To Otwarty Sezon Zapisów dla PTINów!

przez Ken Berry

IRS wystosował ważne przypomnienie do 730.000 osób przygotowujących federalne zeznania podatkowe w całym kraju: Nie zapomnij odnowić swojego numeru identyfikacji podatkowej (PTIN) dla Preparer na rok 2013. Ostrzegła również specjalistów podatkowych, którzy muszą sprostać nowym testom kompetencyjnym, aby zaplanować swoje egzaminy (IR-2012-79, 10/22/12).

“Prosimy o jak najszybsze odnowienie PTIN-u, aby uniknąć pośpiechu w ostatniej chwili”. W miarę zbliżania się sezonu wakacyjnego łatwo jest to pominąć”, powiedziała Carol A. Campbell, dyrektor Biura Przygotowania Zwrotów IRS. “A jeśli masz wymagania testowe i nie masz jeszcze umówionego spotkania, zrób to w tym samym czasie.”

Kto musi uzyskać PTIN? Wymóg ten dotyczy każdego, kto jest płatnym federalnym doradcą podatkowym, jak również wszystkich zarejestrowanych agentów. Opłata wynosi $63 (taka sama jak za rok 2012). Jeśli składasz wniosek po raz pierwszy, opłata wynosi $64.25.

Co się stanie, jeśli nie przedłużysz swojego PTIN-u? Może to skutkować nałożeniem przez Biuro Odpowiedzialności Zawodowej IRS kar z Sekcji 6695 IRC, nakazem sądowym, skierowaniem sprawy do dochodzenia karnego lub postępowaniem dyscyplinarnym. I nie będziesz mógł składać zwrotów w imieniu klientów.

IRS zmodernizował swój system PTIN, aby ułatwić i przyspieszyć jego użytkowanie. Odnowienie numeru PTIN online trwa tylko około piętnastu minut. Jeśli zapomniałeś danych do logowania, hasła lub adresu e-mail, możesz znaleźć te informacje online. Jeśli wybierasz się na “starą szkołę”, wypełniając papierowy wniosek, formularz W-12, IRS Paid Preparer Tax Identification Number (PTIN) Application , IRS informuje, że jego rozpatrzenie zajmie od czterech do sześciu tygodni.

Nowe wymogi dotyczące kształcenia ustawicznego (CE) i testowania dotyczą również około 340 000 płatnych osób sporządzających zeznania podatkowe. Odnawiając swoje PTIN-y na rok 2013, osoby te muszą zaświadczyć, że spełniły wymóg piętnastu godzin kształcenia ustawicznego w roku 2012. Szczegółowe informacje na temat wymogów CE są dostępne w Internecie.

Przygotowujący, którzy muszą spełnić wymagania testowe, powinni zaplanować swój test, niezależnie od tego, czy jest to test Registered Tax Return Preparer (RTRP), czy bardziej rozbudowany Special Enrollment Exam (SEE). Test RTRP można zaplanować online poprzez system PTIN wybierając “kolejne kroki i dodatkowe wymagania” z menu głównego konta PTIN. Egzamin SEE może być zaplanowany online. W przypadku oczekiwania na zaplanowanie testu do przyszłego roku, może być trudno ustalić dogodną datę, godzinę i miejsce.

Wreszcie, należy zauważyć, że zarejestrowani agenci, CPA i adwokaci są zwolnieni z nowych wymogów CE, ponieważ już teraz muszą spełniać surowe normy. Aby uzyskać więcej informacji na temat wymogów dla wszystkich federalnych specjalistów podatkowych, przejdź do “for Tax Pros” na stronie internetowej IRS.

Artykuły pokrewne:

  • Jest jeszcze czas na odnowienie PTIN 2012
  • “Auld Lang Syne”: Don’t Forget Your PTIN