Studium przypadku: Rozwijanie praktyki rachunkowości (część 1)

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie wzrostu czy nie, firmy księgowe borykają się z podstawowymi problemami związanymi z wydajnością i po prostu dotrzymują kroku swoim współpracownikom oraz rosnącym potrzebom biznesowym swoich klientów.

Stwierdziliśmy, że mają tendencję do czerpania korzyści ze słuchania o tym, przez co przeszli ich koledzy i o ich wspólnym sukcesie. W związku z tym, dostawca usług w zakresie podatku od sprzedaży i zgodności z przepisami Avalara opracował szereg studiów przypadków firm, z którymi współpracował, podobnie jak wiele innych, które musiały pokonać wyzwania związane z wydajnością i aktualizacją technologii we właściwy sposób.

Poniżej znajduje się jedno z kilku studiów przypadku, które planujemy przeprowadzić w ramach naszej współpracy z Avalarą, ponieważ jesteśmy przekonani o tym, że zawód księgowego idzie naprzód i podejmujemy dzisiejsze wyzwania biznesowe, aby sprostać jutro. Wywiady te zostały przeprowadzone przez Balza Wyssa, kierownika ds. rozwoju kanałów i programów partnerskich Avalary. Niedawno rozmawiał z Matthew Mayem, dyrektorem operacyjnym firmy księgowej Acuity z Atlanty, o tym, że nie tylko nadążają one za tempem, ale także rozwijają się jako nowoczesna firma. Oto migawka z tej rozmowy:

Wyss: Jaki był pierwszy krok w modernizacji twojej firmy?

Maj : Musieliśmy eksperymentować, aby dostać się do właściwego modelu, szukając poza księgowością, aby znaleźć najlepsze praktyki i model działania. Przyjrzeliśmy się firmom SaaS pod kątem modelu sprzedaży, firmom B2C pod kątem marketingu zwinnego oraz wiodącym w branży, zaawansowanym technologicznie źródłom dla modeli sukcesu klienta.

Wyss: Jak wpływa na to technologia?

May : Technologia jest środkiem do celu. W tradycyjnej firmie CPA posiadają wiedzę specjalistyczną w danej dziedzinie rachunkowości, a następnie, w miarę możliwości, używają narzędzi i technologii w celu dostarczenia tej wiedzy. My robimy odwrotnie. Zaczynamy od wyboru technologii, a następnie skręcamy wokół niej usługi księgowe/księgowe.

Wyss: Co trzeba zrobić, aby dotrzeć do publiczności?

Maj : Musieliśmy przeszkolić personel sprzedaży, aby rozpoznawał perspektywy. Nasz kierownik sprzedaży nadzoruje 13 handlowców, którzy co tydzień wykonują zimne telefony. Przedstawiciele handlowi odpowiedzialni za rozwój biznesu wyznaczają około 20 spotkań miesięcznie dla przedstawicieli handlowych.

Wyss: Jak prowadzi się przewody?

Maj : Robimy takie rzeczy jak włączenie partnera do comiesięcznego wspólnego webinaru. Jestem aktywna w radzie finansowej Forbesa i z [publikacjami księgowymi], co daje nam szerszą widoczność. Ważna jest współpraca sieciowa z dostawcami i partnerami, w tym co-branding i co-marketing z Gusto, Intuit i Xero.

Wyss: Co wpływa na przetrwanie twoich klientów?

Maj : Regularna kadencja komunikacji ze zorganizowanymi punktami kontrolnymi pozwala klientom na regularne oglądanie ich aktualnego obrazu finansowego. Przejście od corocznych do miesięcznych aktualizacji finansowych pokazało poprawę wskaźników przetrwania biznesu z około 40 do 80 procent.

Co dalej?

Maj : Nieustannie szukamy nowych technologii w celu ujednolicenia naszych usług, aby móc rozwijać naszą praktykę. Proces dostrajania biznesu nigdy się nie kończy.

W tej serii studiów przypadków firmy księgowe ważą się, co jest potrzebne do poruszania się w zmieniającym się krajobrazie księgowości.

Przeczytaj więcej w białej księdze: Uprawianie swojej praktyki księgowej