Stworzenie sprawy dla eNewsletterów dla klientów

Chociaż Ben Franklin słynnie powiedział: «Na tym świecie nie mówi się, że nic nie jest pewne, poza śmiercią i podatkami», nie przewidział on wzrostu masowych usług w zakresie przygotowania podatkowego i oprogramowania do przygotowania podatkowego piętrzącego się wysoko w sklepach wielkopowierzchniowych.

Tak więc teraz, wielu z Was zróżnicowało się na usługi doradcze; Wasi klienci ich potrzebują. Ale jak zamierzacie powiedzieć im o waszej nowej ofercie? Rozwiązaniem może być eNewsletter dla klientów.

The Rationale for eNewsletters

Jeśli przygotowujesz zeznania podatkowe dla klientów indywidualnych, możesz być w bliskim kontakcie około 15 kwietnia i to wszystko. Usługi przygotowywania deklaracji podatkowych w centrach handlowych i punktach sprzedaży wyświetlaczy TurboTax mają 11 miesięcy na ustalenie się jako alternatywa – dla Ciebie .

Prawo podatkowe jest mylące. Podobno w federalnym kodeksie podatkowym jest 74.608 stron. Klienci pracują z tobą, bo czują, że wiesz coś, czego nie wiedzą.

Prawo podatkowe również się zmienia. Większość ludzi jeszcze ich nie rozumie i zastanawia się, czy mogliby jakoś skorzystać. Jesteś w idealnej pozycji, aby przekazać tę wiadomość.

Dlaczego pieniądze są ważne? Woody Allen powiedział: «Pieniądze są lepsze niż ubóstwo, choćby tylko z powodów finansowych.» Ludzie ciężko pracują, próbując oszczędzać lub inwestować, by mieć wygodną emeryturę.

Klienci potrzebują planowania finansowego. Potrzebują praktycznych porad inwestycyjnych. Wiedzą, że wiele osób świadczących te usługi (często są to te same osoby) zajmuje się sprzedażą ograniczonej liczby rozwiązań.

Potrzebują oni również obiektywnej porady i są gotowi za nią zapłacić. Czy wiedzą, że możesz je zapewnić, rozliczyć po stawce godzinowej lub w ramach wartościowej oferty usług?

Rozumiesz potrzebę robienia marketingu, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy. Nie chcesz też, aby twoi klienci czuli, że rzucasz produkty. Potrzebujesz subtelnego podejścia.

Klient eNewsletter, nawet ten zbudowany przy użyciu prostego szablonu i dostarczany pocztą elektroniczną, zapewnia kanał, który pozostaje na radarze klienta w taktowny, dyskretny sposób.

Newslettery – Jakie są moje opcje?

O nie!Więcej pracy!Czy nikt nie powiedział ci, że księgowi to zajęci ludzie?Jesteśmy szczegółowymi, nietwórczymi typami. Jak mam to zrobić?Pamiętaj, że ten projekt składa się z trzech elementów: formatu (szablonu), treści i dystrybucji.

1. Bare bones. Znajdź artykuły online w publikacjach głównego nurtu. Skomponuj e-mail z napisem: «Myślałem, że te artykuły będą interesujące.» Określ swoją częstotliwość.

Pro : Nie robi się to dużo prostsze.

Con : Zwraca uwagę, ale nie umieszcza dodatkowych usług.

2. Ogołocone kości z jednym artykułem. Znajdź szablon newslettera, który podoba Ci się w sieci.Napisz jeden artykuł , maksymalnie 300 słów.Jest to Twoja funkcja «Spotlight on» wprowadzająca usługę doradczą, którą oferujesz lub analizę proponowanej zmiany prawa podatkowego.Dodaj linki do artykułu z powyższego podejścia «gołe kości».

Pro : Prosty i wprowadzasz usługę.

: Pro i wprowadzasz usługę.

Con : Teraz musisz napisać swoją własną treść.

3. Newsletter z dużą ilością artykułów. Wygląda jak te, które dostajesz z college’u lub ulubionego nonprofit.Wygląda na to, że używają nawet tego samego oprogramowania!Układ jest identyczny!Ty potajemnie kochasz pisać.Jeśli nie, możesz zatrudnić pisarza na pół etatu.

Pro : Masz całkowitą kontrolę nad treścią.Promujecie usługi i proponujecie scenariusze.

Con : Piszesz, piszesz, piszesz.A co z zatwierdzeniem zgodności w zakresie treści?

4. Precyzyjny newsletter. AICPA produkuje Biuletyn dla Klientów CPA, biuletyn dla klientów, który można oznaczyć nazwą swojej firmy. Są one jednym z kilku dostawców.Google «Newsletters for accounting clients», aby dowiedzieć się więcej.

Pro : To roztwór «pod klucz».Cała praca jest zrobiona dla Ciebie.

Con : Jak dokładnie wprowadzasz nowe usługi?Pewnie nie wprowadzasz.

5. Możliwość personalizacji biuletynów. Podobne do powyższej usługi, z dodaną możliwością wstawiania własnych treści. WPI Communications jest jednym z przykładów firmy dostarczającej konfigurowalny eNewsletter klienta księgowego.

Wniosek

Chcesz sprzedawać, ale nie chcesz poświęcać dużo czasu i pieniędzy na projekt. Chcesz mieć więcej klientów, ale nie chcesz patrzeć obecnym klientom w oczy i prosić o nich.

Chcesz wprowadzić nowe usługi do swojej bazy klientów. Chcesz pozostać na ich radarze przez miesiące, w których nie pracujesz nad ich podatkami.eNewsletter dla klientów daje możliwość zajęcia się tymi celami w taktowny sposób.