Studenci zdobywają pierwsze miejsce w konkursie AICPA

przez Deanna C. White

Przesuń się CSI .

Zespół licealistów z Batavia High School w Batavia, Illinois, wpadł niedawno na nowy pomysł na podstawowy dramat telewizyjny oparty na księgowości kryminalistycznej, który zapewnił im pierwsze miejsce w American Institute of CPA’s Project Innovation: Start Here, Go Places.® Competition of Creative Excellence.

18 marca AICPA ogłosiła, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Batavii wygrał konkurs na innowacyjny projekt telewizyjny 2012-2013, który koncentruje się wokół kryminalistycznej księgowej, która opiera się na historiach finansowych i arkuszach kalkulacyjnych, a nie na próbkach DNA i włóknach dywanowych, aby rozwiązać fikcyjne przestępstwa w białych kołnierzykach.

Zespół, nazwany dubbingiem Accounting Pros , wygrał $4,000 w postaci stypendiów i $3,000 w postaci dotacji dla swojej szkoły.

Strona AICPA’s Start Here, Go Places. stworzyła w zeszłym roku coroczny konkurs. Jest to pierwszy rok, w którym organizatorzy postawili przed licealistami wyzwanie, by zająć się tym nowym formatem tworzenia hitowego programu telewizyjnego, skupiającego się na zawodzie księgowego.

W ramach konkursu poproszono uczniów o zagłębienie się w podwójne, ale odrębne światy produkcji telewizyjnej i zawodu księgowego, wzywając dwu- lub czteroosobowe zespoły licealistów do podjęcia się roli scenarzystów i producentów telewizyjnych oraz stworzenia koncepcji nowego programu skupionego na świecie księgowości.

Studenci zostali poproszeni o opracowanie propozycji, budżetu produkcji i krótkiego podglądu wideo swojego pilota telewizyjnego, który następnie dołączyli do «sieci» – panelu sędziów wyznaczonych przez AICPA.

«Naszym celem w tegorocznym konkursie było wyzwanie dla licealistów, aby dowiedzieli się więcej o zawodzie księgowego w sposób, który zachęci ich do jak największej kreatywności za pomocą znanego im medium», powiedziała Heather L. Bunning, starszy menedżer AICPA, High School and Community College Initiatives . «Jaki jest lepszy sposób na podważenie stereotypu księgowego opartego na numerach niż stworzenie programu telewizyjnego opartego na zawodzie księgowego?»

Bunning powiedział, że konkurs zmusił uczniów do efektywnej komunikacji, kreatywnego myślenia i pracy w zespole – wszystkich umiejętności niezbędnych do osiągnięcia postępów w zawodzie księgowego.

Zgodnie z AICPA, zespoły studenckie z całego kraju nadesłały zgłoszenia, a najlepsze zgłoszenia zostały wybrane przez zespół sędziów do udziału w finale. Pogromcy video finalistów zostali umieszczeni na stronie internetowej Start Here, Go Places, gdzie publiczność miała okazję oddać głosy fanów na swojego faworyta.

Po publicznym głosowaniu, finaliści przedstawili swoje pomysły za pośrednictwem Google+ Hangouts do finałowej rundy sędziowskiej, John Digrado, CPA, dyrektor wykonawczy ds. finansów w Sony Pictures Television Networks International , który ocenił ich filmy, budżety i zdolność do zaprezentowania swojego pomysłu jako zwycięskiej koncepcji.

Zwycięska drużyna z Batavia High School, składająca się z członków zespołu Davida Madrigala, Stanleya Waldena oraz Zacha Thilgesa i doradcy wydziału, Jeffreya Millera , stworzyła koncepcję przedstawienia postaci Dominica Clarka, młodego agenta SEC z licencją CPA.

W pilotażu, kiedy postać Dominika dostaje stanowisko w firmie zabawkarskiej, naraża się na nieuczciwą działalność, co prowadzi do bardzo pożądanej pozycji w FBI. W swojej roli w FBI, Dominic idzie pod przykrywką, aby zdemaskować przestępczość białych kołnierzyków jako księgowy sądowy, podczas gdy potajemnie bada historię finansową agencji.

Ciężka praca księgowych na pewno się opłaciła. Ich film zdobył ponad 1000 głosów oddanych przez fanów, a sędziowie byli zachwyceni kreatywnością ich koncepcji i biegłością w biznesie, która wspierała ich umiejętności produkcyjne.

«Byłem pod wrażeniem ich pomysłu. Mogłem naprawdę zobaczyć, jak stawia księgowych w heroicznym świetle i generuje zainteresowanie zawodem jak najszerszej publiczności. Ich pilot wykonał świetną robotę tworząc centralne punkty fabularne show, a ich budżet został dobrze przemyślany», powiedział Digrado. «Zespół wykonał świetną robotę, wyjaśniając swój pomysł w końcowej prezentacji i naprawdę sprzedając swoje przedstawienie.»

Drużyna zajmująca drugie miejsce z Pine Ridge High School w Deltonie na Florydzie, zdobyła 3 000 $ stypendiów oraz 2 000 $ dla swojej szkoły za pokaz przedstawiający sześciu ekspertów księgowych zajmujących się odpowiedzialnością za zarządzanie firmą na skraju zamknięcia z powodu braku monitoringu kont.

Uczniowie z Foxborough High Schoo l w Foxborough, Massachusetts, zajęli trzecie miejsce, zdobywając $2,000 w postaci stypendiów i $1,000 dla swojej szkoły, dla swojej «dramady» obracającej się wokół centralnej postaci Billa Baileya, młodego CPA, który został zatrudniony prywatnie jako osobisty księgowy do zarządzania «chaosem pieniężnym» szalonego aktora Reefa Taylora.

W sumie, 15.000 dolarów w postaci stypendiów i dotacji zostało przyznanych trzem najlepszym zespołom.

Członek zespołu księgowych Stanley Walden powiedział, że konkurs był zabawny i satysfakcjonujący, ponieważ pozwolił zespołowi oderwać się od ksiąg i ćwiczyć swoje umiejętności w zakresie rachunkowości i budżetowania w fikcyjnym kontekście realnego przemysłu. Pomógł im również zbadać możliwości kariery w CPA i przedstawić innym zawód CPA w ekscytującym i przystępnym świetle.

«Musimy zastosować rachunkowość do życia i spróbować znaleźć sposób na wyróżnienie się CPA», powiedział Walden. «To była wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia poprzez złożenie takiego projektu. Myślę, że gdyby ten program był prawdziwy, pomógłby ludziom zrozumieć role, jakie pełnią księgowi w dużych korporacjach i dałby im większe uznanie dla tego, jak wiele CPA robią dla świata».

Aby uzyskać więcej informacji na temat zwycięzców lub obejrzeć ich zgłoszenia, odwiedź stronę internetową Start Here, Go Places.

Start Here, Go Places. to interaktywna strona internetowa dla studentów zainteresowanych poznaniem księgowości jako realnej ścieżki kariery. Uczniowie mogą czytać i słuchać relacji studentów księgowości, jak również praktykować CPA, poznawać potencjalne uczelnie, a nawet tworzyć własne zasoby, które pomogą im przejść od szkoły średniej do college’u poprzez spersonalizowaną listę kontrolną uczelni. Strona internetowa oferuje również edukatorom ekskluzywne miejsce, w którym mogą oni wymieniać się pomysłami i najlepszymi praktykami z innymi nauczycielami oraz uzyskać dodatkowe zasoby klasowe i plany lekcji w celu uzupełnienia swojego programu nauczania.

Related Stories:

  • 2013-2014 Wnioski o przyznanie stypendiów AICPA już dostępne
  • Imiona i nazwiska AICPA Zwycięzców Konkursu Studenckiego 2012