. âSuper Dadsâ» może mieć równie obciążające wyzwania, które skutkują długotrwałym wzrostem stresu.

Twoje fizyczne ja. Czy postrzegasz siebie jako zbyt grubego, zbyt chudego, czy za coś innego? Jedna z ankiet wykazała, że ponad dwie trzecie wszystkich mężczyzn i jeszcze więcej kobiet jest dość niezadowolonych z różnych aspektów swojej fizycznej osobowości i chciałoby dokonać poważnych zmian. Aby zrekompensować sobie postrzegane braki w ich fizycznym ja, niektórzy ludzie będą umierać z głodu. Inni będą jeść siebie na śmierć. Niektóre pójdą na binges, a inne na dietę ucztową i witaminową.

Substancje chemiczne. Czy pali pan, pije, czy bierze narkotyki? Wystarczy powiedzieć.

And On it Goes

Inne stresory? Dodaj swój własny tutaj, na podstawie tego, co robisz, z kim to robisz, kiedy to robisz, jak długo to robisz, i tak dalej. Punkt jest, tam są wiele, wiele sposoby doświadczać duże ilości stresu w ten świecie. Gdy wszystkie twój stresory są percepcyjnie wrzucane razem w jedną wielką stertę, możesz czuć się bezsilny.

Gdy już znasz różne źródła twojego stresu, w podejściu typu «dziel i podbijaj», możesz zacząć podejmować rodzaje kroków, które pomogą ci obniżyć ilość stresu, którego doświadczasz.