Studium: Kobiety-zwycięzcy chleba chcą, aby doradcy byli strategami

Doradcy finansowi â czy są to CPA, PFS, CFP, czy RIA â są potrzebni kobietom, które są żywicielami rodziny. Ale kobiety mówią, że nie korzystają z usług doradczych, których potrzebują.

To kluczowe ustalenie w trzecim badaniu Women of Wealth, What Do Breadwinner Women Want? z Family Wealth Advisors Council, krajowej sieci niezależnych firm zarządzających majątkiem.

Powołując się na inne raporty z badań, w badaniu zauważono, że kobieta jest żywicielem czterech na 10 amerykańskich rodzin, a 95 procent kobiet będzie w pewnym momencie głównym decydentem finansowym dla swoich rodzin. A do 2030 r. kobiety zgromadzą około 25 bilionów dolarów w drodze transferów rodzicielskich (lub innych pokoleń) i małżeńskich.

Zwycięzcy chleba są definiowani jako kobiety, które zarabiają od 25 procent do 100 procent dochodów gospodarstwa domowego, niezależnie od tego, czy są samotne, zamężne czy w oddanym związku. Spośród 1.074 badanych kobiet 95 procent wnosi co najmniej 25 procent dochodu gospodarstwa domowego, 73 procent wnosi ponad połowę dochodu gospodarstwa domowego, a 32 procent jest jedynymi żywicielami rodziny.

â” Eileen O’Connor, która jest współautorką studium z Heather Ettinger, powiedziała w przygotowanym oświadczeniu. âNiestety, wiele kobiet nie czuje się komfortowo z tą rolą i nie czuje, że otrzymuje poziom profesjonalnej porady lub wsparcia w miejscu pracy, którego potrzebują. I chociaż presja może sprawić, że kobiety wrócą do stanu czystości” w związku z ważnymi decyzjami finansowymi, dzieje się odwrotnie, ponieważ starają się “czyścić”, co sprawia, że solidne porady finansowe stają się jeszcze ważniejsze.â”

Więc czego dokładnie chcą kobiety od doradców? Oprócz dobrej komunikacji, chcą też:

  • Skoordynowana obsługa z innymi specjalistami, takimi jak CPA i prawnicy
  • Strategie planowania podatkowego
  • Ocena pokrycia ubezpieczeniowego
  • Strategie finansowania Kolegium
  • Wyjaśnienia dotyczące świadczeń spółki
  • Strategie udzielania pomocy charytatywnej

Ale doradcy nie spełniają oczekiwań kobiet w żadnej z tych potrzeb, stwierdza badanie. Kobiety badane w tym badaniu, które współpracowały z doradcą, umieściły związek na 5 miejscu w skali od 1 do 10. Jednak w badaniu Merrill Lynch 90 procent mężczyzn stwierdziło, że są zadowoleni z usług doradców.

Tak więc, oto droga dla CPA, którzy pracują z innymi rodzajami doradców finansowych lub którzy sami noszą wiele kapeluszy: â Doradcy finansowi mogą wystawiać rekomendacje i nawiązywać relacje quarterback zarówno z tradycyjnymi usługodawcami (np. księgowymi, planistami nieruchomości, bankierami, agentami ubezpieczeniowymi), jak i z nietradycyjnymi usługodawcami (np. specjalistami ds. opieki nad osobami starszymi, pełnomocnikami ds. odszkodowań dla kadry kierowniczej, trenerami wykonawczymi) i wywierać znaczący pozytywny wpływ na to, co żonglerują żywiciele rodziny, â” zgodnie z badaniem.

Krótko mówiąc, badanie mówi: Nigdy nie byłeś ważniejszy.