TIGTA Claims Progress in Thwarting Phone Scaming

W wyniku wdrożonej w ciągu ostatnich kilku miesięcy czteroczęściowej strategii, Generalny Inspektor Skarbu Państwa ds. Administracji Podatkowej (TIGTA) stwierdził 17 marca, że czynione są postępy w powstrzymaniu oszustwa telefonicznego dotykającego podatników w całym kraju.

“Bez wątpienia, wysiłki TIGTA ograniczyły zdolność tych przestępców do represjonowania podatników”, powiedział w pisemnym oświadczeniu Generalny Inspektor Skarbu J. Russell George. “Kiedyś sprawcy mogli dostać ofiarę co 40 do 50 telefonów, teraz muszą podjąć 300 do 400 prób jej odebrania.”

Dzwoniący udający agentów IRS żądają od osoby płacącej fałszywy rachunek podatkowy i nakłaniają ofiarę do wysłania gotówki, zazwyczaj za pomocą przedpłaconej karty debetowej, przekazu pieniężnego lub przelewu bankowego. Podczas wielu z tych rozmów, oszuści używają gróźb, aby zastraszyć i zastraszyć ofiarę do zapłaty. Osobom, które odmawiają, grozi się aresztowaniem, deportacją lub odebraniem im prawa jazdy lub prawa jazdy.

W nowej odmianie tego oszustwa przestępcy zwracają się do podatników o telefoniczną weryfikację informacji o zeznaniu podatkowym, jako sposób na uzyskanie danych osobowych, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, lub osobistych informacji finansowych, takich jak numery banków lub kart kredytowych.

Więc, jak TIGTA walczy z tą zbrodnią? Czterostronna strategia obejmuje:

  1. Użycie autodialera do wezwania oszustów, aby poinformować ich, że ich działalność jest przestępcza i zaprzestać i zaniechać.
  2. Współpraca z firmami telefonicznymi w celu zamknięcia numerów telefonów używanych w oszustwie.
  3. Publikowanie w Internecie numerów telefonów związanych z oszustwem.
  4. Angażowanie się w działania informacyjne skierowane do społeczeństwa, mediów, Kongresu i innych zainteresowanych stron w celu edukowania podatników na temat tego oszustwa.

W styczniu TIGTA uruchomiła serię ogłoszeń o usługach publicznych w serwisie YouTube, które są obecnie dostępne na kanale YouTube IRS.

“Przestępcy postrzegają ten przekręt tak samo jak wielu innych – jest to przestępstwo szansy”, powiedział George w zeznaniu kongresowym 8 marca.”Podczas gdy my planujemy aresztować i ścigać więcej osób, oszustwo nie ustanie, dopóki ludzie nie przestaną płacić oszustom pieniędzy”. Naszą najlepszą szansą na pokonanie tej zbrodni jest edukowanie ludzi, aby nie stali się oni w pierwszej kolejności ofiarami.Każdy podatnik, którego chronimy przed tą zbrodnią jest zwycięstwem.”

Od października 2013 r. TIGTA otrzymała doniesienia o ponad 1 mln przekrętów telefonicznych, a ponad 5 500 ofiar zapłaciło łącznie około 29 mln USD w wyniku tego programu.

“Jeśli ktoś niespodziewanie zadzwoni, twierdząc, że jest z IRS lub, w nowym przekręceniu, z Departamentu Skarbu i używa groźby działań prawnych, jeśli nie zapłacisz natychmiast, to jest to znak, że to nie jest wezwanie IRS i twój znak, aby się rozłączyć”, George powiedział. “Jeszcze raz, nie mieszaj się do tych rozmówców. Jeśli zadzwonią do ciebie, odłóż słuchawkę.”

Podatnicy, którzy nie są winni podatków lub nie mają powodów, by tak sądzić, i którzy otrzymują telefon od kogoś, kto twierdzi, że jest z IRS, powinni zrobić, co następuje:

  • Nie podawaj żadnych informacji. Rozłącz się natychmiast.
  • Skontaktuj się z TIGTA, aby zgłosić połączenie. Skorzystaj z jej strony internetowej “IRS Impersonation Scam Reporting”. Możesz również zadzwonić pod numer (800) 366-4484.
  • Zgłoś to do Federalnej Komisji Handlu (FKH). Użyj “Asystenta Skargi FTC” na stronie ftc.gov. Dodaj do notatek “IRS Telephone Scam”.

Powiązany artykuł:

A new Twist on the Tax Season Phone Scam