Strzeżcie się oszustw podatkowych

Informujemy, że niedawno powiadomiono nas o oszustwie podatkowym, w wyniku którego oszust twierdzący, że jest agentem IRS skontaktował się z podatnikiem z zamiarem pobrania fałszywych podatków dochodowych, kar i odsetek. Chociaż jest to problem od dawna, IRS wydał ostatnio nowe ostrzeżenie przed złodziejami, którzy kontaktują się z podatnikami telefonicznie, pocztą elektroniczną lub listownie, aby oszukać ich w celu dokonania zapłaty za oszukańcze zobowiązania podatkowe lub ujawnienie osobistych informacji finansowych.

Te oszustwa mogą być trudne do zidentyfikowania. Potencjalne ofiary mogą zobaczyć fałszywy numer identyfikacyjny dzwoniącego, który identyfikuje połączenie jako pochodzące z IRS lub otrzymać pocztę/e-mail, który wydaje się być wydrukowany na papierze firmowym IRS. Oszuści zazwyczaj próbują zastraszyć ofiary do natychmiastowego działania, grożąc karą pozbawienia wolności lub innymi negatywnymi konsekwencjami. Taktyce tej często towarzyszą środki zaradcze, takie jak wysłanie płatności na adres IRS, który według nich jest adresem IRS.

Jeśli otrzymasz komunikat IRS, który wydaje się podejrzany lub nie ma sensu, zadzwoń do naszego biura. Bez względu na to, czy masz do czynienia z uzasadnioną kwestią podatkową, czy też z oszustwem, pomożemy Ci uporządkować szczegóły i ustalić, jak zareagować. Możesz zgłosić incydenty do Generalnego Inspektora Skarbowego ds. Administracji Podatkowej pod numerem 800-366-4484. Pamiętaj również, że strona internetowa IRS to www.irs.gov, więc bądź czujny, jeśli zostaniesz skierowany na inną, podobną stronę, która kończy się na .com lub .net zamiast na .gov.

www.wrightaccountingcpa.com