Studium: Ulgi podatkowe dla Obamacare Oczekiwana średnia $2,700

przez Jasona Bramwella

Amerykanie, którzy obecnie wykupują własne ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem indywidualnego rynku, otrzymają w przyszłym roku ulgi podatkowe w wysokości średnio prawie $2,700 za pokrycie zakupione za pośrednictwem nowych rynków ubezpieczeniowych w ramach ustawy o przystępnej cenie opieki (ACA), znanej również jako Obamacare, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez Kaiser Family Foundation.

Zakładając, że wszystkie kwalifikujące się obecne osoby ubiegające się o ulgę podatkową wniosą, dotacja zmniejszyłaby składkę na drugi co do wielkości plan srebrny o średnio 32 procent w odniesieniu do wszystkich osób kupujących obecnie ubezpieczenia na indywidualnym rynku.

Nowa analiza przeprowadzona przez badaczy Kaiser Family Foundation pojawia się w związku z tym, że niektóre państwa publikują informacje o tym, jakie składki będą obowiązywać w 2014 r., gdy zaczną obowiązywać reformy rynkowe ACA i nowo utworzone rynki ubezpieczeń zdrowotnych. Te zapowiedzi dotyczące stawek ilustrują “naklejki cenowe”, które nie odzwierciedlają dotacji federalnych, które zrekompensują koszty ubezpieczenia dla wielu obecnych indywidualnych ubezpieczonych na rynku.

“Dotacje podatkowe są istotną częścią równania dla wielu osób, które w przyszłym roku wykupią ubezpieczenie za pośrednictwem nowych rynków”, powiedział w pisemnym oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Kaiser Family Foundation Drew Altman. “Pomogą one uczynić ubezpieczenie bardziej przystępnym dla osób o niskich i średnich dochodach”.

Ulgi podatkowe będą dostępne w celu subsydiowania składek dla osób, które wykupią swoje ubezpieczenie na nowym rynku, nie mają dostępu do innych przystępnych cenowo ubezpieczeń i mają dochody pomiędzy 100% a 400% federalnego poziomu ubóstwa (pomiędzy około $11,500 a $46,000 dla jednej osoby, a $24,000 i $94,000 dla czteroosobowej rodziny).

Szacuje się, że 48 procent osób, które obecnie mają indywidualny zasięg rynkowy, będzie mogło skorzystać z ulg podatkowych, zgodnie z wynikami badania. Ulgi podatkowe wśród uprawnionych będą wynosić średnio $5,548 na rodzinę, a dotacje będą wynosić średnio $2,672 we wszystkich rodzinach, które obecnie kupują własne ubezpieczenie. Wiele osób, które obecnie nie są ubezpieczone, również będzie się kwalifikowało do otrzymania dotacji na nowym rynku, a ich ulgi podatkowe będą prawdopodobnie wyższe, ponieważ mają niższe dochody niż osoby, które teraz kupują własne ubezpieczenie.

Istnieje wiele powodów, dla których koszty składek na rynku ubezpieczeń indywidualnych zmienią się w ramach ACA, zanim zostaną zastosowane ulgi podatkowe. Na przykład firmy ubezpieczeniowe nie będą mogły dyskryminować osób z wcześniejszymi schorzeniami, co doprowadzi do zwiększenia liczby osób z drogimi schorzeniami zdrowotnymi. Również więcej młodych, zdrowych osób może się zapisać ze względu na indywidualny mandat ACA i dopłaty do składek.

Co więcej, ubezpieczyciele będą zobowiązani do spełnienia minimalnego poziomu ochrony ubezpieczeniowej, który podniesie składki dla osób kupujących obecnie skąpe ubezpieczenie, ale także obniży ich średnie koszty związane z korzystaniem z tych usług. Składki przed i po wejściu w życie ustawy nie muszą być porównywalne, ponieważ plany ochrony zdrowia na nowych rynkach będą musiały obejmować szerszy zakres usług, niż ma to miejsce w przypadku wielu obecnych indywidualnych polityk rynkowych, a potrzeby zdrowotne osób, które się na nie zapiszą, będą prawdopodobnie różne.

Kaiser Family Foundation opracowała również kalkulator dotacji na reformę systemu opieki zdrowotnej, który szacuje wysokość składek i ulg podatkowych dostępnych dla ludzi w przyszłym roku na rynkach ubezpieczeniowych na podstawie poziomu ich dochodów, wielkości rodziny, wieku i użycia tytoniu.

O badaniach:

Budżetu Kongresu (CBO) i rządu federalnego Badanie dochodów i udziału w programie , w analizie Kaiser Family Foundation oszacowano średni wpływ ustawy o niedrogiej opiece zdrowotnej na indywidualny rynek, określając ilościowo, jak będą wyglądać aktualne zapisy po wdrożeniu odpowiednich przepisów prawa zdrowotnego. Dotychczas opublikowane przez państwa dane Premium wskazują, że prognoza CBO Premium jest wiarygodna. Podczas gdy dotacje i składki będą się znacznie różnić w zależności od cech osobowych każdej osoby zapisującej się, analiza koncentruje się na średnich, aby zapewnić wskazanie, jak wiele ogólnej pomocy prawo zapewni ludziom kupującym własne pokrycie dzisiaj.

Artykuły pokrewne:

  • House Passes Bill to Keep IRS from Enforcing Obamacare
  • Niepewna prognoza: Branże, na które wpływ miała reforma systemu opieki zdrowotnej