Strzeż się oszustów, którzy twierdzą, że pochodzą z panelu rzecznika podatkowego

Pojawił się nowy przekręt e-mail z phishingiem, który polega na tym, że podatnicy otrzymują e-maile, które wydają się pochodzić z Taxpayer Advocacy Panel (TAP) dotyczące zwrotu podatku, IRS ostrzegł 31 marca.

Tego typu niezamówione e-maile, które wydają się pochodzić od legalnych organizacji, próbują przekonać odbiorców do podania ich danych osobowych i finansowych. IRS przypomniał podatnikom, aby nie odpowiadali na te e-maile lub nie kliknęli na linki w nich zawarte.

Jeżeli otrzymasz wiadomość e-mail, która wydaje się pochodzić od TAP, dotyczącą Twoich danych podatkowych, IRS poinformuje Cię, że powinieneś przekazać ją do [adres e-mail chroniony] i zauważy, że wydaje się, iż jest to oszustwo polegające na wyłudzeniu Twoich danych.

W czwartek IRS wyjaśnił, że TAP, rada ochotników, która doradza IRS w sprawach dotyczących podatników, nigdy nie zwraca się z prośbą i nie ma dostępu do danych osobowych i finansowych podatników, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, numery PIN lub hasła, oraz podobnych informacji dotyczących kart kredytowych, banków lub innych instytucji finansowych.

Dziennikarka Kay Bell, która pisze popularny blog podatkowy Don’t Mess With Taxes , i jest stałym współpracownikiem Bankrate.com, podała termin na TAP. Niedawno złapała wiatr od tego oszustwa rybackiego i 25 marca napisała o nim bloga.

Bell powtórzył, że TAP nie ma dostępu do danych osobowych lub finansowych danej osoby i dodał, że panel koncentruje się na “ogólnym, a nie indywidualnym, doświadczeniu podatnika z IRS”.

“TAP analizuje kwestie i procesy w ramach IRS, które dotyczą dużej grupy podatników i sugeruje, jak agencja może je poprawić. Każdego roku panel organizuje setki imprez publicznych, które przyciągają tysiące uczestników pragnących przedyskutować swoje obawy dotyczące usług IRS lub ich braku” – napisała. “TAP nie pracuje jednak nad kwestiami legislacyjnymi ani nad indywidualnymi deklaracjami podatkowymi. Sprawy te są kierowane do przedstawicieli kongresu, bezpośrednio do IRS lub do Taxpayer Advocate Service”.

IRS powiedział w zeszłym miesiącu, że phishing i programy złośliwego oprogramowania wzrosły o 400 procent w tym sezonie podatkowym. Te oszustwa, które zostały zgłoszone w każdej sekcji kraju, również mają formę wiadomości tekstowych.

Powiązany artykuł:

IRS informuje o przekrętach podatkowych drogą mailową o 400% w tym roku