Subsydia na ubezpieczenie zdrowotne: Otwarty dla biznesu

przez Ken Berry

To nie jest tak, że nowy Walmart wprowadza się na dół ulicy, ale państwowe rynki ubezpieczeń zdrowotnych będą miały swoje “wielkie otwarcie” 1 października. Długo oczekiwana inauguracja została nakazana przez ustawę Affordable Care Act (ACA) – potocznie nazywaną “Obamacare” – która ma pomóc w zapewnieniu przystępnego cenowo pokrycia dla rodzin o niskich i średnich dochodach.

Chociaż w pierwszych miesiącach spodziewane jest pewne zamieszanie wśród konsumentów, wczesne zwroty wydają się wskazywać, że koszt ubezpieczenia sprzedawanego za pośrednictwem większości giełd powinien być niższy niż pierwotnie zakładano. Co więcej, niektórzy podatnicy mogą skorzystać ze specjalnej dotacji rządowej w postaci ulgi podatkowej. To jak zdobycie karty podarunkowej do zakupu ubezpieczenia zdrowotnego.

Oto oferta: Rząd zapłaci część lub całość składek ubezpieczeniowych dla osób zarabiających od 100 procent do 400 procent federalnego poziomu ubóstwa, lub od około 23 550 do 94 200 dolarów rocznie dla czteroosobowej rodziny. Konsumenci nie będą musieli płacić więcej niż pewien procent swoich dochodów, od 2 procent dla osób o dochodach do 133 procent poziomu ubóstwa, lub około 31.322 dolarów dla rodziny czteroosobowej, do 9.5 procent dla osób o dochodach od 300 do 400 procent poziomu ubóstwa. Dolarowe kwoty kredytów są oparte na kosztach planów ubezpieczeniowych średniego szczebla.

Osoby, które zarabiają mniej niż 250 procent poziomu ubóstwa, w przybliżeniu 58 875 dolarów rocznie dla czteroosobowej rodziny, mogą również korzystać z redukcji podziału kosztów na potrącenia, współpłatności i koszty współubezpieczenia. Subsydia te, alokowane na ruchomej skali, są również oparte na kosztach planów średniego szczebla oferowanych przez giełdy państwowe. W rezultacie możliwe jest, że niektóre osoby, które wybiorą polisę “na gołe kości”, nie będą musiały co miesiąc płacić dużo, jeśli w ogóle, z własnej kieszeni.

Poziomy dochodów dla dotacji i podziału kosztów są w rzeczywistości oparte na zmodyfikowanym skorygowanym dochodzie brutto (MAGI) za rok 2014. Rząd doradza podatnikom, by zajęli się swoim MAGI zanim pójdą na zakupy na giełdę państwową. W razie potrzeby, można udzielić pomocy klientom.

Z giełdy państwowej mogą korzystać tylko osoby nie posiadające przystępnego ubezpieczenia pracodawcy. Urzędnicy państwowi szacują, że w 2014 r. 3 proc. ludności, czyli około 7 mln osób, wykupi ubezpieczenie zdrowotne w ramach państwowej giełdy. Pomimo tego stosunkowo niskiego odsetka, nowe giełdy stanowe są szansą dla nieubezpieczonych Amerykanów na uzyskanie przystępnego ubezpieczenia zdrowotnego z upustem podatkowym.

Otwarty okres zapisów trwa od 1 października 2013 r. do 31 marca 2014 r. Wszelkie polisy uzyskane w tym okresie w drodze wymiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r.

Artykuły pokrewne:

  • Studium: Ulgi podatkowe dla Obamacare Oczekiwana średnia $2,700
  • Emisje Skarbowe Proponowane zasady raportowania informacyjnego przez Pracodawców i Ubezpieczycieli w ramach Ustawy o Opiece Ekonomicznej