The 3 ‘M’s of Growing Your Tax Practice

Trzy «M» są fundamentem, na którym budujesz swój biznes podatkowy.Są one trójnogimi stołkami marketingowymi, z których pochodzą Twoje podstawowe promocje podatkowe.

Jeśli jeden z trzech M’s nie da rady, stołek się przewróci, a twoja kampania to toast. To jest rynek, przekaz i media.

Zacznijmy od Rynku

Teraz wszyscy słyszeli termin «rynek docelowy».Problemem jest to, że niewielu profesjonalistów podatkowych jest w stanie szczegółowo opisać «kim» jest ich rynek docelowy.A jeśli właściciel firmy podatkowej może opisać swój rynek docelowy dla mnie, to zazwyczaj nie ma obecnie żadnego celowego planu marketingowego, który byłby wykorzystywany w odniesieniu do tej grupy.

Więc zanim zdecydujesz się na konkretną strategię marketingową swojego biznesu podatkowego, pierwszym, najważniejszym pytaniem, na które musisz odpowiedzieć jest, kto ?

Kto najprawdopodobniej będzie chciał robić interesy z Twoją praktyką podatkową w oparciu o wszystkie inne opcje usług związanych z podatkami? Jest tak wiele osób na Twoim rynku, które potrzebują pomocy przy składaniu wniosków podatkowych.I oboje wiemy, że możesz zrobić dowolne z tych wszystkich zeznań podatkowych.

Ale tylko dlatego, że możesz, nie znaczy, że powinieneś.Kiedy stawiasz się tam jako wszystko dla wszystkich, w rzeczywistości obniżasz swoje wskaźniki odpowiedzi.

Twój marketing podatkowy biznes ma do zera w jak laser i skierować jeden, dwa, trzy, lub niewielką garść konkretnych rynków, które, gdy natkną się na twoje ogłoszenie, powie: «Hej, to dla mnie.Dzwonię do nich w tej chwili.»

Komunikat

Odpowiada na pytanie «Dlaczego?», tak jak w rzeczywistości, dlaczego na świecie ktoś w Twoim obszarze rynku (lub online) miałby wybrać Ciebie? (Mając taką samą odpowiedź jak twoja konkurencja, nie zamierza jej przeciąć).Czy podałeś im powód?

Oto, co się dzieje: Większość ludzi, którzy wchodzą w biznes podatkowy, po prostu wieszają gont, mówiąc: «Robię zeznania podatkowe», i mają nadzieję na najlepsze. Może myślą: «Będę po tej stronie miasta, bo nie ma tu żadnych interesów podatkowych». Po prostu otworzę sklep i zobaczę, jak to pójdzie.»Albo inny profesjonalista podatkowy przyjmie odwrotne podejście i powie: «Oh, cóż, markowa konkurencja jest tam, więc pójdę otworzyć biuro tuż obok nich, bo tam idą ludzie, którzy płacą za usługi przygotowania podatkowego.»

Rozumiem obie te strategie, ale to nadal nie jest odpowiedź na bardzo ważne pytanie o przesłanie. Ty musisz być w stanie wyartykułować rynkowi docelowemu, dlaczego powinni wybrać Ciebie w porównaniu do CPA po drugiej stronie ulicy, lub krajowej franczyzy podatkowej w centrum miasta, lub nawet tej niezależnej firmy podatkowej, która prowadzi działalność od dziesięcioleci.

Uwaga: Nie zapominaj, że musisz odpowiedzieć na pytanie: «Dlaczego rynek docelowy miałby wybierać ciebie, a nie składać swoje podatki przez Internet?». Podatnicy myślą, że mogą zrobić dobrą robotę, ale oboje wiemy, że są szaleni, aby spróbować iść sam na sam z Wujkiem Samem w tych dniach.Oni są o wiele lepiej zadzwonić do ciebie, ale nie dałeś im żadnych wielki powodów, aby to zrobić w swoim marketingu.

Właściwie, będziesz chciał podać wiele powodów, dla których Twój rynek docelowy wybrał Ciebie spośród wszystkich innych dostępnych dla niego opcji. Powody te są nazywane twoimi unikalnymi ofertami sprzedaży (USP).Stawiasz te USP w swojej kampanii promocyjnej i robisz nieodpartą ofertę rynek docelowy nie może odmówić!

Prawidłowo przygotowane, USP twojego biznesu podatkowego odpowiadają na pytanie «dlaczego».

Nośnik

Trzecie M (lub noga) tego trójnożnego stołka marketingowego to media.Odpowiada on na pytanie jak .Jak zamierzasz dostarczyć swoją promocję do konkretnej grupy podatników?(Wasz rynek docelowy – w ho .)

Teraz media mogą przyjmować wiele form pojazdów reklamowych. Media mogą stać i mówić na imprezie lub nawet na obiedzie. Media mogą umieścić reklamę w lokalnej gazecie.Może to być telewizja, radio – wszystkie formy masowych przekazów.Oczywiście, poczta bezpośrednia, e-mail i strony internetowe są mediami.Banery, billboardy, szyldy, ulotki, media społecznościowe i internetowe filmy wideo – to są wszystkie formy mediów.Chodzi o to, że istnieje wiele różnych sposobów, aby dostarczyć swój przekaz marketingowy, i są plusy i minusy do wszystkich z nich.

Ponieważ jestem bezpośrednim konsultantem marketingu odpowiedzi, chcę mierzyć i śledzić, jakie rodzaje reklamy działają i nie działają.Zawsze chcę pociągnąć mój marketing do odpowiedzialności.Media bezpośredniej odpowiedzi musi być w stanie dostarczyć wiadomość, aby dotrzeć do konkretnej grupy docelowej skutecznie i tanio.

Chcę znać swój zwrot z inwestycji (ROI) w każdym z mediów, z których korzystam, aby móc zdecydować, czy mądrze jest powtórzyć kampanię marketingową, czy nie. Sztuczka polega na znalezieniu wielu różnych źródeł medialnych, z których wszystkie dają akceptowalny zakres zwrotu z inwestycji, dzięki czemu można wyprzedzić konkurencję.

Jeśli stać Cię na to, aby zainwestować więcej w kampanie marketingowe Twojego biznesu podatkowego niż konkurencja, «ukradniesz» więcej niż uczciwy udział nowych klientów podatkowych w Twojej okolicy.