Studium: Small Businesses Get Short End of State Subsidy Stick

Jeśli chodzi o to, kto otrzymuje państwowe bodźce rozwoju gospodarczego, to nie jest to nawet ścisły wyścig między dużymi i małymi firmami: Wielcy faceci wygrywają, a stronniczość sprawia, że mali faceci są mali.

To jest sedno nowego badania, In Search of a Level Playing Field , przez Good Jobs First, non-profit i niepartyzanckie centrum zasobów w Waszyngtonie, DC.

âNasze ustalenia są całkowicie zgodne z tym, co od lat słyszymy od liderów małych firm, â” Good Jobs First Executive Director Greg LeRoy powiedział w przygotowanym oświadczeniu. Pomimo ich pro-małej retoryki biznesowej, programy urzędników państwowych są postrzegane jako stronnicze na korzyść dużych firm, które otrzymują duże pakiety podatkowe.â”

Wyniki są oparte na wywiadach z 41 liderami 39 stowarzyszeń małego biznesu, które reprezentują 24.000 członków w 25 krajach (w tym 14 z 15 najbardziej zaludnionych) i jednym regionie wielopaństwowym. Badanie zostało sfinansowane przez Ewing Marion Kauffman Foundation, organizację non-profit z Kansas City, z siedzibą w Missouri, która koncentruje się na dotacjach i działaniach w zakresie osiągnięć edukacyjnych i sukcesu przedsiębiorczego, zgodnie z jej stroną internetową.

W szczególności, stany są: Arizona, Kalifornia, Floryda, Iowa, Illinois, Kansas, Missouri, Kentucky, Luizjana, Massachusetts, Maine, Michigan, Minnesota, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio, Oregon, Pensylwania, Teksas, Virginia, Vermont, Waszyngton, Wisconsin i region północno-wschodni.

Podstawowe przynależności grup w badaniu to Business Alliance for Local Living Economies, American Independent Business Alliance, American Sustainable Business Council, Main Street Alliance, Small Business Majority, Institute for Local Self-Reliance oraz Democracy Collaborative.

Kluczowe wnioski z badania są następujące:

  • Dziewięćdziesiąt dwa procent respondentów uważa (69 procent zdecydowanie), że bilans wydatków na zachęty między małymi i dużymi firmami jest nastawiony na duże firmy.
  • Siedemdziesiąt dziewięć procent uważa (56 procent zdecydowanie), że ich państwo wydaje zbyt dużo na duże zachęty, co szkodzi finansom państwa.
  • Siedemdziesiąt siedem procent uważa (46 procent zdecydowanie), że zachęty w ich stanie nie są sprawiedliwe dla małych przedsiębiorstw.
  • Osiemdziesiąt siedem procent twierdzi (36 procent zdecydowanie), że interesy małych przedsiębiorstw w kwestiach rozwoju gospodarczego nie są skutecznie reprezentowane w kapitale państwa.
  • Osiemdziesiąt pięć procent uważa (36 procent zdecydowanie), że zachęty do rozwoju gospodarczego w swoim stanie nie są w stanie skutecznie zaspokoić bieżących potrzeb małych przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać.
  • Siedemdziesiąt dwa procent (23 procent zdecydowanie) nie wierzy, że polityka motywacyjna ich państwa skutecznie wspiera wzrost gospodarczy.
  • Sześćdziesiąt dwa procent twierdzi (31 procent zdecydowanie), że tradycyjne zachęty, takie jak ulgi podatkowe, są mniej wartościowe dla małych przedsiębiorstw niż inne formy pomocy.

Wielu respondentów stwierdziło również, że zachęty dla dużych przedsiębiorstw obciążają podstawę opodatkowania dóbr publicznych, takich jak edukacja i infrastruktura, które pomagają wszystkim pracodawcom i stanowią podstawę, z której mogą rozwijać się małe przedsiębiorstwa”, stwierdzono w sprawozdaniu.

Good Jobs First planuje kolejne badanie w celu sprawdzenia trafności postrzegania przez respondentów w tym zakresie. Organizacja zamierza przeanalizować i porównać rozkład ofert rozwoju gospodarczego i funduszy pomiędzy dużymi i małymi firmami w 15 stanach.