Studium: Bezpieczeństwo osobistych informacji dla wielu Amerykanów w tym sezonie podatkowym

Nowe badanie opublikowane we wtorek wykazało, że coraz większa liczba podatników, którzy składają swoje zeznania elektronicznie w domu, będzie w tym sezonie podatkowym korzystać z zabezpieczeń w celu ochrony swoich danych osobowych – ale są jeszcze tacy, którzy nie są świadomi charakteru kradzieży tożsamości związanej z podatkami.

Spośród 1000 osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych, które wzięły udział w badaniu, zleconym przez ProtectMyID, firmę należącą do Experian PLC, która świadczy usługi w zakresie wykrywania kradzieży tożsamości, ochrony i rozwiązywania problemów związanych z oszustwami, 81 procent spodziewa się, że w 2015 roku podatki będą składane online, w porównaniu z 73 procentami w 2011 roku. Dziewięćdziesiąt jeden procent respondentów planuje przygotować i złożyć swoje podatki online, korzystając z bezpiecznej sieci i komputera z aktualną ochroną antywirusową.

W sezonie składania dokumentów w 2015 r. Amerykanie, którzy mają swoje dokumenty przygotowane przez profesjonalistę podatkowego, troszczą się nieco bardziej o bezpieczeństwo swoich osobistych informacji finansowych, co stanowi wzrost o 6 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pięćdziesiąt pięć procent ankietowanych obawia się, że stanie się ofiarą kradzieży tożsamości związanej z podatkami.

Jednak 16 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie zna pojęcia kradzieży tożsamości związanej z opodatkowaniem. Na przykład, połowa ankietowanych nie wiedziała o wydanym przez IRS Personal Identity Protection Personal Identification Number (IP PIN), który jest dostępny dla uprawnionych podatników, aby zapobiec nadużywaniu numeru Social Security na fałszywych federalnych zeznaniach podatkowych. Agencja podatkowa IRS wydała około 1,5 miliona PIN-ów IP, jak podała w zeszłym miesiącu.

Kradzież tożsamości w czasie podatkowym po raz kolejny spowodowała, że coroczna lista oszustw podatkowych IRS “Dirty Dozen” została sporządzona. IRS stwierdził, że większość przypadków kradzieży tożsamości związanych z podatkami ma miejsce, gdy ktoś używa skradzionego numeru Social Security, aby złożyć zeznanie podatkowe wnioskując o fałszywy zwrot podatku. Od 2011 roku do października 2014 roku, IRS zapobiegł 19 milionom podejrzanych zwrotów i zabezpieczył ponad 63 miliardy dolarów w fałszywych zeznaniach – zauważył urząd podatkowy.

Spośród 1 063 postępowań w sprawie kradzieży tożsamości wszczętych przez urząd skarbowy w roku obrotowym 2014, 748 spraw zakończyło się wyrokiem skazującym, co stanowi wzrost o 75% w stosunku do roku obrotowego 2013. Stopa osadzenia wzrosła do 87,7 proc. w roku budżetowym 2014 w porównaniu do 80,6 proc. w roku budżetowym 2013, przy średnim czasie odsiadki wynoszącym 43 miesiące w roku ubiegłym, w porównaniu do 38 miesięcy w roku 2013, według urzędu skarbowego.

“Walka z kradzieżą tożsamości jest dla urzędu skarbowego najwyższym priorytetem, a ponieważ jest to tak frustrujący i skomplikowany proces, zachęcamy podatników do aktywnego działania na rzecz ochrony swoich danych osobowych”, powiedział Anabel Marquez, specjalista ds. relacji z mediami w Urzędzie Skarbowym, w pisemnym oświadczeniu. “Prosimy o powstrzymanie się od noszenia przy sobie kart Social Security lub jakichkolwiek dokumentów zawierających numery Social Security. Nie podawaj danych osobowych przez telefon, pocztę lub online, chyba że zainicjowałeś kontakt lub jesteś pewien, że wiesz, z kim masz do czynienia. Zalecamy również regularne sprawdzanie raportów kredytowych, ochronę komputerów osobistych za pomocą firewalli i oprogramowania antywirusowego oraz zmianę haseł do kont internetowych”.

Do’s and Don’t

Zgodnie z ProtectMyID, zgłaszający podatki powinni w tym roku pamiętać o następujących działaniach:

Do

– Badanie dowolnego płatnego oprogramowania przygotowującego lub przygotowującego podatki. Podczas gdy wiele darmowej pomocy można znaleźć w Internecie, oszuści są również tam ustawianie fałszywych stron internetowych i oprogramowania do pobrania wyłącznie w celu wykluczenia ludzi z ich danych osobowych w czasie podatkowym.

– Plik online przy użyciu komputera, który jest chroniony przez nowoczesne oprogramowanie antywirusowe i antywirusowe, firewall i hasło.

– Ważne dokumenty podatkowe należy przechowywać w zamkniętym, bezpiecznym miejscu.

– Poproś potencjalnych doradców podatkowych o wyjaśnienie, w jaki sposób chronią informacje o swoich klientach.

– Należy zarejestrować się w systemie ochrony tożsamości i podjąć działania w przypadku, gdy wpisy wskazują na potencjalnie nieuczciwe działanie.

Don’t

– Odpowiadaj na wszelkie e-maile, sms-y lub telefony od kogoś, kto twierdzi, że jest z IRS. IRS mówi, że nigdy nie kontaktuje się z podatnikami za pomocą tych metod.

– Niech listy zostaną w twojej skrzynce pocztowej. W styczniu, ważne dokumenty podatkowe dotrą do Państwa pocztą. Wiedzą o tym złodzieje i są znani z tego, że w sezonie podatkowym wyrywają formularze bogate w dane ze skrzynek pocztowych ofiar.

– Składanie zeznań podatkowych za pośrednictwem publicznych sieci Wi-Fi. Trzymaj się bezpiecznego połączenia z siecią dla wszystkich aktywności online.