Studenci NC State University wygrywają konkurs rachunkowości narodowej AICPA

przez Deanna C. White

17 grudnia, American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) wskazał czterech studentów z North Carolina State University zwycięzców konkursu AICPA National Accounting Competition . Konkurs koncentrował się na fikcyjnej firmie z Teksasu, która chciała rozszerzyć swoją działalność na nigeryjskie pola naftowe. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 10.000 dolarów.

Studenci z Uniwersytetu Stanowego Iowa zajęli drugie miejsce i otrzymali 5.000 dolarów. Trzecia drużyna z Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas wygrała $2,500.

“Tegoroczny konkurs zwrócił uwagę na oszustwa i kryminalistykę, która jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów księgowości”, powiedział Greg Anton, prezes AICPA, który ogłosił zwycięzców w Waszyngtonie, DC. “Dzięki ciężkiej pracy i badaniom, zwycięski zespół wykazał się doskonałym wglądem w wiele elementów strategii biznesowej, w tym zgodność z prawem międzynarodowym i amerykańskim”.

Do udziału w półfinale zgłosiło się dziewięćdziesiąt osiem zespołów studenckich z całego kraju, a do udziału w półfinale wybrano dziesięć. Zespoły półfinałowe złożyły pisemne i wideo propozycje na stronie internetowej ThisWayToCPA, aby publiczność mogła zagłosować na najlepsze ich zdaniem pomysły. Wyniki te, w połączeniu z przeglądem zespołu sędziów wykonawczych, zawęziły pole do trzech zespołów finałowych, z których każdy zaprezentował się zespołowi sędziów i wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi.

Zespół Uniwersytetu Stanu Karolina Północna uważał, że nigeryjskie przedsiębiorstwo może osiągnąć swój cel ekspansji, jednocześnie współpracując z kierownictwem w celu zapewnienia wdrożenia niezbędnych kontroli zapobiegawczych, detektywistycznych i naprawczych. Zespół podkreślił, że skuteczne kontrole powinny być zaprojektowane tak, aby spełniały trzy cele: ograniczyć narażenie na oszustwa, dostosować się do celów strategicznych firmy oraz być efektywne kosztowo.

“Gratulacje dla studentów z Uniwersytetu Stanu Karolina Północna i wszystkich uczestniczących zespołów za ich pomysły i analizę tego bardzo trudnego tematu”, dodał Anton.

Członkami drużyny Uniwersytetu Północnej Karoliny są Wolfpack in the Black:

  • Alan Perry, kapitan zespołu (2012)
  • Amanda Dew (2013)
  • Brian Jones (2012)
  • Seanna Robey (2012)
  • Eileen Taylor, doradca wydziału

Perry powiedział, że był to pierwszy raz, kiedy czterech członków jego zespołu wzięło udział w konkursie na przypadek, nie mówiąc już o jednym z rozmiarów konkursu AICPA National Accounting Competition. Choć praca była dla nich wyzwaniem, to jednak była również satysfakcjonująca i ostatecznie “zabawna” – zwłaszcza finałowa prezentacja przed sędziami.

“Myślałem, że najbardziej spodoba mi się pisarski aspekt konkursu”, powiedział Perry. “Ale w końcu, wszyscy bardzo się ucieszyliśmy z końcowej prezentacji. To było miejsce, gdzie cała nasza ciężka praca zebrała się razem i mogliśmy naprawdę pokazać wszystkim, czego się nauczyliśmy.”

Perry powiedział, że on i jego koledzy z zespołu nie mają wątpliwości, że konkurs w tej sprawie dostarczy nieocenionego doświadczenia w ich przyszłej karierze jako CPA.

“Musieliśmy działać jako prawdziwa firma konsultingowa CPA”. Zdobyliśmy prawdziwe doświadczenie biznesowe w pisaniu propozycji i przeprowadzaniu badań oraz doświadczenie komunikacyjne wymagane od firmy konsultingowej CPA”, powiedział Perry. “Zdecydowanie będziemy bardziej pewni siebie w przyszłości dzięki temu doświadczeniu.”

Dowiedz się więcej o konkursie i obejrzyj materiały wideo.

Artykuły pokrewne:

  • Zespół Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas zdobywa najwyższe wyróżnienia w konkursie AICPA
  • AICPA Competition to Introduce High School Students to CPA Profession

American Institute of Certified Public Accountants (AICPA), założony w 1887 roku, jest największym na świecie stowarzyszeniem reprezentującym zawód księgowego, zrzeszającym prawie 377.000 członków w 128 krajach. Członkowie AICPA reprezentują wiele obszarów praktyki, w tym biznes i przemysł, praktykę publiczną, rząd, edukację i doradztwo; członkostwo jest również dostępne dla studentów księgowości i kandydatów CPA. AICPA ustanawia standardy etyczne dla tego zawodu oraz amerykańskie standardy rewizji finansowej dla audytów firm prywatnych, organizacji non-profit oraz rządów federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje ona i ocenia jednolity egzamin CPA.