Szefowie chmur mówią o mitach, trendach i przyszłości IT w biznesie

Przez personel KsięgowościWEB

W lutym Microsoft News Center (MNC) rozmawiał z Kurtem DelBene, prezesem działu Microsoft Office, oraz Satya Nadella, prezesem działu Microsoft Server and Tools Business, o tym, co nowego, a co niezmienionego w chmurze obliczeniowej. Oto, co mieli do powiedzenia.

MNC zaczęło od zapytania DelBene’a i Nadelli, co ich zdaniem naprawdę zmieni się dla IT i firm, gdy zaczną przenosić część swojego IT do chmury.

«To, co zwykle słyszę od klientów, to fakt, że ich działy IT nie podejmują decyzji o «przejściu do chmury», ale raczej patrzą na swoją starzejącą się infrastrukturę i wiedzą, że muszą ją zmodernizować», powiedział DelBene. «Tu właśnie liczy się potęga chmury obliczeniowej». Może ona zapewnić organizacjom IT elastyczność i wybór». Mogą one wprowadzić pewne możliwości do chmury i ponownie wykorzystać zasoby, poprawiając jednocześnie zasięg i elastyczność dla swoich użytkowników».

Zaznaczył również, że wielu klientów w małych i średnich firmach nie ma miejsca na «wdrożenie Serwera Exchange lub SharePoint Server». Chmura może dać im te same możliwości.

Nadella dodała»,Jedna spójna zmiana, którą zidentyfikowaliśmy jest w świecie urządzeń. W branży infrastrukturalnej najpierw staramy się rozpoznać wszelkie zmiany wzorców architektonicznych w rozwoju i wdrażaniu aplikacji, aby określić, w jakim kierunku zmierza branża». Kiedy Microsoft rozmawia z klientami o typach aplikacji, które budują, Nadella mówi», Stwierdzamy, że są one szeroko klasyfikowane jako aplikacje na urządzenia i w chmurze. W tym kontekście, widzimy przedsiębiorstwa, które patrzą na chmurę jako sposób na dotarcie do wielu urządzeń».

«Jak myślisz, jakie są największe mity na temat chmury?»

DelBene powiedział, że jeden z największych mitów jest oparty na potrzebach biznesowych i ich złożoności. «Nie jest tak, że chmura nagle oznacza, że firma może przerobić produkt klasy konsumenckiej, aby dopasować go do wszystkich swoich potrzeb po prostu dlatego, że ludzie używają go poza pracą», powiedział. «Firmy nadal muszą zaspokajać potrzeby w zakresie zgodności i muszą mieć dostęp między innymi do swojej dokumentacji historycznej. Te wymagania istniały już wcześniej i nie zniknęły z powodu przejścia do chmury. Chmura może zwiększyć dostęp i produktywność, ale tradycyjne potrzeby biznesowe są nadal bardzo złożone».

«Myślę, że staje się o wiele bardziej oczywiste, że IT będzie faktycznie napędzać przejście do chmury, a nie być zastąpione przez nią», powiedział Nadella. «W miarę jak nasi klienci i partnerzy się z tym zgadzają, widzimy wiele kreatywności i energii, które naprawdę będą napędzać kolejną generację komputerów».

Artykuły pokrewne:

  • Cloud Computing i Paperless Office dla CPA
  • Praktyczne wskazówki dotyczące poruszania się po «polu minowym» podatku od sprzedaży w ramach «Cloud Computing»