Tax Do’s and Don’t of Reporting a Fellowship Award

Gratulacje, jesteś pisarzem, który otrzymał stypendium w wysokości 10.000 dolarów. Ale nie trać części z tego, że niepotrzebnie przepłacasz swój podatek od działalności gospodarczej.

Podczas gdy Ty jesteś odpowiedzialny za podatek dochodowy od 10.000 dolarów, Ty nie jesteś odpowiedzialny za podatek od samozatrudnienia od tej kwoty. Jak to się stało? Ponieważ, jak inni pisarze, nie jesteś w interesie otrzymywania stypendiów.

Dlatego nie zgłaszaj nagrody w wysokości $10,000 na Formularzu 1040 w Załączniku C, wraz z, powiedzmy, płatnościami za artykuły i tantiemami za książki. Włączając 10.000 dolarów w kwocie zysku na Harmonogramie SE oznacza, że niepotrzebnie przepłacasz podatek od samozatrudnienia w wysokości $1.413, wystarczy na pokrycie większości kosztów biletu do Hamilton .

Zgłoś prawidłowo. Gdzie na zeznaniu podatkowym powinno się znaleźć wpis o wartości $10,000? Na linii 21 (inne dochody) na stronie pierwszej formularza 1040. Jako źródło dochodu, zaznacz «stypendium» w polu po lewej stronie, gdzie wpisana jest kwota.

Prawo nie wymaga, aby instytucja przyznająca stypendium wydawała Ci formularz 1099 za pieniądze. Dlatego ważne jest, aby w przypadku kontroli przechowywać wszelkie listy ofertowe i dokumentację depozytu bankowego.

Maksymalizacja odliczeń. W przypadku stypendium stacjonarnego, które wymaga tymczasowego zamieszkania poza domem, IRS Publication 463 powołuje się na podstawowe zasady dotyczące podróży służbowych, rozrywki, prezentów i kosztów transportu, które mogą podlegać odliczeniu. Zwykłe i niezbędne wydatki podlegają odliczeniu w 100 procentach. To znaczy, o ile wydatki te są «rozsądne».

Na przykład, IRS nie dba o to, czy wynajmujesz hotel, motel, umeblowane mieszkanie, czy też zwracasz się do Airbnb w czasie trwania stypendium. Nawet mieszkanie z dwiema sypialniami kwalifikuje się do pełnego odliczenia, jeśli druga sypialnia jest używana do pracy. Jednak IRS może mieć wątpliwości, czy wynajęcie mieszkania z trzema sypialniami to rozsądny wydatek.

Do per diem lub nie do per diem. Publikacja 463 ostrzega, że osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek nie mogą stosować stawek dziennych dla odliczeń od diet. Prowadzić dokumentację. Możesz wykorzystać stawki diet na posiłki (niezależnie od tego, czy przygotowujesz jedzenie samodzielnie, naleśniki w IHOP, czy też korzystasz z kolacji w pięciogwiazdkowej restauracji), obsługę pokoju, pranie, pranie chemiczne, a także opłaty i wskazówki dla serwerów żywnościowych i osób zajmujących się bagażem.

Nakłady na posiłki i rozrywkę są w 50 procentach możliwe do odliczenia, więc należy prowadzić dokumentację. W przeciwnym razie, należy stosować stawkę dzienną. Należy jednak mieć świadomość, że stawka ta różni się w zależności od tego, jaka część kosztów jest ponoszona w danym kraju. Niektóre z tych dodatków są wręcz chintzy. W Filadelfii, na przykład, stawka dzienna za 2016 i 2017 r. wynosi zaledwie 64$ dziennie.

Wydatki poniesione przez znaczący inny podmiot. Co zrobić, jeśli twój współmałżonek, partner lub dziecko towarzyszy ci na stypendium stacjonarnym? Oczywiście, jest dzielenie się butelką ketchupu i wszystkim innym w spiżarni. W jaki sposób można przeznaczyć artykuły spożywcze, czynsz i inne artykuły gospodarstwa domowego na wydatki?

Dopuszczalne odliczenie za zakwaterowanie pozostaje takie samo bez względu na to, ile osób znajduje się pod tym samym dachem. Nie ma odliczenia za podróże innych osób do nowej lokalizacji, posiłki czy rozrywkę. Ewentualnym wyjątkiem jest sytuacja, w której osoby te towarzyszą Ci na kolacji lub rozrywce z Twoim sponsorem. W tym przypadku można odliczyć 50 procent na posiłek i bilety do teatru.

Wydatki nadzwyczajne, które kwalifikują się do odliczenia. Podróż przed wyjazdem na polowanie na mieszkanie przed rozpoczęciem stypendium jest w pełni odliczana. Podróże samolotem, w dzisiejszych czasach, opłaty za dodatkowy bagaż lub zbyt duże torby również kwalifikują się jako odliczenie.

Po przyjeździe do miejsca stypendium, IRS nie wymaga, abyś podczas pobytu korzystał z najtańszej formy transportu publicznego, chyba że takie są Twoje preferencje. Taksówki, Uber, wynajęty samochód – wszystkie podlegają odliczeniu.

Kluczem jest śledzenie wydatków z paragonami lub notatkami w dzienniku.

Gdy wydatki przekraczają wysokość nagrody stypendialnej. Wydatki przekraczające kwotę stypendium mogą generować korzyści podatkowe. Ta nadwyżka nie tylko zmniejsza zysk netto zgłaszającego na liście koncesyjnej C, ale również zmniejsza kwotę należną z tytułu podatku od działalności gospodarczej na liście koncesyjnej SE. W niektórych przypadkach, może również zmniejszyć szacunkowe płatności z tytułu federalnych i stanowych podatków dochodowych.

Artykuły dodatkowe . Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 180 i liczenie).

Bądź konkurencyjny z kolegami księgowymi, którzy zwracają się do artykułów, gdy, powiedzmy, odpowiadają klientom lub chcą pokazać klientom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego sześć płatności znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchną kasety IRS.

Pamiętaj również o artykułach, gdy starasz się budować rozpoznawalność nazwy, cel możliwy do osiągnięcia tylko poprzez wybór i wdrożenie strategii, które wyróżniają Cię od dzikiej konkurencji. Wykorzystaj artykuły do przygotowania rozmów z odbiorcami, takimi jak właściciele firm, inwestorzy i emeryci.