Studenci z Kentucky Uczestnictwo w letnim obozie CPA

W typowy czerwcowy dzień, uczniowie liceum w Kentucky, David Wagner, Kayla Cook i Michael Kiraly, będą się bawić w letnie gry wideo, spędzać czas przy basenie lub obserwować Netflix.

Ale to lato nie było typowe dla tych nastolatków i 29 ich rówieśników, którzy spędzili słabnące dni czerwca na letnim obozie; a nie twoje standardowe kajaki na jeziorze, zarażone robakami domki w lesie, pierwsze kruszenie, mores typu letni obóz albo.

Te nastolatki, z których wszystkie podzielają rozkwitające zainteresowanie księgowością i biznesem, spędziły czas w Kentucky Society of CPA’s (KyCPA) BASE Camp dla licealistów.

Jest to dziewiąty rok, w którym KyCPA gościła BASE Camp, co oznacza Business and Accounting Summer Education Camp, intensywny, pięciodniowy program biznesowy dla osiągających wysokie wyniki juniorów, seniorów i ostatnich absolwentów, którzy wyrazili zainteresowanie kierunkiem biznesowym lub księgowym.

Prezes KyCPA Penny Gold mówi, że BASE Camp to idealny sposób dla nastolatków, którzy dopiero zaczynają interesować się CPA, aby poznać zawód, zwiększyć swoje umiejętności biznesowe i dobrze się bawić z rówieśnikami, którzy mają podobne zainteresowania podczas jego wykonywania.

“Ponieważ Baby Boomers zmierza do wyjścia z tej dekady, mogliśmy zauważyć, że pomoc uczniom szkół średnich w uświadomieniu sobie ogromnych możliwości zawodowych, jakie otwierają się przed nimi w dziedzinie księgowości, jest niezwykle ważna”, powiedział Gold. “Wzmocnienie potoku utalentowanych CPA jest imperatywem biznesowym dla firm zajmujących się praktyką publiczną oraz dla biznesu i przemysłu, a ten pięciodniowy program daje uczniom czas na prawdziwe poznanie zawodu, jak ważne są te umiejętności dla świata biznesu oraz budowanie ich pewności siebie i umiejętności biznesowych”.

Organizatorka programu Becky Ackerman, kierownik ds. rozwoju kariery i pomocy potrzebującym w KyCPA oraz oddani wolontariusze CPA z BASE Camp Task Force, powiedzieli, że BASE Camp jest wyjątkowy, ponieważ jest to naprawdę “obozowe” doświadczenie. Podczas pięciu dni spędzonych na obozie studenci mieszkają w akademikach Bellarmine University w Louisville, Ky. i są w pełni zanurzeni we wszystkich sprawach związanych z biznesem i księgowością przez cały tydzień.

Trzymanie się z dala od domu jest jednak tam, gdzie kończą się podobieństwa do leniwych, mglistych dni “starej szkoły” obozu letniego, powiedział Ackerman.

“Nie ma nic pasywnego w tym doświadczeniu”, powiedział Ackerman. “To naprawdę intensywny tydzień. Staramy się narazić studentów na jak najwięcej doświadczeń zawodowych, środowisk i profesjonalistów biznesowych, jak to tylko możliwe, i prosimy ich o przećwiczenie umiejętności biznesowych i księgowych, których uczą się podczas warsztatów edukacyjnych i gier, których kulminacją jest finałowy konkurs studium przypadku”.

Podczas BASE Camp 2014, który odbył się w dniach 15-19 czerwca, obozowicze byli zajęci od śniadania o 8 rano do “zgaszenia światła” o 23:00. Ubrani w swobodny strój biznesowy (nie ma tu japonek) odwiedzili cztery kampusy college’owe i cztery firmy CPA w rejonie Louisville, w tym Ernst & Young LLP, Stothman & Co., Mountjoy Chilton Medley oraz Deming Malone Livesay i Ostroff.

Odwiedzili międzynarodową siedzibę Papa John’s Pizza, oraz siedzibę FBI w Louisville.

Uczestniczyli w dyskusjach panelowych z liderami biznesu, młodymi specjalistami CPA, studentami kierunków księgowych oraz specjalnym agentem FBI ds. oszustw i kryminalistyki, aby poznać zawód księgowego.

Studenci dowiedzieli się o odpowiednim wystroju i stroju biznesowym, a instruktorzy w legendarnym University Club na University of Louisville umieścili Emily Post do wstydu, gdy szkolili camperów w jadalni etykietę i formalne maniery przy stole podczas uroczystego biznesowego lunchu.

Pracownicy KyCPA, czyli “doradcy”, udzielili im również kilku pierwszych lekcji rachunkowości w formie zabawnych zajęć i gier oraz udziału w prezentacjach grupowych na takie tematy jak naruszenie bezpieczeństwa firmy, podwyżki płac minimalnych, a nawet “audyt lodów”.

Wszystkie te lekcje zbiegły się w konkursie na studium przypadku w ostatnim dniu obozu.

W BASE Camp nie chodziło jednak o przygotowanie do kariery. Organizatorzy zadbali także o odrobinę dobrej zabawy, organizując mecze holownicze, wizyty w krytym parku trampolinowym i lekcje improwizacji.

Studenci mówili, że praktyczna praktyka z umiejętnościami biznesowymi, takimi jak tworzenie sieci kontaktów i publiczne wystąpienia, była doskonałym przygotowaniem do studiów i ich przyszłej kariery zawodowej, podczas gdy wiedza, jaką zdobyli na temat zawodu księgowego i drzwi, które może otworzyć oznaczenie CPA, była nieoceniona.

“Moją ulubioną częścią obozu BASE było zwiedzanie różnych firm księgowych, takich jak EY i Deming Malone Livesay & Ostroff. Pomogło mi to w uzyskaniu statusu CPA”, powiedział David Wagner, senior z Radcliff, Ky. “Cieszyłem się również z możliwości porozmawiania z niektórymi pracownikami o ich karierze i doświadczeniach zawodowych”.

Senior Brady Dean z Fort Thomas, Ky., powiedział, że wiedział już, że księgowość to “szeroki temat” i major może otworzyć wiele drzwi, ale BASE Camp uświadomił mu, jak cenny jest naprawdę stopień księgowości.

“Możesz robić praktycznie wszystko ze stopniem księgowego, bo ten stopień i umiejętności są tak uniwersalne”, powiedział Dean. “Nauczyłem się również, że wiele CPA przejdzie na emeryturę w ciągu najbliższych sześciu lat, co daje jeszcze większe możliwości rozwoju i doskonalenia się w pracy po studiach”.

Kayla Cook, junior z Brandenburgii, Ky., odkryła, że naprawdę lubi audyt – i że nie boi się do tego przyznać. “Audyt wydaje się być pracą, w której nigdy nie byłoby dwóch takich samych dni. Zawsze byłoby coś innego, co uczyniłoby ją interesującą”, powiedział Cook. “A ja lubię analizować informacje i badać, by upewnić się, że wszystko jest dokładne.”

Michael Kiraly z Louisville z radością dowiedział się, że księgowość nie jest tradycyjną pracą za biurkiem, ale raczej taką, która otwiera wiele możliwości podróżowania i interakcji z klientami, podczas gdy Wytrwałość Sani, świeżo upieczona absolwentka również z Louisville, odkryła, że potrafi zgrać swoją “sekretną” pasję do egzekwowania prawa i chęć bycia detektywem, w karierę agenta specjalnego ds. oszustw i kryminalistyki dla FBI (przejście, które wierzy, że jej rodzice z całego serca będą wspierać).

Bez wyjątku, wszyscy 32 obozowicze BASE, mówią, że cieszy ich również osobista strona doświadczenia, a w szczególności szansa na nawiązanie więzi z nowymi przyjaciółmi, którzy mieli te same pasje, cele i aspiracje, co oni.

“Z osobistego punktu widzenia, najlepszą częścią BASE Camp była możliwość poznania innych studentów z całego stanu, którzy mieli takie same zainteresowania jak ja. Wszyscy wiedzieliśmy, że bierzemy pod uwagę stopień naukowy w dziedzinie biznesu lub rachunkowości i to był tylko początek rozmowy”, powiedział Cook. “Ale w miarę upływu tygodnia nawiązywaliśmy więzi i przyjaźnie na całe życie.”

“Przyjaciele”, mówią organizatorzy KyCPA, mają nadzieję, że pewnego dnia staną się również “kolegami”, którzy odniosą sukces – jako CPA, lub w innych dziedzinach, które wybiorą.

“Oczywiście mamy nadzieję, że BASE Camp doprowadzi do tego, że ci studenci wybiorą kiedyś dziedzinę księgowości, aby stać się CPA, ale najważniejsze jest to, że kiedy wyjadą, będą wystawieni na tak wiele obszarów działalności, że będą przygotowani na to, co wybiorą”, powiedział Ackerman.