Tegoroczne torby na Oscara są pełne konsekwencji podatkowych dla nominowanych

Członkowie branży filmowej, którzy mają szczęście zaprezentować lub zostać nominowani do Oscara, oprócz ubrania i biżuterii projektantów i pozowania do setek sesji zdjęciowych na czerwonym dywanie, otrzymują również torby z gadżetami.

The Everyone Wins at the Oscars Nominee Gift Bag to “eklektyczna fuzja zabawy, bajki i funkcjonalności, mająca na celu podniecenie i rozkoszowanie się tymi, którzy mogą mieć wszystko, ale nadal czerpią radość z doświadczenia jednej z największych nagród w branży: swagu”, według oświadczenia prasowego wydanego przez Distinctive Assets, firmę odpowiedzialną za napełnianie toreb.

Ale podczas gdy nominowani do Oscara i prezenterzy przesiewają swoje skarby, IRS czai się za rogiem, gotowy i czeka, by wziąć swoją część ujęcia. Odbiorcom toreb Swag przypomina się, że godziwa wartość rynkowa zawartości toreb jest uznawana za dochód podlegający opodatkowaniu i należy ją wykazać w deklaracji podatkowej osoby otrzymującej prezent.

Jeżeli odbiorca torby zdecyduje się przekazać część lub całą zawartość torby na cele charytatywne, może być możliwe odliczenie od podatku od darowizn na cele charytatywne, w zależności od indywidualnej sytuacji podatkowej danej osoby, ale nie zmienia to faktu, że wartość torby stanowi dochód podlegający opodatkowaniu.

Jak podaje Akademia Sztuk i Nauk o Obrazie Motywowym, w 2011 roku odbiorcy swapów mogą oczekiwać od Akademii otrzymania “informacyjnych formularzy podatkowych”. Można założyć, że odnosi się to do formularzy 1099-MISC, ale zawiadomienie od Akademii nie określa konkretnie rodzaju formularzy podatkowych, które zostaną dostarczone.

Aktywa wyróżniające się twierdzą, że torby, o wartości ponad 75 000 USD każda, zawierają wycieczki, odzież, produkty kosmetyczne i inne. Oto próbka niektórych zgłoszonych przedmiotów:

$15,000 African Safari

$5,000 all-inclusive tygodniowe odosobnienie fitness

$12,000 Belize ucieczka na prywatną wyspę

Odzież kształtowa

Elektroniczne papierosy

Biżuteria czekoladowa pudełko

Kolekcja zegarków do podpisu Kim Kardashian

Pakiet treningów indywidualnych Fitness

Naczynia do kontroli porcji

Produkty do twarzy i nosa

Eliminator zapachów

Dziewiczy model galaktyczny statku kosmicznego w skali suborbitalnej

Zestaw do usuwania plam

Pozycje pokrewne:

  • Torebki na tampony do Oscara z dodatkami podlegającymi opodatkowaniu
  • Gulasz gwiazdkowy:Gwiazdy po szyję w kłopotach z IRS