Światła. Kamera. Akcja! Projekt AICPA Innowacje

American Institute of CPA (AICPA) przyjmuje obecnie zgłoszenia na lata 2012-2013 “Project Innovation”: Konkurs Twórczej Doskonałości”. Tegoroczny konkurs stawia przed licealistami wyzwanie opracowania pomysłu na hitowy program telewizyjny poświęcony zawodowi księgowego. W sumie 15 000 USD w postaci stypendiów studenckich i grantów dla ich szkół trafi do trzech najlepszych zespołów.

Konkurs Innowacja Projektu – sponsorowany przez stronę internetową AICPA “Start Here, Go Places.” – zaprasza zespoły od dwóch do czterech licealistów do pełnienia funkcji “scenarzystów i producentów telewizyjnych”. Zespoły opracują propozycję, która będzie zawierała przegląd ich programu, w tym budżet produkcji i scenariusz, który będą mogły przedstawić “sieci” – panelowi sędziów powołanemu przez AICPA.

“Obecnie w telewizji nie ma żadnych programów, które uchwyciłyby szeroki zakres możliwości, jakie istnieją dla CPA”, powiedziała Heather L. Bunning, starszy menedżer AICPA, High School and Community College Initiatives. “Telewizja i rozrywka są dziś dla nastolatków najważniejsze, więc postawiliśmy przed nimi wyzwanie stworzenia potencjalnego telewizyjnego pilota, jednocześnie oferując im zabawny i ekscytujący sposób na poznanie księgowości i zawodu CPA”.

Wpisy powinny zawierać tytuł spektaklu, główną ideę i opisy postaci, podkreślające wyraźne powiązanie z zawodem księgowego. Kompletne zgłoszenia muszą składać się z dwustronicowej propozycji, budżetu i scenariusza podglądu, które należy złożyć nie później niż 21 grudnia 2012 r.

Stamtąd sędziowie – działając jako producenci wykonawczy – zawężą liczbę zgłoszeń do pierwszej dziesiątki zespołów. Zespoły te otrzymają kamerę wideo, która ożywi ich scenariusz w postaci trzyminutowego podglądu pilota.

“Zbudowanie bazy kibiców i kontynuacja ich występów to konieczność, więc konkurs będzie zawierał internetowe głosowanie publiczności na dziesięć najlepszych drużyn, co będzie miało wpływ na ostateczną decyzję”, dodał Bunning.

Ostatnim etapem konkursu będzie prezentacja na żywo dla sędziego finałowego, który będzie odgrywał rolę kluczowego decydenta w sieci. Daje to drużynom ostatnią szansę na rozegranie swojego show, wyjaśnienie, dlaczego miałoby to być uderzenie i dlaczego powinny one zostać koronowane na zwycięzców.

Zwycięskie zespoły otrzymają stypendia dla siebie i fundusze dla swoich szkół, przy czym drużyna, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma 4000 dolarów na stypendia i 3000 dolarów dla swojej szkoły, drugie miejsce – 3000 dolarów na stypendia i 2000 dolarów dla swoich szkół, a trzecie – 2 000 dolarów na stypendia i 1000 dolarów dla swojej szkoły.

Studenci powinni odwiedzić stronę internetową Innowacja Projektu, aby uzyskać więcej informacji i przesłać swój wpis.

Artykuły pokrewne:

  • Zadzwoń do wszystkich przyszłych CPA! Strona internetowa AICPA ‘Start Here, Go Places’
  • Ogłoszono zwycięzców konkursu AICPA “Start Here, Go Places”

Źródło: 15 października 2012 r., komunikat prasowy AICPA