The 7 Secrets to Creating an E-Newsletter

Doskonałym sposobem na zwiększenie działalności firmy księgowej jest pozostawanie w centrum uwagi klientów przez cały rok. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest newsletter mailowy. Być może wysyłasz duże e-maile wokół kluczowych czasów podatkowych, ale dlaczego nie wypełniać skrzynek klientów zabawnymi wskazówkami i poradami przez cały rok? Email marketing to również świetny sposób, aby poinformować swoich klientów o wszystkich dodatkowych usługach, które możesz zaoferować poza podatkami. Co więcej, badania Nielsen Norman Group pokazują, że 90 procent ankietowanych wolało otrzymywać aktualizacje biznesowe drogą mailową. Oto jak to zrobić.

  1. Stosować chwytliwe liny podmiotowe

Może się to wydawać oczywiste, ale najważniejszy krok do dotarcia do odbiorców newslettera w chwytliwym temacie. Punkty, intrygi, oferty specjalne wykorzystują tutaj klasyczne najlepsze praktyki marketingowe, aby upewnić się, że Twój newsletter wydaje się interesujący od samego początku.

  1. Targetuj swój Newsletter

Sortuj swoich klientów na konkretne listy e-mailowe pogrupowane według branż. Każda branża powinna otrzymać swój własny newsletter, z poradami lub wskazówkami specyficznymi dla danej branży. Jeśli Twój biuletyn będzie odpowiedni, będziesz miał zaangażowaną listę subskrybentów – nie zmniejszającą się. Grupując klientów według podobnych branż, będziesz mógł jeszcze bardziej spersonalizować swoje e-maile. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność, umieść dwa lub trzy nagłówki branżowe w swoim newsletterze. Twoi klienci ufają twojej wiedzy biznesowej. Nie wiesz, jakimi wiadomościami się podzielić? Spróbuj skorzystać z serwisu takiego jak BizActions.com. Gromadzi on wiadomości branżowe i niszowe, które możesz wykorzystać w swoich własnych newsletterach.

  1. Personalizuj swoją łączność

Korzystaj z masowej usługi poczty elektronicznej, takiej jak MailChimp, która obejmuje personalizację, jak Droga Pani [imię]. Zawierają one odniesienia do firmy odbiorcy, jego stanu lub innych danych, które wprowadzasz do jego książki adresowej. Napisz od czasu do czasu coś osobistego. Podziel się życiowym osiągnięciem («Ożeniłem się!») lub podziel się jednym czy dwoma zdjęciami z wakacji. Pomoże to wzmocnić Twoje relacje z klientami, a może nawet zachęci do dialogu, gdy będą odpowiadać na Twoje newslettery.

  1. Bądź konsekwentny

Tworzenie i utrzymywanie harmonogramu biuletynu informacyjnego. Miesięcznik to świetne miejsce na początek. Wyślij go w wyznaczonym dniu, jak pierwszy lub piętnasty dzień miesiąca. Istnieje wiele dostępnych statystyk w najlepszych dniach i godzinach, aby wysłać e-maila. Sugerujemy poniedziałek rano, środę w porze lunchu, lub piątek po południu – wtedy, gdy ludzie są najbardziej przygotowani do czytania.

  1. Publikuj świeżą informację

Włączenie wiadomości branżowych będzie przydatne dla Twoich czytelników, ale nie pozwól, aby przyćmiły one punkt Twojego newslettera: Ty masz im coś do powiedzenia ! W każdym newsletterze podziel się wskazówkami dotyczącymi najlepszych praktyk, wyjaśnij dodatkowe usługi, które oferujesz, lub daj im mały przykład swojej wiedzy. Jako księgowy posiadasz bogatą wiedzę obejmującą różne tematy związane z biznesem. Upewnij się, że korzystasz z głównej części swojego biuletynu, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami. Pamiętaj, że u podstaw Twojego newslettera leży informowanie klientów o wszystkich usługach, które możesz im zapewnić, demonstrując swoją zróżnicowaną wiedzę. Dla dodatkowego powiązania, możesz zademonstrować swoje poświęcenie dla swoich klientów (i swoją wiedzę) poprzez wykorzystanie biuletynu do informowania ich o najnowszych zmianach prawnych lub regulacyjnych, które mogą mieć wpływ na nich zawodowo lub osobiście. Lokalne przepisy prawne mogą się często zmieniać, a jako mała firma prawdopodobnie nie są tego świadome.

  1. Udostępnienie opcji rezygnacji z subskrypcji

Czy wiesz, że istnieją rzeczywiste przepisy dotyczące newslettera? Cóż, są – i musisz włączyć opcję «wypisania się». Upewnij się, że Twoje newslettery są zgodne z innymi przepisami. Zasady te nie są jednak skomplikowane, a FKH wyjaśnia wymagania w języku angielskim.

  1. Włączyć zdjęcia

Dołącz zdjęcie, niezależnie od tego, czy odnosi się ono do treści newslettera, aktualnego tematu (happy thanksgiving photo), czy po prostu wysokiej jakości zdjęcie promocyjne dla Twojej firmy. Zdjęcia sprawiają, że Twój e-mail wygląda o wiele ciekawiej. Można to łatwo osiągnąć za pomocą usługi poczty elektronicznej, takiej jak MailChimp.

Wyjdź na zewnątrz i rozwijaj swój biznes dzięki strategicznemu e-mail marketingowi i biuletynom.

O autorze:

Diana Mackie jest dyrektorem ds. treści w Funding Gates, punkcie kompleksowej obsługi dla małych firm, w którym można lepiej zarządzać należnościami i relacjami z klientami. Funding Gates ułatwia księgowym zarządzanie własnymi należnościami biznesowymi i potrzebami klientów za pomocą oprogramowania księgowego działającego w chmurze.Sprawdź ich bloga po codzienne porady i narzędzia, tylko dla małych firm i księgowych .