Studium przypadku: Rozwijanie praktyki rachunkowości – część 3

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie wzrostu czy nie, firmy księgowe borykają się z podstawowymi problemami związanymi z wydajnością i po prostu dotrzymują kroku swoim współpracownikom oraz rosnącym potrzebom biznesowym swoich klientów.

Stwierdziliśmy, że mają tendencję do czerpania korzyści ze słuchania o tym, przez co przeszli ich koledzy i o ich wspólnym sukcesie. W związku z tym, dostawca usług w zakresie podatku od sprzedaży i zgodności z przepisami Avalara opracował szereg studiów przypadków firm, z którymi współpracował, podobnie jak wiele innych, które musiały pokonać wyzwania związane z wydajnością i aktualizacją technologii we właściwy sposób.

Poniżej znajduje się kolejny z serii studiów przypadków, które planujemy przeprowadzić w ramach naszej współpracy z Avalarą, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawód księgowego idzie do przodu i podejmujemy dzisiejsze wyzwania biznesowe, aby sprostać jutro. Wywiady te zostały przeprowadzone przez Jeremy’ego Korsta, CMO w Avalarze.

Niedawno rozmawiał z Jasonem Blumerem, CPA i założycielem Thriveal, który wspiera właścicieli firm CPA w staniu się bardziej przedsiębiorczymi, ucząc się, jak stać się lepszymi liderami i innowatorami oraz jak pozycjonować swoje firmy, aby osiągnąć sukces.

W ramach tej dyskusji Blumer przedstawia szczegółowe informacje na temat tego, jak firmy muszą zarządzać zmianami i ogólnym rozwojem firmy, zachowując jednocześnie swoją podstawową wizję wyjątkowej obsługi klienta

.

Korst: Jakie trendy widzisz w przestrzeni księgowej?

Jason Blumer CPA

Blumer : Firmy przechodzą na wyższy poziom usług ze specjalistycznym ukierunkowaniem. Niektóre z bardziej innowacyjnych firm wkraczają do wyspecjalizowanej niszy i stają się bardziej skoncentrowane z jeszcze węższą i głębszą wiedzą, jak na przykład CPA, które wspierają zgodność dla sprzedawców e-commerce/Amazonka.

Korst: Jaka jest rola właściciela w prowadzeniu takiej zmiany?

Blumer : Przejście na model oparty na usługach i subskrypcji narzuca nowe wyzwania. Zobaczysz, że rezygnujesz z pracy księgowej na rzecz skupienia się na strategii, zatrudnianiu i przywództwie. Musisz przekonać ludzi do zapisania się do swoich usług i nie możesz być do tego przyzwyczajony. Może to być przerażające, ale firma będzie się zmieniać w miarę jak ty będziesz się zmieniać.

Korst: Jaki jest wpływ na klientów?

Blumer : Zmiana modelu biznesowego jest łatwiejsza w przypadku nowszych klientów niż w przypadku starszych klientów, więc musisz ocenić swoją bazę klientów, aby zrozumieć, czy twoi starsi klienci zaakceptują tę zmianę. Wykorzystaj swoją dotychczasową bazę do przetestowania nowych modeli wyceny i rozliczeń – może się okazać, że za pierwszym razem nie będzie to właściwe. Pamiętaj, że eksperymentowanie może być uciążliwe, ale jest niezbędne do zmiany.

Korst: Jak rozpocząć przejście?

Blumer : Zacznij od zaangażowania się w stos technologii – pięć lub sześć zintegrowanych elementów oprogramowania, które stają się podstawą dla całej linii usług. Zobowiązanie się do tego ograniczonego stosu stwarza możliwość rozwinięcia głębokiego szkolenia dla zespołu i dostarczenia mu lepszej wiedzy.

Korst: Jak pozyskać personel na pokładzie?

Blumer : Kiedy znajdziesz swoją formułę, sformalizuj ją. Hodowla firmy prawie zawsze odbywa się na szczycie procesów, które mogą być przekazywane z góry dla innych ludzi do rutynowego wykonania.

Korst: Jak wygląda sukces?

Blumer : Bez względu na wielkość firmy, zawsze sprowadza się to do podstaw: mieć metodologię i mierzyć swoje postępy w stosunku do niej. Raportowanie kluczowych wskaźników wydajności (KPI) jest ważne dla pomiaru Twojego sukcesu, nawet jako małej firmy.