Świadczenia pracownicze w trudnych czasach

przez Aleksandrę DeFelice

Opieka zdrowotna jest coraz bardziej kosztowna. Tak samo jak czynsz. Tak samo jak kawa i śmietanka, którą oferujecie swoim pracownikom.

Podczas gdy niektóre z nich mogą wydawać się tylko groszami, grosze sumują się po pewnym czasie. Jednak Twoi pracownicy pracują ciężej niż kiedykolwiek i czują, że zasługują za to na jakieś dodatkowe wynagrodzenie.

Jeśli nie możesz zaoferować lepszego pakietu medycznego lub podać ogólnych podwyżki wynagrodzenia, co możesz zrobić, aby Twój personel uwierzył, że korzysta z pracy dla Ciebie?

Zacznij od gwiazd. W «dobrych» czasach, ogólne podwyżki były normą. Teraz, kilka firm księgowych albo oferuje niższy procent dla wszystkich pracowników i znacznie wyższe podwyżki dla swoich gwiezdnych pracowników, lub w niektórych przypadkach, tylko oferuje podwyżki lub premie dla najlepszych.

Kiedy nagrody nie mogą przyjść w formie rzeczywistych dolarów, niektóre firmy decydują się na dodatkowe dni urlopowe lub inne formy płatnego czasu wolnego poza biurem. Nie oznacza to tylko dni wolontariatu (choć mają one tendencję do zwiększania morale i przyczyniania się do większego zainteresowania społeczności), ale także rzeczywisty «czas osobisty», który nie musi być odliczany od tradycyjnej dwu- lub trzytygodniowej rocznej alokacji. Niektóre z nich oferują na przykład dni wolne od pracy lub pozwalają ludziom wyjechać wcześnie na «letnie piątki».

Podczas gdy coraz więcej firm przenosi się do środowiska, które pozwala pracownikom na pracę zdalną, czyni z tego przywileju, zwłaszcza w sezonie pełnym wrażeń.

Partnerstwo z lokalnymi sprzedawcami w celu uzyskania rabatów, z których pracownicy mogą korzystać w czasie wolnym od pracy.

Młodsi pracownicy chcący zdać egzamin CPA mogliby skorzystać z «dni studenckich» poświęconych na przygotowanie do egzaminu. Jeśli zdadzą, zamiast tylko zwracać im koszty prac przygotowawczych i zasiadania do egzaminu, zaproponują premię i opłacą swoje składki, aby dołączyć do lokalnej społeczności stanowej i American Institute of CPA (AICPA). Przyznane, kosztują one, ale mogą być przeznaczane poza pensją.

Większa liczba starszych pracowników może chcieć zdobyć dodatkowe stopnie naukowe; dać im czas wolny, aby mogli uczęszczać na zajęcia.

Wiele osób odkłada emeryturę w związku z gospodarką. Czy spojrzałeś na plan emerytalny Twojej firmy i omówiłeś, jak możesz go zmodyfikować, aby dostosować go do potrzeb Twoich pracowników, którzy należą do tej kategorii?

Firmy mogą chcieć przyjrzeć się temu, co robią ich koledzy w całym kraju w zakresie świadczeń pracowniczych. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest udział w badaniu National Management of an Accounting Practice (MAP) 2012. Przeprowadzane co dwa lata badanie jest prowadzone przez Sekcję Praktyki Spółek Prywatnych AICPA oraz Texas Society of CPA.

Uczestnictwo jest bezpłatne, a te firmy, które to zrobią, otrzymają wyniki w październiku. Wyniki obejmują około dziesięciostronicowy raport podsumowujący z wykresami i tabelami. Dane są porównywane z grupami porównawczymi, które obejmują wielkość firmy i region/państwo. Bardziej szczegółowe raporty są dostępne za opłatą.

Dodatkowe informacje, w tym linki do najczęściej zadawanych pytań, PDF z ankiety do wglądu przed wprowadzeniem informacji oraz inne szczegóły, są dostępne na stronie internetowej AICPA.

Termin ten został przedłużony do 17 sierpnia.

Szczegóły dotyczące zmian w badaniu oraz niektóre ustalenia z ostatniego badania MAP są dostępne w artykule AccountingWEB zatytułowanym «AICPA Calling for Firms to Participate in 2012 National MAP Survey».

Artykuły pokrewne:

  • Ważenie w planach świadczeń pracowniczych
  • Pracodawcy, pracownicy, a nawet społeczeństwo korzystają z biurowych programów Wellness

O autorze:

Alexandra DeFelice jest starszym kierownikiem ds. komunikacji i rozwoju programów w Moore Stephens North America oraz regionalnym członkiem Moore Stephens International, sieci ponad 360 firm księgowych i konsultingowych z prawie 650 biurami w prawie 100 krajach. Alexandra jest dostępna pod adresem [chroniona pocztą elektroniczną]