Tech-Savvy Doradcy Finansowi mają większe książki biznesowe

Jeśli jesteś Neandertalczykiem, to masz motywację, by wydostać się z jaskini: Doradcy finansowi, którzy używają technologii do obsługi swoich klientów, mają medianę prawie 40 procent więcej aktywów pod zarządem niż ty.

Oto wynik nowego badania Fidelity Clearing and Custody’s eAdvisors Take the Lead dotyczącego korzyści biznesowych, jakie technologia przynosi tzw. âeAdvisors.â” Badanie opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród 933 doradców, którzy pracują przede wszystkim z indywidualnymi inwestorami i zarządzają co najmniej 10 milionami dolarów w indywidualnych lub domowych aktywach inwestycyjnych. Fidelity Clearing and Custody jest oddziałem Fidelity Investments.

To, czym zajmują się ci doradcy, nie jest trudne do zrozumienia: Nadążają za czasami i pozostają aktualni. Według badania 69 procent młodszych, zaawansowanych technologicznie inwestorów oczekuje, że technologia zostanie wykorzystana w zarządzaniu ich finansami. Prawie połowa z nich (41 proc.) stwierdziła, że zostawi doradcę, który nie wykorzystałby jej do wzmocnienia usług. Rosnąca liczba inwestorów z zadowoleniem przyjmuje internetowe porady finansowe, a 40 proc. nowych, zamożnych inwestorów twierdzi, że doradców można zastąpić doradcami robo-administratorami. A jak Państwo dobrze wiedzą, szeregi doradców kurczą się, przy szacowanym niedoborze 10 000 doradców do 2020 r., podaje badanie. Tak więc, technologia może pomóc doradcom zrobić więcej za mniej.

âIt’s no secret that technology can help firms automate processes and reduce errors,â” Tricia Haskins, vice President of practice management and consulting at Fidelity Clearing and Custody, said in a prepared statement. â Co nasze nowe badania pokazują, że technologia pomaga również doradcom zwiększyć aktywa, przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć ich śladu geograficznego. Wszystko to, a doradcy eAdvisors są bardziej zadowoleni ze swojej pracy.â”

Ale badanie wykazało, że tylko około jedna trzecia doradców zostanie zidentyfikowana jako e-Advisors, powiedziała, â co oznacza, że obecnie jest wielu âtech obojętnych” doradców, którzy mogą nie korzystać z technologii, aby strategicznie rozwijać swoją działalność.â”

Poza medianą 40 procent wyższych aktywów pod zarządem, co technologia robi dla eAdvisors w porównaniu z tymi, którzy są âtech indifferentâ” obejmuje również:

 • Większy odsetek klientów milionowych (35 procent w porównaniu do 28 procent).
 • Większa baza klientów o 55 procent.
 • Więcej klientów Generacji X i Generacji Y (37% w porównaniu z 31%).
 • Bardziej prawdopodobne, że jest to Gen Xer lub Gen Yer (70 procent w porównaniu do 53 procent).
 • Bardziej zadowoleni ze swojej kariery zawodowej (82% w porównaniu z 77%).
 • Przeciętna rekompensata w wysokości 295.000 $ â 10.000 $ wyższa od innych.
 • Czternaście procent więcej zarządzanych aktywów na klienta.

Co więc dokładnie robi eAdvisor , aby załatwić więcej spraw ? Oto, co respondenci powiedzieli badaczom:

 • Używaj tabletów na spotkaniach i do obsługi transakcji.
 • Zaprezentuj platformę klienta “âcollaborativeâ”.
 • Zbiorcze dane w celu pokazania klientom ich pełnego widoku aktywów.
 • Dostarczanie interaktywnych raportów dla klientów.
 • Wysyłanie automatycznych alertów e-mailowych do klientów.
 • Śledzenie komunikacji z klientami za pomocą systemów zarządzania relacjami z klientami.
 • Wykorzystanie mediów społecznościowych do marketingu i komunikacji.
 • Zautomatyzować przepływ pracy.
 • Korzystaj z internetowych narzędzi zgodności i ryzyka.

Z badania jasno wynika, że istnieją różne sposoby, aby stać się doradcą technologicznym. Ważną rolę odgrywa w tym kultura korporacyjna, obecna technologia, plany rozwoju i preferencje klientów.

â Niezależnie od tego, jakie kroki rozważysz, podjęcie działań już teraz może mieć decydujące znaczenie dla zachowania aktualności w zmieniającym się środowisku i doświadczenia wielu korzyści, jakie dostrzegają dziś doradcy internetowi, â” stwierdza badanie.