Studium przypadku: Jak doświadczenie i potrzeba różnorodności sprawiły, że firma CPA stała się żywą firmą

Brak w Bostonie firm CPA należących do mniejszości spowodował niedawne stworzenie nowej praktyki, powstającej firmy, która ma być również przystanią, aby pomóc Afroamerykanom stać się księgowymi.

Po ponad 25 latach pracy w Daniel Dennis & Company LLP (DD&Co.), wcześniej największej w Bostonie firmie CPA z mniejszościowym pakietem usług, Randall Davis został jego własnym szefem.W związku z odejściem w 2010 roku założyciela i partnera zarządzającego Daniela Dennisa, co spowodowało utratę przez firmę statusu przedsiębiorstwa z mniejszościowym udziałem, Davis postanowił wypełnić tę lukę.

Dwa lata temu założył firmę Randall S. Davis & Company LLP, dzięki czemu stała się ona najnowszą i w pełni funkcjonalną firmą księgową w Bostonie, należącą do Afroamerykanina.

W lipcu 2016 roku firma Davisa stała się znana jako DavisKelly LLP po współpracy z Nancy Kelly, właścicielką NE Kelly & Associates LLC, kobiecej firmy CPA z siedzibami w Bostonie i Nowym Jorku. Poniżej znajduje się historia Davisa, jak powstała jego firma i gdzie jest dziś.

Tło

Podczas pracy w DD&Co., Davis i Dennis byli jedynymi mniejszościami spośród siedmiu partnerów. Firma dała szansę wielu potencjalnym czarnym kandydatom, których większość firm księgowych nie zatrudniłaby. Wysiłki firmy doprowadziły do tego, że wiele czarnych umów CPA cieszy się dziś udaną karierą w księgowości publicznej i poza nią.

Teraz Davis chce zaoferować czarnym szansę na zdobycie licencji CPA i osiągnięcie statusu własności, tak jak zrobił to dla niego Dennis.Chociaż Boston jest miastem większościowym, większość społeczności biznesowej to biali, a mniejszości stanowią mniej niż jeden procent własności firmy CPA, według Davisa.

Davis mówi, że stanie się CPA może wyciągnąć mniejszości z biedy, przynajmniej to zrobił dla niego. «Chcę dać szansę kandydatom z mniejszości na zdobycie licencji CPA poprzez zatrudnienie i zapewnienie im niezbędnego doświadczenia, by mogli spełnić wymogi licencji».

Przyczyny rozpoczęcia

Brak w Bostonie należącej do czarnoskórej firmy CPA z pełną obsługą klienta stworzył nowe możliwości dla Davisa . Znalazł on niszę w pracy z klientami i dużymi firmami CPA, które są zaangażowane w różnorodność i integrację.

.

W przeciwieństwie do wielu nowych przedsięwzięć, Davis rozpoczął swoją praktykę z dużą aktywnością. Jego firma posiada certyfikat Urzędu Wykonawczego ds. Administracji i Usług Operacyjnych w Massachusetts (Commonwealth of Massachusetts Executive Office for Administration and Finance Operational Services Divisions Supplier Diversity Office) jako przedsiębiorstwo należące do mniejszości (MBE) oraz przedsiębiorstwo znajdujące się w niekorzystnej sytuacji (DBE). Oznaczenia te są znaczące, ponieważ pomagają firmie Davis przyciągnąć klientów zaangażowanych w różnorodność i włączenie do sieci dostawców.

Firm Focus

Partnerzy zarządzający Davis i Kelly wraz z siedmioma innymi pracownikami świadczą usługi doradcze, asekuracyjne, podatkowe i audytorskie dla klientów non-profit, nieruchomości, szkół czarterowych, małych firm, instytucji rządowych i niedrogich mieszkań.

Proces budowlany

Odkąd Davis rozpoczął swoją karierę w 1988 roku, rosnąca różnorodność jest wyzwaniem dla firm CPA. Jego pasją jest zmiana tego stanu rzeczy poprzez uczynienie priorytetowym oferowanie możliwości dla mniejszości realizujących karierę księgową. Ponadto skupił się na pomaganiu klientom, którzy nie są mniejszościami, w zrozumieniu, że współpraca z różnymi dostawcami ma sens biznesowy, a nie tylko realizacja mandatów rządowych.

Członkami Davisa są obecny przewodniczący Massachusetts Board of Public Accountancy, American Institute of Certified Public Accountants oraz National Association of Black Accountants.

Greatest Challenge

Davis przyznaje, że zarządzanie może być drażniące, szczególnie jeśli chodzi o zarządzanie obowiązkami administracyjnymi i produkcją przy uruchamianiu przedsiębiorstwa. Mówi, że kształtowanie polityki i tworzenie systemów do zarządzania personelem jest niezbędne dla dobrze prosperującej firmy.

Dodał jednak, że produkcja jest kluczowa, ponieważ tego właśnie oczekują klienci i to oni płacą rachunki. Ponieważ dostęp do kapitału obrotowego jest czasami trudny, jest to delikatna równowaga.

The Firm Today

DavisKelly obsługuje obecnie ponad 50 klientów. Strategią na przyszłość jest stworzenie silnej marki i kultury, która czyni firmę atrakcyjną dla klientów i dobrym miejscem pracy dla pracowników.

Davis mówi, że fuzja sprawiła, że nowa firma stała się bardziej potężna, ponieważ Kelly i on mają ponad 50 lat wspólnego doświadczenia. Nowa firma ma teraz większy kapitał intelektualny, może zaoferować klientom dodatkowe zasoby i zapewnić więcej możliwości dla mniejszości i kobiet, aby stać się liderami w tym zawodzie.

Niedawna fuzja przyczyni się również do zwiększenia sprzedaży, a Davis przewiduje, że przychody w tym roku wzrosną o 15-20 procent w 2015 r., ponieważ nowa firma będzie świadczyć więcej usług dla obecnych klientów, wraz z dodaniem nowych.

Następne kroki

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy jest rozwój silnego rdzenia pracowników wyższego szczebla.»Rozwój nie jest możliwy bez talentu, a posiadanie doświadczonych pracowników jest kluczowym składnikiem sukcesu», mówi Davis. Planuje on wykorzystać technologię do przyciągnięcia i zatrzymania pracowników… Elektroniczne biuro, aplikacje oparte na chmurze, skrócony czas dojazdów do pracy i elastyczne godziny pracy to niektóre z korzyści, które Davis mówi, że jego firma oferuje doświadczonym nowym pracownikom.

Pomoc w produkcji większej liczby księgowych koloru będzie stałym celem dla Davisa. «Planujemy zwiększyć liczbę liderów mniejszościowych w branży CPA poprzez wysokiej jakości usługi dla klientów, wraz z pomocą naszych cenionych partnerów», mówi.

Uwaga redaktora: Mamy nadzieję, że to studium przypadku było dla Ciebie użyteczne i jak zawsze mile widziane są Twoje opinie. Publikujemy takie studia, gdy znajdujemy unikalne historie o tym, jak tworzą się nowe firmy oraz o wyzwaniach i korzyściach, jakie one przynoszą. Wierzymy, że te historie mogą posłużyć jako mapa drogowa lub stanowić użyteczne źródło informacji dla każdego księgowego, który chce poszerzyć swoją karierę zawodową lub spróbować zrobić to na własną rękę.