Sześć rzeczy księgowi często nie rozumieją o LinkedIn

przez Mark Lee

Prawdopodobnie słyszałeś o LinkedIn , i być może już zarejestrowałeś swój profil. Tysiące księgowych rejestruje się, ale wielu z nich nie rejestruje się prawidłowo, skarżą się na to, albo po prostu mówią, że nie wygenerowało to dla nich żadnego biznesu.

Postawy te mogą opierać się na nieporozumieniach co do tego, czym jest LinkedIn i w jaki sposób księgowi mogą z niego korzystać.

Wyobraź sobie, że nigdy nie byłeś w samochodzie, aż do pierwszego dnia, kiedy wsiadłeś za kierownicą. Wiesz, gdzie jest pedał gazu i hamulec, ale nie wiesz nic o przyspieszaniu, biegach czy hamulcu ręcznym. Możesz narzekać, że samochód jest za szybki lub że silnik robi za dużo hałasu. Nic się pod tym względem nie zmieni, dopóki nie poświęcisz trochę czasu na naukę bardziej niż czyste podstawy. Kiedy to zrobisz, prawdopodobnie przestaniesz narzekać i prawdopodobnie zgodzisz się, że prowadzenie samochodu może być zarówno zabawą, jak i dobrym sposobem na dotarcie z punktu A do B.

LinkedIn może być użyteczny i korzystny dla księgowych w praktyce. Rejestracja lub założenie profilu nie kosztuje nic. Możesz zauważyć pewne korzyści w czasie, ale osiągniesz o wiele więcej, jeśli zdecydujesz, gdzie chcesz się dostać i zaplanujesz swoją trasę. Tak jak w przypadku jazdy samochodem.

Zarejestruj swój profil na LinkedIn

Prosty profesjonalny profil na LinkedIn pomoże Ci znaleźć się na stronie:

  • Potencjalni klienci, którzy szukają kogoś z twoją wiedzą w twojej okolicy.
  • Potencjalni współpracownicy, którzy chcieliby połączyć swoją praktykę z kimś takim jak ty.
  • Biznesowych i profesjonalnych ludzi, których spotykasz w sieci lub którzy są Ci polecani i szukają Cię w sieci.
  • Byli koledzy, którzy kiedyś z tobą pracowali i chcieliby wrócić do kontaktu. Może chcą skierować do ciebie jakąś pracę?
  • Ex-clients od kiedy byłeś z inną firmą, która może nie być już zadowolony z ich aktualnego księgowego.
  • Rekrutacja na stanowiska w handlu lub praktyce zawodowej, którzy szukają kogoś takiego jak Ty.

Artykuły pokrewne:

  • Połączmy się: Portale społecznościowe zyskujące na znaczeniu
  • LinkedIn: 5 Wskazówki dotyczące generowania działalności gospodarczej

Mark Lee jest redaktorem ds. praktyki doradczej AccountingWeb i przewodniczącym Sieci Doradztwa Podatkowego niezależnych specjalistów podatkowych. Jego osobista strona internetowa i blog znajdują się pod adresem: http://www.BookMarkLee.co.uk. Można się z nim również połączyć na LinkedIn.

Ten artykuł po raz pierwszy pojawił się na naszej siostrzanej stronie, https://www.accountingweb.co.uk/.