Studium przypadku: Rozwijanie praktyki rachunkowości – część 5

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie wzrostu czy nie, firmy księgowe borykają się z podstawowymi problemami związanymi z wydajnością i po prostu dotrzymują kroku swoim współpracownikom oraz rosnącym potrzebom biznesowym swoich klientów.

Stwierdziliśmy, że mają tendencję do czerpania korzyści ze słuchania o tym, przez co przeszli ich koledzy i o ich wspólnym sukcesie. W związku z tym, dostawca usług w zakresie podatku od sprzedaży i zgodności z przepisami Avalara opracował szereg studiów przypadków firm, z którymi współpracował, podobnie jak wiele innych, które musiały pokonać wyzwania związane z wydajnością i aktualizacją technologii we właściwy sposób.

Poniżej znajduje się kolejny z serii studiów przypadków, które planujemy przeprowadzić w ramach naszej współpracy z Avalarą, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawód księgowego idzie do przodu i podejmujemy dzisiejsze wyzwania biznesowe, aby sprostać jutro. Wywiady te zostały przeprowadzone przez Jeremy’ego Korsta, CMO w Avalarze.

Ostatnio rozmawiał z Moniką Miles, założycielką i prezesem Miles Consulting Group. Jej firma koncentruje się na wielopaństwowym doradztwie podatkowym, pomagając klientom w rozwiązywaniu problemów, takich jak podatek od sprzedaży i podatek dochodowy w handlu międzypaństwowym, w tym w handlu elektronicznym.

Słuchajcie, co miała do powiedzenia na temat rozwijania i rozwijania praktyki niszowej, a także przyciągania odpowiednich klientów do obsługi tego obszaru zainteresowania.

Korst: Jaka jest twoja nisza?

Miles : Koncentrujemy się na wielopaństwowym doradztwie podatkowym – pomagamy firmom poruszać się w zakresie podatku od sprzedaży i podatku dochodowego, ponieważ prowadzą one działalność ponad granicami stanu. Mój biznes nie jest tradycyjną firmą CPA.

Korst: Czy to stwarza wyjątkowe wyzwania?

Miles : Zasadniczo, zawsze skupiam się na budowaniu mojej książki biznesu, ponieważ nie mam luksusu powtarzania biznesu od robienia zwrotów lub audytów.

Korst: Czy były jakieś niespodzianki?

Miles : Cztery lata temu, z powodu zmiany statutu Kalifornii, musiałem przerobić mój biznes i szukać alternatywnych projektów. Przez moją własną potrzebę ewolucji sformalizowałem program, aby nauczyć właścicieli firm usługowych, jak budować własne rurociągi i zwiększać dochody. To stało się dla mnie bocznym biznesem doradczym. Regularnie zabieram głos i prowadzę indywidualne szkolenia dla firm.

Korst: Jaki jest kluczowy dla innych firm, które chcą się rozwijać?

Miles : Po pierwsze, postaw się na sprzedaż. Następnie zidentyfikuj swojego idealnego klienta i umieść się w pokoju z nimi. Rozpocznij związek. A następnie sięgnij do nich na różne sposoby, aby uczynić swoje usługi widocznymi. Uczynienie siebie dostępnym i odpowiedzialnym wobec swoich klientów wnosi element zaufania i możliwość przyszłych skierowań i dalszych projektów – nawet gdy klienci przenoszą się do nowych pracodawców.

Korst: Kto jest twoim idealnym klientem?

Miles : Moi klienci są zazwyczaj firmami średniej wielkości, często w dziedzinie technologii. Mogą one dążyć do transakcji M&A lub być przed IPO. Często to wydarzenie jest pierwszym, kiedy rozważają podatek od sprzedaży. Tak więc mogą oni mieć kilka szkieletów w szafie. Potrzebują kogoś, kto pomoże im zidentyfikować, zrozumieć i zająć się ryzykiem w sposób, który zapewni im poczucie bezpieczeństwa.

Korst: Jak dotrzeć do potencjalnych klientów?

Miles : Mam szeroką sieć klientów i partnerów polecających w całym kraju, którymi się opiekuję, i staram się być dla nich bardzo widoczna. Wiąże się to z wystawieniem się tam w zakresie wystąpień publicznych, cotygodniowych blogów, szkoleń, pisania i aktywnej strony internetowej.