Studium przypadku: Rozwijanie praktyki rachunkowości – Część 7

W dzisiejszych czasach nie jest tajemnicą, jak technologia przeniknęła prawie każdy aspekt życia biznesowego, w tym pracowników i właścicieli firm księgowych. Ale czy naprawdę poprawiła ona to, co robią, czy też stworzyła więcej wyzwań?

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie wzrostu czy nie, firmy księgowe borykają się z podstawowymi problemami związanymi z wydajnością i po prostu dotrzymują kroku swoim współpracownikom oraz rosnącym potrzebom biznesowym swoich klientów.

Stwierdziliśmy, że mają tendencję do czerpania korzyści ze słuchania o tym, przez co przeszli ich koledzy i o ich wspólnym sukcesie. W związku z tym, dostawca usług w zakresie podatku od sprzedaży i zgodności z przepisami Avalara opracował szereg studiów przypadków firm, z którymi współpracował, podobnie jak wiele innych, które musiały pokonać wyzwania związane z wydajnością i aktualizacją technologii we właściwy sposób.

Poniżej znajduje się kolejny z serii studiów przypadków, które planujemy przeprowadzić w ramach naszej współpracy z Avalarą, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawód księgowego idzie do przodu i podejmujemy dzisiejsze wyzwania biznesowe, aby sprostać jutro. Wywiady te zostały przeprowadzone przez Jeremy’ego Korsta, CMO w Avalarze.

Niedawno rozmawiał z Markiem Magelem, dyrektorem ds. technologii w SD Mayer & Associates, o dokonanych przez nich posunięciach technologicznych oraz o tym, jak wpłynęły one na wewnętrzne funkcje firmy, a także na pracę z klientami i ogólny rozwój.

Korst: Czy technologia zmieniła sposób działania twojej firmy?

Magel: Absolutnie. Dzięki technologii automatyzującej bardziej rutynowe zadania, odeszliśmy od prostych zleceń księgowych na rzecz bardziej wyspecjalizowanych zleceń o wartości dodanej, które wymagają od nas znajomości klienta na wyższym poziomie.

Korst: Czy zmieniło to również twoją bazę klientów?

Magel: Tak, staramy się współpracować z młodszymi klientami i firmami. W przypadku klientów indywidualnych angażujemy się wcześnie, kładąc nacisk na planowanie finansowe i bezpieczeństwo. W przypadku firm, staramy się wejść na rynek w miarę ich rozwoju. W ten sposób możemy zatrzymać je w czasie i doradzać im w całym cyklu życia firmy.

Korst: Jak inne firmy powinny podchodzić do własnego rozwoju technologicznego?

Magel: Technologia może być zmieniaczem gier, a małe firmy mogą ją wykorzystać tak samo jak duże. Wyzwaniem jest wykorzystanie najlepszych dostępnych technologii, które są zgodne z mocnymi stronami Twojej praktyki i zintegrowanie ich z rdzeniem Twojego biznesu.

Korst: Jakie inne czynniki decydują o sukcesie?

Magel: Firmy, które chcą konkurować używając automatyki w celu dotarcia do szerszej grupy odbiorców, potrzebują bardziej głównego modelu marketingowego, wykorzystującego taktykę pomiarową zapożyczoną od organizacji handlowych. Większość firm księgowych nie działa jeszcze w ten sposób.

Korst: Jak mierzysz sukces marketingowy?

Magel: Używamy narzędzi analitycznych, aby zapewnić kluczowe wskaźniki dotyczące naszego marketingu, sprzedaży i penetracji rynku. Dzięki tej wiedzy możemy pozostać skoncentrowani na wzlotach i upadkach pozyskiwania klientów.

Korst: Jaki jest kluczowy krok dla firm, które chcą się rozwijać?

Magel: Rób coś więcej niż tylko księgowość, która staje się coraz bardziej towarowa. Dodaj usługi takie jak outsourcing AR/AP, doradztwo w zakresie zarządzania, audyt podatkowy i zarządzanie majątkiem, aby pomóc Ci wyróżnić się i zwiększyć zyski. Ponadto, specjalizując się w konkretnych pionach, takich jak Nonprofit, opieka zdrowotna czy startup, możesz pomóc w znalezieniu odpowiednich klientów.