TaxSqueal.com: Były detektyw IRS pożycza swojemu staremu pracodawcy rękę.

Po 30 latach pracy w Urzędzie Skarbowym, 25 z nich jako agent specjalny w wydziale dochodzeń kryminalnych, Al Drucker słyszał o wszystkim, jeśli chodzi o oszustwa podatkowe.

Informacje te często pochodzą od «trzech byłych», jak sam mówi: byłych małżonków, byłych przyjaciół i byłych pracowników. «Kiedy ktoś inny wie o tym, co zrobiłeś, zawsze wróci, by cię nawiedzać.»

Przesłuchiwanie skarg to jedno, ale przekładanie rozmowy na działanie to zupełnie co innego. Większość ludzi jest bardzo niechętna do interakcji z IRS, nawet anonimowo, mówi Drucker.

Wejdź na TaxSqueal.com. Drucker uruchomił stronę internetową w czerwcu, aby dać informatorom łatwiejszy, anonimowy i bezkosztowy sposób na wysyłanie informacji o oszustwach podatkowych do rządu federalnego. Typowe skargi dotyczą nieudokumentowanych pracowników», płatności pod tabelą», lub dwóch zestawów książek.

Składanie skarg bezpośrednio do IRS polega na wywołaniu infolinii z komunikatem, który wskazuje dzwoniącemu na www.irs.gov w celu znalezienia formularza», który nie jest napisany prostym językiem», wypełnieniu go i wysłaniu pocztą. Drucker, z Manalapan, NJ, powiedział, że jego motywacją jest pomoc w ułatwieniu tego procesu. «Jestem tylko przewodnikiem.»

Drucker sam nie prowadzi dochodzenia w sprawie skarg TaxSqueal.com – jest przecież na emeryturze. Skoryguje wszystkie informacje o informatorze ze swojego systemu komputerowego i przekazuje skargi do IRS. Jako były pracownik jest świadomy ograniczeń finansowych i kadrowych, z jakimi boryka się IRS, nie wspominając o wyzwaniach związanych z prowadzeniem dochodzeń w sprawie oszustw. «Informatorzy mogą wskazać ci konkretny kierunek», powiedział «Są oni naprawdę ważnym źródłem wskazówek».

Drucker nie robi żadnych pieniędzy i nie zbiera żadnych nagród whistleblower, chociaż reklamodawcy mogą chcieć obecności na jego stronie internetowej w dół drogi. Rząd federalny nagradza whistleblowers z częścią podatków w niektórych przypadkach, ale Drucker mówi», Jeśli szukasz nagrody, to nie jest strona dla Ciebie».

Na początku skargi przychodziły powoli, ale nabierają tempa, po części dlatego, że jest to sezon podatkowy, a po części dlatego, że jego strona otrzymała jakiś rozgłos. Zarzuty rządzą całą gamą. Każdy, od urzędników federalnych do sąsiadów jest celem.

Drucker szacuje, że jedna czwarta skarg pochodzi od obywateli mających dobre intencje. «Część z nich to czyste obrzydzenie podatników, którzy widzą innych na łyżwach i ucieczkę od czegoś, co jest rażąco złe.» Pozostałe 75 procent ma siekierę do szlifowania, powiedział. Drucker nie wydaje wyroku, przekazując informacje do centrum usług IRS we Fresno, CA, gdzie skargi są uprawiane do biur terenowych w całym kraju.

«Nie ma części mnie, która jest anty-IRS», mówi Drucker, który jest dumny ze swojej długiej kariery w agencji. «To nie jest zrobione, żeby powiedzieć, że wykonują straszną pracę.»

Nie słyszał żadnych informacji zwrotnych od samego IRS, ale powiedział: «Nie wyobrażam sobie, żeby byli zawiedzeni. Każda informacja, która mogłaby doprowadzić do poboru podatków, to dobra rzecz.»