Szczęśliwi pracownicy sprawiają, że szczęśliwi klienci

przez Liz Gold

Melissa Brogan niechętnie nazywa świadczenia oferowane w Barnes Dennig “atutami”. Dla niej, to tylko odbicie kultury jej firmy.

Jako jedna z największych firm księgowych w Cincinnati, z prawie 100 pracownikami i piętnastoma dyrektorami, Barnes Dennig został uznany za Top Workplace przez Enquirer Media i jedną z siedemnastu firm, które zajmowały miejsca w rankingu przez wszystkie trzy lata trwania programu.

Firma rozpoczęła działalność w 1965 roku, a od tego czasu Brogan, dyrektor ds. marketingu firmy, powiedział Barnes Dennig, że kultura zorientowana na pracowników i klientów. Może pochwalić się ponad 94%-retencji pracowników w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

“Posiadanie kultury, która pomoże nam zatrudnić i utrzymać to, co najlepsze, to jak się poruszamy”, powiedział Brogan. “Mamy środowisko, które wspiera równowagę między pracą a życiem prywatnym.”

Celem firmy jest umożliwienie jednostkom i organizacjom osiągania sukcesów finansowych, a Brogan powiedział, że są w stanie to zrobić, upewniając się, że firma zatrudnia ludzi, którzy są zaangażowani w realizację tej misji.

Jednym z największych losowań w głowie Brogana jest elastyczne planowanie. I podczas gdy większość firm skakała na bandwagonie w dzisiejszych czasach pod względem tej oferty, jest ona żywa i kopie od czasu, gdy Brogan dołączył do firmy dziesięć lat temu. Zauważa ona, że każda aranżacja jest zindywidualizowana do konkretnej sytuacji.

“Nie sądzę, żeby to było postrzegane jako coś, co rozwinęliśmy, to jest coś, do czego organicznie doszliśmy dzięki dobrej komunikacji”, powiedział Brogan. “To nie jest polityka kocowa, to dialog, który odbywa się między kierownikiem a pracownikiem i ustalenie, jak to będzie korzystne dla pracownika, zespołu i firmy”.

Scott Bagley, nowy dyrektor ds. personalnych, przyciągnął do firmy Scott’a Bagley’a kulturę zorientowaną na ludzi. Dla niego, bycie częścią organizacji, która propaguje koleżeńską kulturę pracy, znacznie ułatwia mu pracę.

“Przywódcy firmy rozumieją, że jesteśmy tylko tak dobrzy jak ludzie, których zatrudniamy, szkolimy, pielęgnujemy i rozwijamy”, powiedział Bagley. “Bycie częścią organizacji, która ‘dostaje to’ jest niezwykle ważne. W przeciwnym razie, zawsze walczysz pod górę.”

Robią coś dobrze: firma otrzymała nagrodę Alfreda P. Sloana za doskonałość w zakresie efektywności i elastyczności w miejscu pracy – jeden z zaledwie pięciu laureatów w regionie Wielkiego Cincinnati.

Firma oferuje również wiele innych korzyści, które sprawiają, że pracownicy są zadowoleni i zaangażowani. Czterodniowy tydzień pracy w lecie to sposób na zapewnienie “światełka na końcu tunelu” po sezonie podatkowym i kolejny sposób na zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym, coroczny piknik letni, co jesień gotowanie chili/konkursywa oraz impreza wakacyjna pod koniec roku.

Istnieje wsparcie dla osób uczących się do egzaminu CPA, jak również premia dla tych, którzy zdają. Program mentorski firmy daje młodym pracownikom możliwość wyboru mentora w swoim zespole lub w innym obszarze zainteresowań.

Firma oferuje również:

  • Zwrot kosztów nauczania dla pracowników, którzy chcą się dalej kształcić.
  • Wewnętrzne i zewnętrzne CPE.
  • Płatność za członkostwo w organizacjach zawodowych.
  • Roczna składka na rzecz pracownika 401(k)s w oparciu o rentowność firmy w danym roku.

Ekscytujące wydarzenie dla tych, którzy są świadomi kwestii zdrowotnych, miało miejsce, gdy firma wprowadziła się do budynku Banku Rezerwy Federalnej w centrum Cincinnati. W budynku znajduje się siłownia z eliptycznymi i schodowymi maszynami do wspinania się oraz wolnymi ciężarami. Zbudowali to szczęście, oferując zajęcia jogi w porze lunchu i tworząc zorientowany na zespół program odnowy biologicznej, starając się motywować się nawzajem w kierunku ogólnego zdrowego stylu życia (nie tylko w czasie podatkowym). W budynku znajduje się również kawiarnia z ofertą zdrowych opcji w menu.

Ale oprócz korzyści, firma inwestuje również w swoich pracowników na głębszym poziomie, jak np. udana Women’s Growth & Development Initiative, która w 2010 roku otrzymała nagrodę Marketing Achievement Award od Association for Accounting Marketing (AAM) jako wyróżniający się wewnętrzny program firmy.Inicjatywa na rzecz Wzrostu i Rozwoju Kobiet została zainicjowana przez Cindy Padilla, gdy kierownictwo firmy dostrzegło potrzebę kultywowania i wspierania kobiet na stanowiskach kierowniczych (około połowa pracowników to kobiety, ale są dwie kobiety na stanowiskach kierowniczych).

“Przywództwo firmy doszło do wniosku, że potrzebujemy czegoś specjalnego, aby zidentyfikować potrzeby naszych kobiet, zorganizować dla nich konkretne wydarzenia w celu nawiązania kontaktów z innymi kobietami i zająć się tematami, które uderzają do naszego domu”, wyjaśnił Brogan, dodając, że niektóre z programów były otwarte dla wszystkich w firmie. Przyprowadziły one dietetyczkę w sezonie podatkowym, konsultantkę ds. etykiety biznesowej, a w tym roku po sezonie podatkowym zorganizowały również imprezę z okazji Dnia SPA, zapraszając klientów.

Kolejną grupą pokrewną w firmie jest Emerging Professionals Group, tym razem z Broganem na czele. “Posiadanie Inicjatywy Kobiet sprawiło, że naprawdę łatwo jest podążać za udanym modelem z innym zestawem celów”, powiedział Brogan.Kierując się w stronę czterdziestki i pod setem (co stanowi około jedną trzecią firmy), grupa rozpoczęła błahy wieczór pokazowy, podczas którego członkowie różnych drużyn mieli możliwość przenikać się i rywalizować ze sobą. Następnie zaplanowano imprezy sieciowe, które miały ułatwić i rozwinąć relacje z kolegami z banków, kancelarii prawnych i firm ubezpieczeniowych.

“Celem było połączenie młodszych profesjonalistów, którzy razem przechodzą przez swoją karierę zawodową, aby ich relacje były silniejsze w miarę postępów na wyższych stanowiskach”, powiedział Brogan. “Mamy wielu naprawdę utalentowanych, odchodzących księgowych.”

Brogan powiedziała, że podczas gdy jej grupa uczestniczyła już w wydarzeniach sieciowych i wolontariacie na własną rękę, to dało im to większą strukturę i pomogło w rozszyfrowaniu, które wydarzenia będą miały największy wpływ.

Ostatecznie grupa zaczęła organizować drzewo dydaktyczne wokół świąt oraz Dzień Pomocy Społecznej, który w tym roku otrzymał nagrodę od AAM za swój wewnętrzny program w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu (firma zdobyła sześć nagród od AAM w ciągu ostatnich sześciu lat). Podczas tego wydarzenia, w ostatni piątek października, cała firma pracowała w maksymalnie czterech organizacjach społecznych.

“Dla nas liczy się tylko obsługa klienta i podejmowanie decyzji, które będą najlepiej służyć klientowi”, powiedział Brogan. “Jeśli chodzi o naszą kulturę i korzyści, szczęśliwi pracownicy są szczęśliwymi klientami.”

Artykuły pokrewne:

  • Świadczenia pracownicze: Utrzymanie pracowników . . . Szczęśliwy
  • Pracodawcy, pracownicy, a nawet społeczeństwo korzystają z biurowych programów Wellness

O autorze:

Liz Gold jest właścicielką Rhino Girl Media, oferującą usługi pisania i edycji dla firm każdej wielkości. Wydawana od szesnastu lat dziennikarka, Liz pisze o biznesie i kulturze. Można się z nią skontaktować pod adresem [chronione e-mailem].