Stwórz kulturę pracy, aby rozwinąć Twoją firmę CPA

Kultura jest aspektem numer jeden, który może być rozwijany przez firmy księgowe, aby budować pracę zespołową, zatrzymać pracowników i wyeliminować te złe, zgodnie z jednym z CPA, który pomaga prowadzić 100-osobową firmę.

Przemawiając na konferencji CCH User Conference 2017 w San Francisco, Wesley Middleton, partner zarządzający w MRZ LLP, firmie CPA z siedzibą w Houston, powiedział, że firmy księgowe mogą naśladować typ kultury spotykany w firmach technologicznych takich jak Apple, które zbudowały silną pozycję wśród swoich pracowników.

“Kultura w naszej firmie jest naszym numerem jeden [priorytet]”, powiedział publiczności w poniedziałek na swojej sesji, Tworzenie Fajnej Kultury . “Możesz być najmądrzejszym człowiekiem, najlepszym CPA na tej planecie, a jeśli nie pasujesz do naszej kultury, albo nie możemy znaleźć sposobu, aby dodać do naszej kultury, to nie będziemy współpracować, ponieważ cenimy, chronimy i definiujemy naszą kulturę”. I trzymamy ją blisko, blisko naszych serc.

“I podczas gdy brzmi to naprawdę szczerze – wiem, że tak jest – to właśnie się rozwija”, powiedział Middleton. “A to, co inne organizacje, jakie inne zawody i jakie inne firmy odkryły przed nami jako CPA, to jak ważna jest kultura”. Widzieliśmy to na początku, być może, z Googlami i Jabłkami, a świat technologii naprawdę zdefiniował kulturę w sposób, który wahaliśmy się przyjąć. To było bardzo, bardzo powolne do przyjęcia w profesjonalnych usługach.”

“Ale z mojego doświadczenia wynika, że nie ma nic, czego Google lub Apple nie mogą zrobić, czego my też nie możemy zrobić”, powiedział. “Że nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy mieć w naszych organizacjach tej samej wspaniałej kultury, jaką mają tego typu firmy”.

Definicja fajnej kultury Middletona może być nakreślona przez pięć P: miejsce, ludzie, pasja, cel i praktyki.

“To miejsce, w którym pracujemy, to ludzie, z którymi pracujemy. To pasja i energia, którą mamy ze sobą w biurze. To jest cel. I to są praktyki, czyli rzeczy, które robimy, kroki, które podejmujemy, nasze codzienne działania”, powiedział.

“Te 5 P’s, każda decyzja, którą podejmujemy w naszej firmie, musimy się upewnić, że jakoś pasuje do wszystkich rzeczy, które nas definiują. I to my definiujemy te rzeczy.” Middleton powiedział.

W biurach firmy nie ma ścian ani kabin, a jego biurko jest w otwartym planie, który czyni go dostępnym dla wszystkich. Kuchnia znajduje się w pobliżu wejścia do biura, aby pomóc klientom w piciu kawy, choć celem było zbudowanie miejsca, które będzie odpowiadać pracownikom, a nie klientom.

“To musi być zabawne, to musi być współpraca”, powiedział Middleton o kulturze biurowej. “Ludzie chcą należeć i być częścią czegoś.”

Opowiedział historię o zwolnieniu partnerki, ponieważ nie była miła i nikt nie chciał z nią pracować. Podkreślił, że o ile jednostka może być produktywna dla firmy, o tyle kultura jest ważniejsza.Middleton jako dowód w swoim podejściu do kultury podawał niską rotację pracowników i wysoką liczbę podań o pracę.

Dla Middletona zmiana postawy kulturowej w pracy musiała zacząć się od wewnątrz, w której musiał zmienić dla siebie negatywną postawę i strach przed codziennym wchodzeniem do biura. Dodał, że CPA może przejąć obowiązki przywódcze, a stanie się liderem jest procesem, który wymaga czasu.

“Ustawiam temperaturę w biurze” i to wpływa na atmosferę biura, powiedział, dodając, że gniewna postawa może wpływać na innych ludzi. “Niestety, jako CPA nie jesteśmy przeszkoleni do bycia liderami. Jesteśmy szkoleni, by być deszczowcami, czy coś innego.”

Middleton powiedział, że dużo słucha tego, co ludzie w jego firmie mają do powiedzenia, próbując rozwiązywać problemy, a ludzie muszą zaakceptować niepowodzenie wielu wysiłków, i tak właśnie się uczą.

“Porażka jest w porządku w naszej firmie”, powiedział. “Będziesz porażką więcej razy niż sukcesem.”