Survey Reveals Podatnicy, którzy się wstrzymują, płacą 33 procent więcej niż w przypadku wczesnych zgłoszeń

Przez Franka Byrta

Podatnicy, którzy zwlekają z przygotowaniem deklaracji lub składają wniosek o przedłużenie terminu w tym roku, zapłacą około jednej trzeciej więcej z tytułu opłat za przygotowanie podatkowe niż ci, którzy złożyli je w styczniu lub lutym, według ankiety przeprowadzonej przez TechBargains.com. Coroczna ankieta dotycząca przygotowania deklaracji podatkowych została przeprowadzona online w marcu i objęła 912 respondentów.

«Już drugi rok z rzędu, coroczna ankieta podatkowa TechBargains.com wykazała, że ci, którzy czekają na złożenie zeznania podatkowego do ostatniej chwili, płacą więcej za wykonaną pracę, niż ci, którzy planują z wyprzedzeniem», powiedział Yung Trang, prezes i redaktor naczelny TechBargains.com.

Wyniki ankiety pokazują, że prokrastynatorzy spodziewają się zapłacić średnio 160,56 dolarów za przygotowanie podatkowe, podczas gdy wczesne zgłoszenia mówią, że wydali średnio 106,20 dolarów, co stanowi różnicę 54,36 dolarów.

Wciąż jednak wielu specjalistów podatkowych utrzymuje linię dotyczącą opłat za przygotowanie podatkowe dla lojalnych klientów – nawet tych, którzy czekają do ostatniej chwili.

Thomas «Tim» Rennie, CPA praktykujący w Ligonier w Pensylwanii , powiedział»,Nie podnosimy stawek na 1 kwietnia. Nie robimy tego. A fakt, że ludzie płacą jeszcze jedną trzecią, nie widziałem tego.»

Rennie powiedział», «W naszej firmie, zazwyczaj, jeśli ludzie dostaną swoje informacje do 31 marca, możemy ich zapewnić, że zostaną one ukończone [w terminie do 15 kwietnia]. Ale po 1 marca, nie składamy żadnych obietnic.»

Powiedział, że ten sezon podatkowy był szczególnie trudny, ponieważ niedawno otworzył drugie biuro, a następnie pojawiły się opóźnienia w otrzymywaniu aktualizacji oprogramowania, ponieważ urząd skarbowy musiał dokonać tak wielu zmian. «Pracuję siedem dni w tygodniu od połowy stycznia. Gram w nadrabianie zaległości.»

Ponadto, Rennie powiedział, że ostatnio widział wielu klientów, którzy otrzymali poprawione 1099s od swoich maklerów giełdowych w celu odzwierciedlenia dywidend kwalifikowanych i niekwalifikowanych lub podziałów akcji, więc musi skorygować zwroty, które już zrealizował.

Jeden z księgowych, który prosił, aby go nie identyfikować, powiedział, że nie widział wzrostu liczby podatników szukających prolongaty wśród swoich stałych klientów; to raczej te same osoby każdego roku, a on może sporządzić ich listę 2 stycznia.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez TechBargains.com obejmują:

  • Dziewięć na dziesięć osób, które złożyły wniosek o zwrot podatku, twierdzi, że spodziewają się go w porównaniu z 47% osób, które złożyły wniosek po terminie.
  • Spośród tych, którzy oczekują zwrotu pieniędzy, 30 procent twierdzi, że planuje je zaoszczędzić, 25 procent spodziewa się spłacić długi i rachunki, 7 procent planuje je wydać, a 38 procent oczekuje połączenia wydatków i oszczędności.
  • Wczesni kandydaci są bardziej zadowoleni z ich metod przygotowania podatkowego niż ci, którzy planują złożyć wniosek z opóźnieniem. Dziewięćdziesiąt dwa procent ze stycznia i lutego twierdzi, że czuje się pozytywnie, w porównaniu z 69 procentami z kwietnia i wnioskodawcami ubiegającymi się o przedłużenie podatku.
  • Czterdzieści jeden procent respondentów złożyło wniosek w marcu, 26 procent w lutym, 19 procent planuje złożyć wniosek w kwietniu, a 10 procent w styczniu
  • .

  • Cztery procent respondentów planuje złożyć wniosek o przedłużenie.
  • Trzydzieści cztery procent korzysta z oprogramowania podatkowego, 30 procent korzysta z witryny internetowej służącej do sporządzania deklaracji podatkowych, 28 procent zatrudnia księgowego, 7 procent korzysta z pióra i papieru, a 1 procent korzysta z aplikacji mobilnej.

Artykuły pokrewne:

  • H&R Block Gaffe Gums Up the Works
  • IRS Opóźnienia w przyjmowaniu zwrotów, które obejmują 31 rodzajów formularzy