Studium przypadku: Rozwijanie praktyki rachunkowości – Część 8

W dzisiejszych czasach nie jest tajemnicą, jak technologia przeniknęła prawie każdy aspekt życia biznesowego, w tym pracowników i właścicieli firm księgowych. Ale czy naprawdę poprawiła ona to, co robią, czy też stworzyła więcej wyzwań?

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie wzrostu czy nie, firmy księgowe borykają się z podstawowymi problemami związanymi z wydajnością i po prostu dotrzymują kroku swoim współpracownikom oraz rosnącym potrzebom biznesowym swoich klientów.

Stwierdziliśmy, że mają tendencję do czerpania korzyści ze słuchania o tym, przez co przeszli ich koledzy i o ich wspólnym sukcesie. W związku z tym, dostawca usług w zakresie podatku od sprzedaży i zgodności z przepisami Avalara opracował szereg studiów przypadków firm, z którymi współpracował, podobnie jak wiele innych, które musiały pokonać wyzwania związane z wydajnością i aktualizacją technologii we właściwy sposób.

Poniżej znajduje się kolejny z serii studiów przypadków, które planujemy przeprowadzić w ramach naszej współpracy z Avalarą, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawód księgowego idzie do przodu i podejmujemy dzisiejsze wyzwania biznesowe, aby sprostać jutro. Ostatnie wywiady zostały przeprowadzone przez Julie Lubetkin, wiceprezes ds. marketingu, Kanały i współpraca partnerska w Avalarze.

Sh e rozmawiała ostatnio z Vanessą Ocampo, trenerką i konsultantką z QuickBooksEnEspanol.com, o zwiększeniu jej szczególnego zainteresowania klienta oraz o powodach i wyzwaniach stojących za tym.

Lubetkin: Co sprawia, że twoja firma się wyróżnia?

Ocampo : Jesteśmy doradcą QuickBooks ProAdvisor i jesteśmy wyjątkowi, ponieważ ściśle współpracujemy ze społecznością latynoską – firmami mającymi siedzibę w USA i Ameryce Łacińskiej lub spółkami zależnymi w Ameryce Łacińskiej. Wielu z naszych klientów nie mówi po angielsku, a wielu z nich to właściciele małych firm. Wychodzimy naprzeciw potrzebom tej grupy, kładąc nacisk na edukację, doradztwo i usługi doradcze.

Lubetkin: Po co skupiać się na tej społeczności w szczególności?

Ocampo : Społeczność latynoska rozwija swoje potrzeby w zakresie specjalistycznych usług księgowych i doradczych oraz wsparcia. Nie chodzi tylko o mówienie w tym języku, ale również o zrozumienie, że «solopreneur» może potrzebować szkolenia i doradztwa w zakresie podstaw prowadzenia biznesu.

Lubetkin: Jaki jest twój stosunek do marketingu?

Ocampo : Pozostajemy aktywni w mediach społecznościowych i dostarczamy wiele darmowych treści. Dostarczamy treści za pośrednictwem naszego bloga, YouTube i naszej strony internetowej. Zachęcamy klientów do korzystania również z mediów społecznościowych. Pokazujemy im, jak wykorzystać media społecznościowe do komunikacji i budowania szerszej społeczności do dzielenia się pomysłami i wzajemnego wspierania się.

Lubetkin: Jak reagują klienci?

Ocampo : Ludzie wiedzą, kiedy rozumiesz ich sytuację i kiedy chcesz im pomóc, a oni wiedzą, kiedy zależy ci na tym, aby być blisko nich. Jesteśmy zaufanym źródłem informacji, pomagając łacińskim właścicielom małych firm zdobyć większą wiedzę na temat wykorzystania technologii i platform księgowych w ich firmach.

Lubetkin: Jak mierzysz sukces?

Ocampo : Jesteśmy małą firmą, więc miarą sukcesu są referencje naszych klientów. Najważniejsze jest to, że mamy klientów, którzy ufają nam na tyle, by wrócić. Cieszymy się, że możemy coś zmienić w społeczności.