Studenci uczelni biorą udział w Igrzyskach PwC xTREME

Studenci biznesu z University of Illinois w zeszłym tygodniu po raz trzeci z rzędu wygrali krajową rundę oddziału PwC xACT. Dywizje xACT i xTAX są częścią PwC US xTREME Games, obecnie w dziewiątym roku.

Illinois było jedną z pięciu szkół reprezentowanych w finale xACT, który odbył się w dniach 20-21 stycznia w Nowym Jorku. Szkoła rywalizowała ze studentami Bucknell University, Emory University, Indiana University i University of Texas.

Członkami zwycięskiej drużyny byli Daniel Ettleson, Steven Heiss, Nighath Hussain, Stephanie Korinek i Eric Rosenbaum, według Wydziału Rachunkowości Uniwersytetu Illinois. Oprócz gotówki i kosztów podróży, studenci zobaczą również «University of Illinois» wpisane na podstawie nagrody Montgomery’ego, srebrną miskę trzymaną w siedzibie PwC.

Gry xTREME mają na celu budowanie krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności komunikacyjnych studentów księgowości licencjackiej poprzez rzeczywiste wyzwania biznesowe. Program pomaga w tworzeniu przyszłych liderów biznesu i inspiruje studentów do zainteresowania się karierą księgową, jednocześnie promując ważne umiejętności zawodowe, według PwC.

Najnowsze zawody xTREME rozpoczęły się od serii imprez lokalnych w 84 szkołach w całym kraju, które odbyły się jesienią ubiegłego roku. Ponad 4500 uczniów walczyło w pięcioosobowych zespołach o możliwość reprezentowania swoich szkół na poziomie krajowym.

Gry odbywają się w dwóch przedziałach: xTAX, skrót od Extreme Tax , oraz xACT, skrót od Extreme Accounting . Zespoły opracowują i przedstawiają rozwiązania rzeczywistych problemów podatkowych i księgowych. Pięć najlepszych w każdym dziale awansuje do finału, zarabiając po 10.000 dolarów i dodatkowe 5.000 dolarów dla swoich doradców wydziałowych. Do tej pory PwC przyznało prawie 2 miliony dolarów w łącznej wysokości nagród xTREME.

Pięć szkół, które będą reprezentowane na krajowych finałach xTAX w dniach 27-28 stycznia w Waszyngtonie, to te, które będą reprezentowane: Brigham Young University, Bryant University, University of California-Berkeley, University of Houston i University of North Carolina-Chapel Hill.

«Uczestnicy zdobywają cenne doświadczenie, nurkując w prawdziwych sprawach, poza klasą», powiedziała Amy Thompson, liderka rekrutacji na kampusie USA w PwC. «Podejmują oni decyzje i współpracują przy rozwiązywaniu złożonych problemów – w taki sam sposób, w jaki nasi specjaliści pracują ze sobą i z naszymi klientami każdego dnia».

Od 2008 roku PwC wspiera szkoły wyższe i uniwersytety – a także studentów, których kształcą – kwotą ponad 30 milionów dolarów. Fundusze te zostały wykorzystane na xTREME i wiele innych inicjatyw mających na celu wzbogacenie programów nauczania, takich jak włączenie IFRS do programów nauczania i programów nauczania na wydziałach, według firmy Wielkiej Czwórki.

Artykuły pokrewne:

  • Fundacja IMA ogłasza Nagrodę za pracę naukową
  • CPE Link, AccountingWEB współpracują w celu wzbogacenia uniwersyteckiego programu nauczania rachunkowości