Studium przypadku: Rozwijanie praktyki rachunkowości – część 2

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie wzrostu czy nie, firmy księgowe borykają się z podstawowymi problemami związanymi z wydajnością i po prostu dotrzymują kroku swoim współpracownikom oraz rosnącym potrzebom biznesowym swoich klientów.

Stwierdziliśmy, że mają tendencję do czerpania korzyści ze słuchania o tym, przez co przeszli ich koledzy i o ich wspólnym sukcesie. W związku z tym, dostawca usług w zakresie podatku od sprzedaży i zgodności z przepisami Avalara opracował szereg studiów przypadków firm, z którymi współpracował, podobnie jak wiele innych, które musiały pokonać wyzwania związane z wydajnością i aktualizacją technologii we właściwy sposób.

Poniżej znajduje się kolejny z serii studiów przypadków, które planujemy przeprowadzić w ramach naszej współpracy z Avalarą, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawód księgowego idzie do przodu i podejmujemy dzisiejsze wyzwania biznesowe, aby sprostać jutro. Wywiady te zostały przeprowadzone przez Jeremy’ego Korsta, CMO w Avalarze. Ostatnio rozmawiał z Mathewem Heggemem, dyrektorem generalnym SUM Innovation, który projektuje, wdraża i zarządza rozwiązaniami księgowymi dla startupów, rozwijających się przedsiębiorstw, firm międzynarodowych i non-profit.

W ramach tej dyskusji Heggem ujawnia korzyści płynące z automatyzacji, marketingu i tego, co jest potrzebne, aby wyróżnić się na coraz bardziej zatłoczonym rynku.

Korst: Mocno wierzysz w księgowość opartą na technologii – dlaczego?

Heggem : Korzyści zarówno dla firmy, jak i dla klienta. Tworzymy klientów z rozwiązaniami technologicznymi, które będą nadal konkurencyjne za pięć lub więcej lat. Ma to pozytywny wpływ na ich zdolność do odniesienia sukcesu na rynku. Jest to bardzo mocna strona i atut dla reputacji firmy. Nowsze pokolenie przedsiębiorców wie, że technologia jest dla nich dostępna i tego oczekują.

Korst: Jaką rolę odgrywa automatyka?

Heggem : Wszystko, co może być zautomatyzowane, powinno być. Przynosi to wydajność, która pozwala personelowi na poznanie klientów poza liczbami. Stamtąd mogą pomóc w prowadzeniu rozmów na temat strategii wzrostu i naprawdę posiadać kawałek układanki wzrostu, aby pomóc klientom odnieść sukces.

Korst: Jak wygląda podróż do automatyki?

Heggem : Musisz wybrać model, który ma największy sens dla Ciebie dzisiaj i skierować organizację tam, gdzie chcesz być jutro. Model, który wybierzesz, musi wrócić do tego, w czym jesteś naprawdę dobry. Hyper-customize i pogłębiać twój doświadczenie w twój wybierającym pionie, pozwalać automatyce robić dużo pracy dla ciebie. Specjalizuj się, abyś bardziej się wyróżniał.

Korst: Jakie jest twoje podejście do zatrudniania?

Heggem : Potrzebuję ludzi z doświadczeniem technicznym, którzy potrafią budować relacje i komunikować się z klientami w bardziej autentyczny i celowy sposób. Są oni czymś więcej niż tylko “liczbami ludzi”.

Korst: Jak radzisz sobie z marketingiem?

Heggem : Widzę marketing jako formę opowiadania historii. Jest to sztuka i istnieje wiele sposobów na dzielenie się opowieściami: filmy wideo, studia przypadków, webinaria, blogi, panele dyskusyjne. Nie jest to łatwe do zrobienia. Być może trzeba będzie zatrudnić ludzi wysokiego szczebla zajmujących się marketingiem i przestać sprzedawać nieszablonowe rozwiązania.

Korst: Co cię wyróżnia [jako firmę]?

Heggem : Branding jest krytyczny. Klienci decydują się na współpracę z SUM Innovation, ponieważ nasza marka jest jasna i spójna niezależnie od tego, czy odwiedzają biuro, naszą stronę internetową, czy wchodzą w interakcję z każdym pracownikiem. Jest to widoczne w materiałach marketingowych, blogach i postach internetowych.