The Edge of Glory – przesłuchania CPA do «The Glee Project».

przez Deanna C. White

W październiku 2011 roku AccountingWEB opublikował opowieść o Nicku DeSanto , aspirującym piosenkarzu, CPA i starszym audycie z Ernst & Young.

DeSanto, wśród tysięcy innych, postanowił sprawdzić swoje umiejętności śpiewacze w konkursie Oxygen’s The Glee Project . Uczestnicy wybrani w procesie przesłuchań wygrali spot w serialu konkursowym, a ostateczną nagrodą był występ gościnny na Glee, jednym z najgorętszych programów w telewizji. Przesłuchania zakończyły się 13 listopada 2011 roku.

«Zawsze miałam taką pasję do kreatywności i śpiewania, ale nigdy nie pozwoliłam sobie na to, by tam wyjść i spróbować», powiedział DeSanto. «Kiedy pojawił się ten konkurs, pomyślałem, że będzie to idealny pierwszy krok do realizacji mojego marzenia.»

Mimo, że DeSanto nigdy wcześniej nie był przesłuchiwany – w rzeczywistości jedynym publicznym śpiewem, jaki kiedykolwiek zrobił, był okazjonalny wieczór karaoke z przyjaciółmi – DeSanto zdecydował się na przesłuchanie.»Moje pierwsze przesłuchanie na żywo odbyło się przed dwoma producentami», powiedział DeSanto. «Kiedy zdecydowałem się to zrobić, poszedłem na dobre.»

Jego piosenka z wyboru? The Edge of Glory Lady Gaga.

Chociaż DeSanto nie wygrał gościnnego występu na Glee, mówi, że doświadczenie wejścia w świat, o którym zawsze marzył, i wypchnięcia się poza swoją strefę komfortu, było nieocenione.

«Oczywiście, że chciałbym zostać wybrany, ale jednocześnie było to moje pierwsze przesłuchanie», powiedział DeSanto. «Widziałem, jak niektórzy naprawdę niesamowici piosenkarze się odwrócili, którzy mieli o wiele więcej jazd na zawodach niż ja. Zdobyłem o wiele więcej szacunku dla ludzi, którzy zarabiają na życie.»

DeSanto powiedział, że jego głównym celem jest po prostu osiągnięcie jak najlepszych wyników. «Byłem zdenerwowany, ale wiedziałem, że będę zawiedziony sobą, jeśli się udławię… jeśli przejdę przez to wszystko i nie zrobię wszystkiego, co w mojej mocy», powiedział DeSanto. «Jestem szczęśliwy, bo czułem, że wykonałem dobrą robotę.»

Ale najbardziej satysfakcjonującą częścią procesu przesłuchań było, jak powiedział, przytłaczające wsparcie, jakie otrzymał od swoich przyjaciół, rodziny, współpracowników i społeczności Ernst & Young.

«Wielu ludzi było zaskoczonych, gdy dowiedziało się, że lubię śpiewać, a ja dostałem od nich wiele wspaniałych opinii», powiedział DeSanto. «Chyba zawsze zastanawiasz się, czy komplementy są prawdziwe, ale kiedy zobaczyłem e-maile, które ludzie wysyłali na temat mojego przesłuchania online, zobaczyłem, że ludzie reagują naprawdę pozytywnie. To było zachęcające. To cię naprawdę wprawia w zakłopotanie.»

Zawsze łaskawy, DeSanto powiedział, że czuje się bardziej rozczarowany, że zawiódł ludzi, którzy go wspierali, niż że nie wygrał oddzwonienia, ale ostatecznie jest po prostu dumny, że pokonał swoje obawy i poszedł na to.

I choć szybko zaznacza, że nie ma ochoty zostawiać swojego obecnego koncertu w publicznym rozliczeniu za profesjonalną karierę wokalną, to ślubuje, że nie będzie to jego ostatnie przesłuchanie.

«Nie znaczy to, że nie kocham być CPA, ale wierzę w 100%, że jeśli masz drugą pasję, musisz do niej dążyć – w przeciwnym razie zawsze będziesz żałował, że tego nie zrobisz», powiedział DeSanto.

Powiązany artykuł:

  • Finding His Voice – New York CPA Auditions for ‘The Glee Project’