Stypendium studenckie AccountingWEB wygrywające esej: Chcesz zobaczyć przyszłość zawodu księgowego? Jest na to aplikacja

Przez Lucasa J. Taylora, kandydata na magistra, zdobywcę stypendium AccountingWEB z Indiana University

Ostatnie postępy w technologii smartfonów przekształciły telefony komórkowe z prostych urządzeń komunikacyjnych w złożone centra medialne o niespotykanych jeszcze dziesięć lat temu możliwościach. Zmiana ta sprawiła, że użytkownicy telefonów komórkowych coraz częściej polegają na tych urządzeniach przy prawie każdym zadaniu, a aplikacje są dodatkami do pobrania, które sprawiają, że to wszystko jest możliwe. Potrzebujesz taniej rozrywki w oczekiwaniu na opóźniony lot? Jest na to aplikacja. Chcesz zdeponować czek bez wychodzenia z domu? Na to też jest aplikacja. Chociaż istnieje wiele przydatnych (i wiele innych mniej przydatnych) aplikacji na telefony komórkowe, które pomagają ludziom w ich życiu osobistym, w najbliższej przyszłości aplikacje będą prawdopodobnie odgrywać kluczową rolę w świecie rachunkowości.

Wraz z dalszym wzrostem mocy i możliwości telefonów komórkowych, aplikacje będą w coraz większym stopniu przenikać kulturę korporacyjną. Obecnie profesjonaliści biznesowi używają telefonów, aby uzyskać dostęp do poczty elektronicznej i innych materiałów online, ale wyobrażają sobie, że profesjonaliści używają aplikacji do prowadzenia codziennej działalności biznesowej. Wielu profesjonalistów będzie miało okazję wykorzystać technologię smartfonów do zrewolucjonizowania sposobu prowadzenia biznesu, podobnie jak e-mail zrewolucjonizował komunikację biurową.

Wyobraź sobie publiczne firmy księgowe z własnymi niestandardowymi aplikacjami, które przynoszą korzyści wszystkim, od studentów do klientów. Wewnętrzna aplikacja do planowania dla pracowników może dać w czasie rzeczywistym aktualizacje zadań, pokazując, kto będzie pracował nad tym, co zaangażowanie audytu lub specjalnego projektu. Aplikacja rekrutacyjna może dać studentom uczelni do minuty informacji o wizytach w kampusie firmy i sesji rekrutacyjnych. Aplikacja do rozwoju zawodowego może dać profesjonalistom z zakresu księgowości informacje na temat ostatnio uchwalonych przepisów i ich wpływu na teren firmy. Aplikacja do komunikacji z klientem może pozwolić obecnym klientom na zaplanowanie spotkania z firmą w kilka sekund. Wszystkie te zadania byłyby realizowane w czasie, gdy użytkownik aplikacji jest w ruchu, oszczędzając czas i pozwalając na maksymalnie efektywne działanie.

Obecnie może się wydawać, że aplikacje są zaprojektowane prawie wyłącznie do użytku osobistego, ale źródła mediów społecznościowych były początkowo postrzegane w ten sam sposób. Obecnie wiele firm, w tym firmy księgowe z Wielkiej Czwórki, skutecznie wykorzystuje strony internetowe, takie jak Facebook i Twitter, do różnych celów. Jest to powszechne dla firm, aby rekrutować i reklamować za pośrednictwem mediów społecznościowych, a aplikacje mają tę samą pozer do przekształcenia, jak pewne aspekty działalności są obsługiwane.

Aplikacje są konfigurowalne, niedrogie, oszczędzające czas i łatwe w użyciu; cechy, które będą napędzać ich ciągły rozwój i rozszerzać obecne rynki na świat biznesu. Ze względu na wiele korzyści, firmy księgowe będą projektować użyteczne, specyficzne dla danego zadania aplikacje, które poprawią ogólną wydajność. Korzystanie z aplikacji w celu utrzymania się na najnowszym poziomie technologicznym jest koniecznością dla każdej firmy, która stara się być liderem w świecie rachunkowości.

Pozycja powiązana:

  • KsięgowośćWEB ogłasza 2011 r. laureatów Stypendium dla Studentów Księgowości