Studenci i profesjonaliści przyłączają się do programu Alternatywnych Przerwach Wiosennych Deloitte.

Studenci z pasją do pracy społecznej, którzy naprawdę chcą się oddać, doświadczą innego rodzaju przerwy wiosennej, kiedy dołączą do profesjonalistów Deloitte LLP jako wolontariusze w niezasłużonych społecznościach w ciągu tygodnia, opłacając wydatki, wycieczkę do Waszyngtonu DC i Memphis TN. Studenci biorący udział w alternatywnej przerwie wiosennej: Maksymalny wpływ: będą pracować ramię w ramię z profesjonalistami Deloitte i będą mieli wyjątkową okazję do nawiązania trwałych relacji osobistych i zawodowych.

W Memphis 25 studentów-wolontariuszy dołączy do profesjonalistów z Deloitte i Teach for America w dniach 20-24 marca, pracujących w klasach z uczniami na wszystkich poziomach zaawansowania, którzy stoją przed wyzwaniami nierówności edukacyjnych. Wolontariusze będą pracować nad projektami, które obejmują nauczanie czytania i słownictwa, poprawę wyników standardowych testów oraz pomoc nauczycielom w klasie od poziomu podstawowego do średniego. Projekty będą również obejmować remonty obiektów szkolnych na terenie Memphis.

Deloitte i United Way koordynują program w Waszyngtonie od 12 do 14 marca, gdzie 52 studentów-wolontariuszy bierze udział w zajęciach zachęcających do uczęszczania na uczelnie i pomagających niezasłużonej młodzieży odnieść sukces w przyszłej pracy. Wszystkie te projekty koncentrują się na edukacji i dotrą do dzieci od przedszkola po szkołę średnią. Wolontariusze będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w ośrodkach wczesnej edukacji i w programie pozaszkolnym; malować murale w szkole dla uczniów z trudnościami w nauce, rozmawiać z uczniami o przejściu na studia i doświadczeniach z nimi związanych; oraz angażować się w dyskusje na temat decyzji i planowania w ramach studiów i procesu poszukiwania kariery.

Zimowy medalista olimpijski Apolo Anton Ohno wygłosił przemówienie inauguracyjne dla programu Maximum Impact w DC, dzieląc się swoim doświadczeniem w pracy społecznej, przekazując uczniom, że zaangażowanie w pracę idzie w parze z wysoką wydajnością kariery i osiągnięciami zawodowymi.

“Deloitte jest bardzo zaangażowany w sprawy społeczne”, powiedziała Diane Borhani, dyrektor kampusu prowadzącego rekrutację w Deloitte o programie Alternative Spring Break. “Jest on osadzony w naszej kulturze i co jest lepszym sposobem na pokazanie uczniom, kim jesteśmy, niż praca obok nich. Studenci widzą, że nasi profesjonaliści są zaangażowani poza swoimi biurami, że możesz robić inne rzeczy, jeśli wybierzesz właściwą kulturę i właściwego pracodawcę.

“Cztery lata temu rozpoczęliśmy program Alternatywnej Przerwy Wiosennej jako sposób na dotarcie do studentów na początku, w pierwszym i drugim roku studiów, zanim złożą oni wnioski o praktyki. Kandydaci muszą spełnić kryteria rekrutacji, a także napisać esej, który opowie o tym, co ich pasjonuje, co ujawnia ich postawy i wartości.

“Aplikacje wciąż rosną.W tym roku mieliśmy około 1400 zgłoszeń na 87 miejsc. Jest ogromna fala zainteresowania. Studenci z pasją angażują się w swoje społeczności.Chcą coś zmienić w świecie.

“Korzyści z programu rozciągają się na naszych profesjonalnych wolontariuszy i na całą firmę”, powiedział Borhani. “To ożywia nas wszystkich, by tak się stało. Jedna z uczestniczek Deloitte powiedziała, że było to najbardziej dumne i motywujące doświadczenie w jej karierze. Program generuje entuzjazm dla nas wszystkich i dumę z bycia kojarzonym z firmą, która będzie wspierać tego typu wysiłki. Nasze kierownictwo wspierało firmę Maximum Impact przez ostatnie cztery lata, nawet w czasie recesji. Jesteśmy tym, za kogo się podajemy.”

“Mierzymy nasz sukces za pomocą przeliczników”. Do tej pory 88 naszych wolontariuszy Maximum Impact dołączyło do nas jako stażyści lub pracownicy etatowi. Trzech uczestników programu Teach for America z zeszłego roku dołączyło do Deloitte na pełnych etatach; dwóch dołączyło jako stażyści.” Deloitte planuje zatrudnić 5 400 nowych pracowników w tym roku, powiedział Borhani.,

Megan Sickles, asystentka audytu w Deloitte, uczestniczyła w pierwszym programie Alternatywnej Przerwy Wiosennej w Biloxi MS, dwa lata po tym jak społeczność została zniszczona przez huragan Katrina. Dla Megan program ten był okazją do pomocy ludziom, którzy naprawdę jej potrzebowali, a także okazją do poznania specjalistów Deloitte. “Pomogliśmy właścicielowi stacji radiowej, który był tylko jednym z obszarów wciąż w powietrzu przez huragan i który informował ludzi o tym, dokąd iść i co powinni robić.”

“Wciąż mieszkał w przyczepie FEMA. Jego posiadłość była pokryta gruzem; kamper utknął w strumieniu za przyczepą. Pomogliśmy oczyścić posesję i wprowadzić go do lepszych pomieszczeń mieszkalnych. Został z nami, a pod koniec tygodnia wypuścił nas na antenę. To był krzyk, naprawdę, o tym, kim jesteśmy, co zrobiliśmy.

“Praca z menedżerami Deloitte i świadomość, że im zależy, że nie chodziło im tylko o jedną rzecz, zrobiła na nas tak wielkie pierwsze wrażenie”, powiedział Sickles. “Spędzając z nimi tyle czasu, mieliśmy czas na rozmowę i relacje.”

Zarządzanie pełnym tygodniem wolontariatu w dwóch miejscach nie jest łatwym zadaniem, ale Deloitte, wraz z United Way, organizuje również IMPACT Day, ogólnokrajowy dzień wolontariatu, który jest świętem całorocznego zaangażowania organizacji we wspieranie społeczności poprzez wolontariat. Prawie 75% ludzi Deloitte bierze w nim udział. 12. doroczny Dzień IMPACT Deloitte jest zaplanowany na 10 czerwca 2011 roku.

Pozycja powiązana:

  • Deloitte’s Maximum Impact gives student recruits a chance to volunteer